Kiek anksčiau rašėme apie tai, jog Kalnėnuose siekiama įgyvendinti naują daugiafunkcį kompleksą: baseiną su sportu klubu ir prekybos centrą su klinika. Projekto įgyvendinimui numatyta investuoti daugiau nei 11 milijonų eurų.

Lapkričio pabaigoje įvyko blokuotų prekybos paskirties ir sporto paskirties pastatų projektinių pasiūlymų pristatymas visuomenei. Viešajame svarstyme netrūko susidomėjimo, kurį greičiausiai sąlygojo projekto išskirtinumas: baseino įrengimas yra ilgalaikė perspektyvinė investicija, kurią ne dažnas vystytojas savo iniciatyva yra pasirengęs prisiimti. Vietos bendruomenė entuziastingai priėmė žinią dėl baseino, tačiau turėjo vystytojui klausimų dėl galimai išaugsiančių srautų suvaldymo.

Po išsamios analizės nutarta vietoj gyvenamųjų namų statyti visuomeninės paskirties pastatus

Šiuo metu Kalnėnuose itin sparčiai vystoma mažaaukščių daugiabučių kvartalų statyba, tad savaime piršosi išvada, jog įgyvendinti gyvenamąją statybą būtų logiškiausias sprendimas. Kaip teigė projektą vystančios bendrovės UAB „E1 NT“ vadovas Darius Baliukevičius, pirmiausia nuspręsta atlikti išsamią visuomeninių paslaugų poreikių ir atsipirkimo analizę. Po šios analizės buvo nutarta įgyvendinti mišrios paskirties projektą. Taip koncepcija buvo išgryninta iki prekybos paskirties pastato su medicinos, maitinimo ir kitomis komercinės paskirties patalpomis bei sporto paskirties pastato, kuriame planuojamas baseinas, sporto klubas ir kitos administracinės patalpos. Bendradarbiaujant su visuomeninių pastatų projektavimo ilgametę patirtį turinčia bendrove UAB „Projesta group“, planuojamas rengti multifunkcinio objekto projektas, kuris į šį, sparčiai augantį Vilniaus miesto rajoną, atneštų  naudos šio rajono bei aplinkinių teritorijų gyventojams. Trumpai pristatysime, kas buvo aptariama viešo projektinių pasiūlymų pristatymo  visuomenei metu.

Kalnėnų baseine ketinama steigti plaukimo mokyklą

Viešo svarstymo su visuomene metu UAB „E1 NT“ vadovas susirinkime dalyvaujantiems suinteresuotiems asmenims pristatė projekto idėjos raidą: pradžioje buvo ketinta apsiriboti sporto klubu ir buvo ieškomas partneris, galintis valdyti sporto klubą ar net prisidėti prie jo įrengimo kaštų. Vis dėlto nuodugnesnė analizė parodė didelį mokomųjų baseinų poreikį Vilniaus mieste.

Vystytojo atstovas pabrėžė, kad surasti partnerį – sporto klubo, o ypač baseino operatorių, šiais laikais, kai drastiškai auga statybinių medžiagų, darbų kainos, esant energetinei krizei – buvo neįtikėtinai sunku. Dėl technologinių ypatumų paties projekto investicijų poreikis išaugo – baseino įrengimas planuotą statybinę sąmatą padidino daugiau nei 1 mln eurų. „Tai didžiulis iššūkis, – sakė Darius Baliukevičius, – bet mes taip pat matome ir didelę pridėtinę vertę, kurią norime suteikti miestui, vietos bendruomenėms.“

Planuojamo baseino operatorius – UAB „Treniruočių pasaulis“ naudojantis prekės ženklą – „Plaukimo šeima“ , prekybos centre „Ozas“ turinti šiuo metu didžiausią Lietuvoje plaukimo mokyklą. Pasak specialistų, plaukimo pamokų paklausa yra didžiulė, laukiančiųjų  eilės ypatingai didelės, baseinų Vilniaus mieste trūksta, o ir esami riboja savo darbo laikus dėl išaugusių eksploatacinių kaštų.

