Šį penktadienį ir šeštadienį – rugsėjo 1 ir 2 dienomis – Vilniaus Rotušės aikštėje bus galima išvysti tarptautinės komandos sukurtą šokio ir multimedijos spektaklį „People Power Partnership“ (PPP). Jis šiuolaikinėmis priemonėmis pasakoja apie žmonijos persikraustymą į virtualią realybę ir ten įvykstančias patirtis.

Jau savaitės pradžioje Rotušės aikštėje iškilo scena su milžinišku veidrodžiu, kuris pagal scenografijos idėjos autorių Sigrun Fritsch ir Llorenç Corbella sumanymą buvo specialiai pagamintas Vokietijoje. Veidrodis reflektuoja mus, mūsų visuomenę. 5-iose mažesnėse scenose iškilę veidrodiniai stulpai tampa portalais į virtualų pasaulį. Įspūdį sustiprina specifinės projekcijos.

Spektaklio metu pasirodo 32 šokėjai iš 5-ių Europos valstybių. Rotušės aikštėje vyko jų repeticijos, kurios buvo atviros ir praeiviams. „Pastebėjome, kad jau turime ir projekto fanų, kurie yra nuolatiniai stebėtojai, ateinantys kiekvieną vakarą. Atsitiktiniai praeiviai taip pat nelieka abejingi: sustoja, apžiūri scenografiją. Girdime jų spėliojimus, pamąstymus, – kaip šokėjai vaikšto sienomis? Ar prisirišę virvėmis? Galop jie supranta, kad šią iliuziją sukuria veidrodis“, – pasakoja projekto koordinatorė Adelė Ryliškytė. 

Pasak jos, vilniečiai džiaugiasi, nes tokio formato spektaklių nėra daug. „Šiame spektaklyje kalbame šokiu, vizualais ir muzika. Spektaklis kelia klausimus: ar mums saugu virtualioje realybėje, ar galime žengti tokiu sparčiu žingsniu, ką gi mes ten sutiksime? Kas įvyksta, kuomet egzistuojantys socialiniai burbulai susitinka virtualioje erdvėje – kova ar partnerystė? Taigi, kalbama aktualiomis temomis, bet spektaklio metu vienas atsakymas nepateikiamas: kiekvienas iš 32 šokėjų turi savo istoriją, kurią ir pasakoja“, – kalba A. Ryliškytė.

Aktorius, choreografas Gytis Ivanauskas džiaugiasi, kad „Sostinės dienų“ metu bus parodytas  projektas „PPP“. Šokio profesionalas teigia, kad žiūrovams tokio žanro kūrinys gali suteikti dar daugiau emocijų, nei jie tikisi.

„Šokio spektaklis suteikia laisvę vaizduotei ir palieka žmogui galimybę savaip interpretuoti tai, ką pats pajaučia per vaizdą arba perskaito šokėjo kūne, – sako G. Ivanauskas. – Man labai patinka, kai naviguoja ne tekstas, o būtent kūno perduodama informacija. Esu matęs ne vieną spektaklį užsienyje, kuris buvo pastatytas kalba, kurios aš nesuprantu, ir titruotas kita kalba, kurios lygiai taip pat nesuprantu. Bet tai išliko atminty, net jei praėjo 20 metų, nes kūno ir garso raiška yra prigimtinė, pradas yra stipru. Juk kažkada visas bendravimas ir informacijos perdavimas prasidėjo nuo judesio, garsinių ir vaizdinių ženklų, o tik vėliau atsirado kalba.“

Išskirtinis projektas „People Power Partnership“ iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ lėšomis. Spektaklis bus rodomas nemokamai, Vilniaus Rotušės aikštėje rugsėjo 1 ir 2 dienomis, 22.30 val.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist