Vilniaus rinka

„Telia“ miesto centre įjungė 5G ryšį

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centruose pradėjo veikti vienuolika 5G technologijos bazinių stočių, dar dvi 5G stotys gruodžio pradžioje bus įdiegtos Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), praneša telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“.

Nekomercinei 5G ryšio paslaugai naudojami Lietuvos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) suteikti technologijos testavimo dažniai.

„Šiandien 5G ryšys Lietuvoje žengia antrąjį žingsnį – jungiame 13 bazinių stočių, kurios žmonėms ir įmonėms leis be jokių papildomų mokesčių patiems įvertinti svarbiausius 5G privalumus, o pirmiausia – įspūdingą mobiliojo interneto greitį“, – sakė „Telia“ vadovas Danas Strömbergas.

 

Komercines naujos kartos 5G mobiliojo ryšio paslaugas Lietuvoje „Telia“ pradės teikti įvykus 5G radijo dažnių aukcionui. Tikimasi, kad tai bus jau kitais metais.

„Telia“ praneša, kad pasirašė strateginės partnerystės susitarimą su Švedijos bendrove „Ericsson“ dėl mobiliojo ryšio tinklo atnaujinimo ir 5G ryšio plėtros. Per artimiausius trejetą metų Lietuvoje „Telia“ su „Ericsson“ įranga iš viso planuoja atnaujinti apie 2000 bazinių stočių. Iki šiol savo mobiliajame RAN tinkle „Telia“ naudoja „Huawei“ įrangą, kurios nuo kitų metų laipsniškai bus atsisakoma.

RRT „Telia“ prašymu bendrovei suteikė dažnius nekomerciniam naudojimui, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras – leidimus įrengti 13 naujos kartos bazinių mobiliojo ryšio stočių. Septynios „Telia“ 5G bazinės stotys veikia Vilniuje – Gedimino prospekte ir Saltoniškių gatvėje, dvi Kaunesenamiestyje ir dalyje Savanorių prospekto, dar dvi – Klaipėdos senamiestyje. Nuo gruodžio pradžios dvi 5G bazinės stotys bus pastatytos daugiau kaip 412 ha esančioje Klaipėdos LEZ teritorijoje. Čia šiuo metu veikia daugiau kaip 100 įmonių iš 18 pasaulio šalių.

 

„Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius teigė, kad 5G ryšį testuos ne tik klientai, bet ir pati „Telia“.

„Prieš dvejus metus atlikome pirmuosius 5G ryšio bandymus realiame tinkle, tačiau tuo metu rinkoje praktiškai nebuvo įrenginių, kurie būtų leidę juo pasinaudoti. Dabar situacija yra iš esmės pasikeitusi ir jau šiandien tūkstančiai klientų gali turėti 5G ryšį palaikančius telefonus ir maršrutizatorius, o verslas – dar vieną įrankį inovacijoms. Todėl iki dažnių įsigijimo mums yra labai svarbu ištestuoti įrangos veikimą įvairiomis sąlygomis, tinklo bei telefonų konfigūraciją, duomenų vartojimo poreikius“, – sako A. Šemeškevičius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Konspiracistas, arba ne
Konspiracistas, arba ne
1 metus

Na o kitiems svarbiau kad šaldytuvas kalbėtųsi su korporacijos valdoma parduotuve, o žmogus tūrėtų big Brother kiekviename žingsnyje… NWO
o kiti tiesiog džiaugsis kad filmą parsisiųsti galės per 1 s vietoj 3, o paskiau gaiśti 90min žiūrėdami jį.. sėkmės

Hmm
Hmm
1 metus

Vilniaus centre sumažės vatos ir marazmatikų:)

Patrikas
Patrikas
1 metus

siandien ryte niekaip negalejau masinos uzkurt, dabar viskas aisku kodel, o kinai jau ir 6g satelita paleido… pradesim tuoj pesciom vaiksciot

Almantas
Almantas
1 metus
Atsakinėti į  Patrikas

O, ne man atsitiko kažkas, tai tikrai ne sutapimas kalta 5G mafija ir Sorosas ir tikriausiai dar big Gay nes ka daugiau kaltint?

Jore
Jore
1 metus

Sakau kad siandien labai prastai jauciuosi. Islovos net nesavo kojom islipau. Galvojau kviestis reike greituke, bet db viskas aisku. Siaubinga padetis

...
...
1 metus
Atsakinėti į  Jore

Gal tiesiog tos mėnesio dienos 🙂

Almantas
Almantas
1 metus

Reik atsidaryti Delfi komentarų sekciją, pasiimti spragėsių ir mėgautis *tam tikros grupės* žmonių intelektinias sugebėjimais.

Konspiracistas, arba ne
Konspiracistas, arba ne
1 metus
Atsakinėti į  Almantas

firmusmedicus.lt/ 5g-technologijos-salininkai-ignoruoja-moksla-ir-galimas-gresmes/

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button