Tiesa, vietos bendruomenių atstovai nuogąstavo, kad tai gali būti uždaro tipo plaukimo mokykla, o naudojimasis baseinu gyventojams bus apribotas. Plaukimo mokyklos atstovai patikino, kad ne pamokų metu baseinu galės naudotis visi norintys. Į replikas dėl jacuzzi vonių, kurių pasigedo vietos gyventojai, atsakė akcentuodami, kad tai mokomojo tipo baseinas, o ne SPA centras.

Verslų sinergija – prekybos centras galėtų amortizuoti patiriamas visuomeninių paslaugų išlaidas

Kiek daugiau diskusijų sukėlė numatomo prekybos centro statybos. Visi klausimai buvo susiję su galimai padidėjusiais srautais, ir su tuo susijusiomis problemomis: pravažumu, gatvių būkle, triukšmu, užterštumu.

Vystytojo atstovas D. Baliukevičius pastebėjo, kad judėjimo aktyvumą prie prekybos centro gyventojai klaidingai įsivaizduoja kaip prie logistikos centro. Planuojamo projekto vystytojas tiki, jog prekybos ir sporto paskirties sublokuoti pastatai pirmiausia pritrauks vietinių gyventojų srautą.

Vystytojas savo lėšomis yra atlikęs triukšmo matavimo tyrimus, esant maksimaliai įmanomoms apkrovoms (kurios sunkiai įsivaizduojamos realiomis sąlygomis) ir nei vienas leistinas parametras nebuvo viršytas. Neapsiribodamas palankiais tyrimo rezultatais, vystytojas numatęs išsaugoti dalį sklype augančių medžių, kaip natūralią nuo triukšmo apsaugančią priemonę, bei statyti specialiąją triukšmo slopinimo sienelę prekybos centro aptarnaujančio transporto išsikrovimo zonoje.

Dalį Estų gatvės gyventojai yra išasfaltavę savo lėšomis, kurią vystytojas yra įsipareigojęs išsaugoti statybos darbų vykdymo metu arba atstatyti savo lėšomis. Prakalbus ir apie kitas aplinkines gatves, projektinių pasiūlymų viešo pristatymo pirmininko  buvo pastebėta, kad gatvių ir kelių priežiūra yra Vilniaus miesto savivaldybės atsakomybė, o turint šalia tokią stiprią visuomeninių paslaugų kaimynystę, gyventojai įgyja rimtą sąjungininką galimose derybose su savivaldybe.

Taip pat vystytojas pabrėžė, kad šis projektas orientuotas į vietos gyventojus (išskyrus baseiną, kur dienos metu bus atvežamos moksleivių grupės), todėl tai nebus vilniečių traukos centras, ir nesugeneruos srautų iš kito miesto galo. Tiek klinika, tiek prekybos centras su maisto prekių parduotuve, gyvūnų prekėmis, vaistine ir kitomis paslaugomis orientuota į aplinkinius gyventojus. Nors 2-3 km spinduliu yra kelios maisto prekių parduotuvės, jų pasiekiamumas sudėtingas: išvažiuojant iš gyvenamojo rajono, tenka kirsti intensyvaus judėjimo kelius (tokius kaip Minsko plentas, Juodasis kelias).

Vystytojas papildomai investuos į bendruomenės gerbūvį

Tvarios kaimynystės vardan vystytojas yra įsigijęs šalia planuojamo vystyti projekto žemės sklypo kitą žemės sklypo dalį, kurioje ketina įrengti savo lėšomis vaikų žaidimo aikštelę ir bendruomenės susibūrimo vietą. Įrengtą, apšviestą, aptvertą bendro naudojimo zoną, vystytojas ketina neatlygintinai perduoti naudotis ir prižiūrėti panaudos pagrindu vietos bendruomenei.

Apibendrindami vystytojo atstovai pajuokavo, kad tai, ką gaus Kalnėnų gyventojai neišvažiuodami iš gyvenamojo kvartalo, kitų kvartalų gyventojai galės pavydėti.

Šiuo metu planuojama ir tikimasi, jog visas kompleksas turėtų būti užbaigtas ir atidarytas 2023-ųjų metų pabaigoje

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su UAB „E1 NT“

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

31 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist