Vilniaus rinka

„Amber Food“ vadovas G.Balnis išpirks restoranų grupės akcijas iš V.Matijošaičio šeimos

Restoranų grupės „Amber Food“ direktorius ir akcininkas Gediminas Balnis išpirks 80 procentų grupės akcijų iš jas valdančių Kauno mero Visvaldo Matijošaičio bei jo šeimos narių įmonių, antradienį pranešė grupė. Kaip teigiama išplatintame „Amber Food“ pranešime spaudai, užbaigus sandorį G.Balnis taps 100 proc. restoranų grupės akcijų savininku.

Sandorio finansavimui G.Balnis ketina panaudoti savo turimą 20 procentų akcijų paketą nekilnojamojo turto valdymo įmonėse. Sprendimą akcininkai priėmė vakar, balandžio 25 dieną, o sandorį ketinama užbaigti per gegužę.

Pranešime cituojamo „Amber Food“ vadovo teigimu, grupės restoranai šiuo metu patiria „beprecedentę aktyvistų, raginančių „Vičiūnų grupę“ kuo greičiau trauktis iš Rusijos, ataką, ardančią veiklos procesus ir santykius su klientais bei partneriais”.

 

„Suvokdamas, kad šiandien patiriama krizė gali padaryti neatitaisomą žalą tiek prekės ženklų reputacijai, tiek grupės veiklos tęstinumui ir siekdamas išsaugoti beveik 15 metų kurtą verslą bei darbo vietas daugiau nei tūkstančiui žmonių, nusprendžiau išpirkti visas akcijas. Tokiu būdu prisiimu visą verslo riziką ir atsakomybę, tačiau esamomis sąlygomis reikia greito ir iš esmės situaciją keičiančio sprendimo“, – pranešė G.Balnis.  

Pasak jo, „Amber Food“ yra visiškai autonomiškas verslas, kuriame V.Matijošaitis ir jo šeimos nariai veikia kaip investuotojai, neužima jokių apmokamų pareigų ir iki šiol čia uždirbtą pelną reinvestuodavo į restoranų tinklo plėtrą.

„Amber Food“ nėra „Vičiūnų grupės“ dalis, tačiau visuomenės akyse akcininko sąsajos užtenka, kad viskas būtų matuojama tuo pačiu matu. Restoranai tapo patogiu taikiniu nepaisant fakto, kad „Amber Food“ su Rusija neturi nieko bendro, toje rinkoje neveikia, nieko iš jos neperka ir nieko jai neparduoda“, – pridūrė G.Balnis.  

 

„Amber food“ yra jau beveik 15 metų Lietuvoje veikianti ir daug skirtingų prekinių ženklų vienijanti maitinimo verslo grupė, kurioje dirba daugiau nei 1200 žmonių. Grupei priklauso restoranai „Katpėdėlė“, „Charlie Pizza“, „Manami“, „Sugamour“, „La Crepe“, „Skonis“, „Guacamole“, „Lunch up“, „Grill Terrace“ ir kiti.

Praeitą savaitę prie „Amber Food“ restoranų vyko protesto akcijos, kurių metu prie kiekvieno grupės restorano įėjimo aktyvistai pasitikdavo lankytojus ir informuodavo apie „Amber Food“ akcininko Kauno mero V. Matijošaičio įmonės „Vičiūnai group“ vis dar palaikomus verslo ryšius su karą Ukrainoje pradėjusia Rusija.

Prieš tai maisto tiekimo platformos „Bolt Food“ ir „Wolt“ pranešė nutraukiančios bendradarbiavimą su šio tinklo restoranais.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas

Jeigu “aktyvistai” nusiramins, bus kvaila iš jų pusės, nes iš esmės niekas nepasikeitė. Jeigu “aktyvistai” nenusiramins, vistiek liks kvailio vietoje, nes atakuoja lietuvišką įmonę, suteikusią nemažai darbo vietų. Sakyčiau, kad ne ten ir ne su tuo kariaujama – bet čia tik mano nuomonė.

John doe

tik prie “ir kiti” pamiršo paminėti “carskoje selo” (rusiškai “caro kaimas”)

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button