Italijos Respublikai – 77-eri: tiek metų praėjo nuo istorinio referendumo. Kiekvienais metais tai didelės iškilmės tiek pačioje Romoje, tiek kituose Italijos miestuose. Birželio 3 dieną, šeštadienį, 12 val. Vilniaus Rotušėje ir Rotušės aikštėje vyks šventė, skirta Italijos Respublikos dienai paminėti.

Italija – patikima partnerė

1920 metų balsavimas dėl Lietuvos narystės Tautų Sąjungoje, nors de jure Lietuva dar nepripažinta, puikiai iliustruoja Italijos požiūrį į  Lietuvos valstybę. Susipažinti su Tautų Sąjungos pirmosios sesijos protokolu, įvairiais Italijos – Lietuvos diplomatiniais dokumentais, telegramomis, atspindinčiomis pirmojo pokario įvykius, kviečiame į Vilniaus Rotušės vidų.

„1920 metais Italija buvo viena iš kelių valstybių, balsavusių už Lietuvos nepriklausomybę. Nedelsėme ir 1991 m. Svarbu žinoti, kuo gali pasitikėti. Ypač šiuo neramiu laiku, vykstant karui Ukrainoje. Šventės metu kviesime aukoti ukrainiečiams Lietuvoje,“ – teigia Italijos Ambasadorius Lietuvoje Diego Ungaro.

Vaišinti aplinkinius – įprasta miesto švenčių tradicija

„Draugiškai švęsti, valgyti, dainuoti, diskutuoti ir dalintis – tai įprasta itališkų švenčių metu, todėl bent 700 šventės svečių pavaišinsime pica. Juk Vilniaus miestui 700 metų, švenčia visi ir visur, jungiamės ir mes,“ – tęsia Ambasadorius. „O diskutuoti kviesime ne tik prie maisto, bet ir į diskusijų erdves, kur susitiks kino ir muzikos žinovai, literatūros, diplomatijos ekspertai.“

Vilniaus Rotušės pirmame aukšte Italijos astronautas Roberto Vittori kvies apžiūrėti palydovines žemės nuotraukas, o antrame aukšte bus įrengtos kelios diskusijų erdvės, kur įsilieti į vykstančius pokalbius kviečiami visi. Tuo metu Didžiojoje salėje itališkus produktus pristatys Lietuvos ir Italijos verslininkai.

Rotušės aikštėje bus daug triukšmo

„Trys orkestrai, žinomiausi itališki automobiliai bei motociklai, Vespa motoroleriai tai tik dalis itališkos šventės “svečių”. Tylu nebus, taigi sekdami Vilniaus savivaldybės pavyzdžiu, atsiprašome kaimynų dėl triukšmo,” – šmaikštavo Ambasadorius Diego Ungaro.

Šventės svečius sveikins charizmatiškas G. Demarco, pica ir makaronais vaišins virtuvės šefas M. Covacci, dainomis dalinsis Gabrielė Goštautaitė.

Šventė prasidės birželio 3 dieną, 12 valandą akrobatinio lėktuvo skrydžiu virš Rotušės.

Detalesnė Italijos ambasados organizuojamos šventės programa Rotušės aikštėje:

12:00 Atidarymas (himnai, skrydis, inauguracija)
12:20 Lietuvos kariuomenės orkestras
13:30 Moto/Auto klubų atvykimas
14:00 Šviežių makaronų gaminimo šou
15:00 Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras
16:15 Gabrielė Goštautaitė gyvai
17:00 Norwegian Seniorkorpset from Drammen
18:30 Kermesse Italia uždarymas

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist