Žyma: Rotušės aikštė

Vilniaus Rotušė

Rotušės aikštė yra Vilniaus senamiestyje, Didžiojoje gatvėje. Tai viena iš seniausių Vilniaus senamiesčio aikščių.

Trikampė Rotušės aikštė atsirado turgaus aikštėje, kuri buvo jau XV a. Prie šios aikštės didikai ir pirkliai statydavosi rūmus, aikštė tarnavo kaip bausmių vykdymo (prieš rotušę stovėjo stulpas, prie kurio budelis plakdavo nusikaltėlius), turgų bei visuomeninio gyvenimo vieta. Aikštėje ne kartą vyko susirėmimai tarp miestelėnų ir užpuolikų kariuomenių. Nuo Rotušės, Didžiosios gatvės link, turgaus viduriu anksčiau driekėsi dvi eilės mūrinių parduotuvių ir parduotuvėlių, dabar jų nebėra, tačiau ten tebevykstančios metinės mugės gali puikiai priminti tų laikų dvasią. Tais laikais Rotušės aikštė buvo gerokai mažesnė ir buvo išsidėsčiusi maždaug tarp dabartinės rotušės pastato, švento Kazimiero bažnyčios ir Arklių gatvės pradžios (šiuo metu jos ribos yra tarp Aušros Vartų, Didžiosios ir Vokiečių gatvių, ties rotuše baigiasi šios gatvės: Didžioji, Stiklių, M. Antokolskio g., Vokiečių, Muziejaus g).

Sklando legenda, kad Algirdo laikais Rotušės aikštėje buvo nužudyti septyni pranciškonų vienuoliai, kiti septyni buvę nukryžiuoti ant Plikojo kalno (šiandien vadinamo Trijų Kryžių kalno).

Dabar Rotušės aikštė žinoma kaip kultūrinių renginių vieta. Čia kasmet vyksta Kaziuko mugė, taip pat įvairūs koncertai, Lietuvos žmonėms itin svarbūs krepšininkų sutikimai. 2002 m. lapkričio 23 d. šioje aikštėje savo vizito metu kalbą sakė tuometinis JAV prezidentas Džordžas Bušas – tai primena paminklinė lenta.

Page 1 of 6 1 2 6

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist