Lietuvos naujienos

„Amber Food“: neturime jokių ryšių su Rusija, mažai reikalų su „Vičiūnais“, ko reikalauja protestuotojai – mums neaišku

Maitinimo įstaigų tinklas „Amber Food“ neturi jokių ryšių su Rusija ir labai mažai saitų su „Vičiūnai group“, tad nesuprantame, ko iš mūsų reikalaujama protestais, sako „Amber Food“ vadovaujantis restoranų tinklo partneris ir direktorius Gediminas Balnis, cituojamas išplatintame pranešime spaudai.

Įmonės pranešimas penktadienį paskelbtas, reaguojant į šią savaitę maisto tiekimo platformų „Bolt Food“ ir „Wolt“ sprendimą nebeaptarnauti „Amber Food“ valdomų restoranų bei visuomenės veikėjų raginimus juose nesilaikyti.

„Viešojoje erdvėje netylant diskusijoms dėl „Amber Food” restoranų grupės pozicijos karo Ukrainoje atžvilgiu, norime tvirtai ir be dvejonių pareikšti, jog smerkiame Rusijos agresiją ir palaikome Ukrainos laisvės kovą. Nuo pat pirmųjų karo dienų, nedvejodami ėmėmės darbų. Rėmėme pagalbos Ukrainai fondus pinigais, priėmėme gyventi ir maitinome pabėgėlius, o tiems, kurie norėjo – parūpinome darbus savo restoranų grupėje. Padėjome nesiafišuodami ir nespekuliuodami“, – teigia G. Balnis.

 

Anot jo, „Amber Food“ grupės restoranų tinklas taip vadinamas rinkodaros ir komunikacijos patogumo tikslais, nors restoranų grupę valdo trys skirtingos bendrovės. Visose jose 20 proc. akcijų priklauso G, Balniui, o 80 proc. priklauso Kauno miesto merui Visvaldui Matijošaičiui ir jo šeimos nariams. Verslininkas pabrėžia, jog Matijošaičiai į „Amber Food“ tik investuoja finansiškai ir grupėje neužima jokių apmokamų pareigų.

Dar tikinama, jog jokia tinklo įmonė neturi ryšių su Rusija bei „labai mažai“ su „Vičiūnai Group“.

„Amber Food“ turi labai mažai verslo reikalų su „Vičiūnai Group“ įmonėmis ir absoliučiai jokių – su grupės įmonėmis, veikiančiomis Rusijoje. Mes niekada nebuvome Rusijoje ir nedirbome su Rusija. „Amber Food“ nieko neperka iš Rusijos ir nieko neparduoda šiai šaliai. Mūsų grupė visada buvo lietuviško kapitalo verslas, dirbantis, mokantis mokesčius ir investuojantis TIK Lietuvoje“, – pabrėžiama pranešime.

 

Jame taip pat patikinama, kad dėl specializacijos ir skirtingos akcininkų struktūros, „Amber Food“ niekaip negali veikti „Vičiūnų“ veiklos Lietuvoje ar Rusijoje. Tinklas kritikuoja protestus prieš jį pradėjusius visuomenininkus, jog šie, nežinodami visų aplinkybių, smerkia būtent „Amber Food“.

„Amber Food“ neturi jokių techninių galimybių ar juridinių svertų veikti „Vičiūnai Group“ veiklą nei Lietuvoje, nei Rusijoje ir negali niekaip įtakoti išėjimo iš šios rinkos proceso. Daugumai nuomonės formuotojų užtenka to, jog V. Matijošaitis yra „Amber Food“ akcininkas, kad kaltė būtų perkeliama visiems susijusiems asmenims. Socialinių tinklų riteriai ir jų pasekėjai nesiaiškina, kas konkrečiai kaltas ir ką konkrečiai gali padaryti verslas, todėl savo pykčiui išreikšti renkasi arčiausiai namų esančius objektus“, – aiškina „Amber Food“.

Jų įsitikinimu, pasipiktinimas reiškiamas „ne tuo adresu“.

 

„Stovėti su plakatu prie restorano yra demokratijos apraiška ir laisvė, tačiau, atvirai sakant, nelabai aišku, ko iš mūsų reikalauja akcijų sumanytojai ir kaip mes galėtumėm jiems padėti. Iš Rusijos mes pasitraukti negalime, nes niekuomet ten nebuvom. Akcininkai gi paskelbė apie „Vičiūnai Group“ pasitraukimą iš Rusijos“, – rašoma kreipimęsi.

„Nerodysime pirštais į daugybę Lietuvos ir užsienio įmonių, tame tarpe ir valstybinių, kurie delsia ar delsė priimti Lietuvos žmonėms svarbaus sprendimo. Tai kiekvieno jų sąžinės ir galimybių reikalas. Mes savo sprendimą priėmėme seniai ir esame ramūs, kad padarėme viską, kas buvo mūsų jėgose, kad padėtumėm žmonėm laikinai likusiems be Tėvynės“, – akcentuojant tinklo restoranuose įdarbintus ukrainiečius toliau dėstome pranešime.

G. Balnis dar pažymi, jog protestai prieš „Amber Food“, kenks ne Matijošaičių verslui ar Rusijai, o nuo pandemijos nukentėjusiam verslui. Pastangos dar labiau mažinti jo pajamas, anot tinklo vadovo, atims darbus iš restoranuose įdarbintų karo pabėgėlių iš Ukrainos.

 

„Restoranų grupė pastaruosius metus dirbo nuostolingai, juk Covid labiausiai smogė būtent maitinimo verslui, todėl kalbėti apie kažkokį akcininko baudimą skamba mažų mažiausiai neatsakingai. Tokia situacija atims darbus, tame tarpe ir iš 150-ties ukrainiečių dirbančių pas mus, tokiomis pat sąlygomis kaip lietuviai. Ji atims mokesčius iš Lietuvos, kuriai dabar mažiausiai reikia susipriešinimo ir pykčio. Ji sumažins ir mūsų galimybes padėti Ukrainai“, – teigia G. Balnis.

ELTA primena, kad šią savaitę prie „Amber Food“ restoranų vyko protesto akcijos, kurių metu prie kiekvienos įstaigos įėjimo pasitikdavo jų lankytojus ir informuodavo apie „Amber Food“ akcininko Kauno mero V. Matijošaičio įmonės „Vičiūnai group“ vis dar palaikomus verslo ryšius su karą Ukrainoje pradėjusia Rusija.

Prieš tai maisto tiekimo platformos „Bolt Food“ ir „Wolt“ pranešė nutraukiančios bendradarbiavimą su šio tinklo restoranais.

 

Šiam tinklui priklauso restoranai „Charlie Pizza“, „La Crepe“, „Katpėdėlė“, „Grill Terrace“, „Lunch’Up“, „Manami“, „Sugarmour“ ir kt.

„Amber Food“ blokados organizatoriai: neketiname nutraukti šios akcijos

„Amber Food“ blokados organizatoriai toliau tvirtina, jog nežada nutraukti savo veiklos, kadangi, jų teigimu, tai yra efektyvus būdas kovoti prieš „Vičiūnai Group“.

„Visų pirma, kodėl „Amber Food“ restoranai? Kaip konstatuoja pats „Amber Food“ atstovas, 80% įmonės priklauso Matijošaičių šeimai. Tai reiškia, jog Matijošaičių šeima dalijasi 80% įmonės pelno, o įmonės valdomas restoranų tinklas yra didelis. Kadangi kitos priemonės prieš „Vičiūnai Group“ įmonę nebuvo labai efektyvios, kolektyviškai nusprendėme organizuoti šią protesto akciją, dar kitaip vadinamą „Amber Food blokada“, taip paveikdami jų (Matijošaičių) pinigų srautą. Vis dėlto, Matijošaičiai yra akcininkai ir jeigu jiems taip rūpi jų pinigai, kaip matome iš nenoro pasitraukti iš Rusijos, tai jie imsis veiksmų.

Mes, kaip protestuotojai, jokiu būdu nesikėsiname nei į ukrainiečių, nei į kitų žmonių, dirbančių „Amber Food“ restoranuose, darbus. Užfiksuoti keli atvejai, kai patys padavėjai ar kiti restoranų darbuotojai prieina, apsikabina ir padėkoja už iniciatyvą. Kiti netgi siūlo arbatos ar maisto. Darbuotojai, kurie paspruko nuo genocido Ukrainoje, savanoriams išreiškia didelį dėkingumą juos informavus apie Matijošaičius ir „Vičiūnai Group“ remiamą Rusijos režimą. Kai kurie nežino ką daryti, nes ieškoti naujo darbo yra nelengva – mes norintiems keisti darbo vietą irgi padedame.

Galiausiai, nors „Vičiūnai Group“ paskelbė apie pasitraukimą iš Rusijos, mes manome, jog tai niekinis bandymas atpirkti savo kaltę kenčiantiems Ukrainos žmonėms. Jų teigiami „3-4 mėnesiai“ yra per ilgas laiko tarpas – reikia sekti kitų įmonių pavyzdžiu ir iškart nutraukti visą savo veiklą, nedelsiant ieškoti, kam ir kaip parduoti savo verslą Rusijoje. Vietoj milijoninių sumų, sumokamų mokesčiais Rusijos Federacijai kas mėnesį, turi atsirasti nuliai. Būtent to ir norime mes, tad neketiname nutraukti savo veiklos, kadangi tai yra efektyvus būdas kovoti prieš „Vičiūnai Group“, – rašo „Amber Food“ blokados organizatorių atstovas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Back to top button