Vilniaus savivaldybei pateikti du projektiniai siūlymai, kurie bus aptariami skirtingomis dienomis, viešų svarstymų su visuomene metu. Abu projektai būtų įgyvendinami gretimuose sklypuose ir skirtingais etapais. Projektu Osetinų gatvėje būtų statomas naujas daugiabutis namas, o projektu Estų gatvėje – baseinas su sporto klubu ir prekybos centras su klinika.

Estų g. 1: planuojamas naujas baseinas ir prekybos centras

Projektiniuose siūlymuose nurodoma, jog planuojama statyti du sublokuotus pastatus: prekybos paskirties pastatą, kuriame numatomos prekybos, gydymo, maitinimo paskirčių patalpos bei sporto paskirties pastatą, kuriame numatomos sporto, administracinių paskirčių patalpos.

„Neužstatytoje sklypo dalyje planuojamos automobilių saugyklos, takai, žali plotai ir kt. Pastato planas –netaisyklingo stačiakampio formos, vieno aukšto. Sporto paskirties pastatas – blokuotas, orientuotas į sklypo pietryčius, dviejų aukštų. Nors pastatai du, vizualiai kuriamas vientisas vaizdas. Pagrindiniai akcentai – įėjimai. Projektuojamos 6 automobilių stovėjimo aikštelės. Šiaurinėje dalyje projektuojama 61 vietos automobilių stovėjimo aikštelė, piečiau – 85 vietų aikštelė, vakarinėje dalyje – elektromobilių stovėjimo aikštelė – 38 vietų, pietinėje sklypo dalyje projektuojamos 3, 5 ir 6 vietų automobilių stovėjimo aikštelės. Visos aikštelės bus skirtos prekybos paskirties bei sporto paskirties pastatams. Aikštelės želdinamos perimetru, taip pat, numatomi želdynų intarpai, skiriantys aikšteles“, – apie būsimas statybas rašoma projektinėje medžiagoje.

Prekybos paskirties pastatas. Planuojamos prekybos, gydymo bei maitinimo paskirčių patalpos. Numatyta medicinos klinika, į kurią patekimas suprojektuotas iš lauko. Prekybinės ir maitinimo patalpos, priklausomai nuo vietos pastate, turės patekimus iš lauko ir iš vidaus, tik iš lauko arba tik iš vidaus. Planuojamos sanitarinės patalpos lankytojams – wc moterims, vyras, žmonėms su negalia, vystymo patalpa. Suprojektuotos 3 maitinimo vietos, 13 smulkiųjų (iki 200 m2 ploto) prekybos vietų, 1 vidutinė parduotuvė (apie 500 m2 ploto) ir 1 didžioji universali prekybos įmonė (apie 2065 m2 ploto). Didžiosios įmonės prekybinė salė (apie 1500 m2 ploto) užims didžiąją pastato dalį.

Sporto paskirties pastatas bus dviejų aukštų su rūsiu, kuriame numatomos sporto bei administracinių paskirčių patalpos. Pirmame aukšte planuojamas baseinas su visomis jam funkcionuoti reikalingomis patalpomis – persirengimo, sanitarinėmis ir kt. patalpomis (apie 1900 m2), taip pat, 2 administracinės patalpos (po maždaug 190 m2 ir 115 m2). Į visas patalpas numatomi autonomiški patekimai iš lauko. Antrame aukšte planuojamas sporto klubas (apie 1130 m2), į kurį patekimas būtų organizuojamas per baseino patalpas laiptine, liftu. Taip pat, administracinės patalpos (apie 860 m2).

Visuomenės atstovai siūlymus šiam projektui gali teikti iki lapkričio 28 dienos, elektrininiu paštu [email protected]

Osetinų g. 6: naujas daugiabutis namas

Gretimame sklype planuojama statyti daugiabutį gyvenamąjį namą. Trijų aukštų gyvenamojo pastato tūris būtų dalinamas ne tik apdailos medžiagomis, bet ir pirmą aukštą prakertant dviem bromais. Pirmame aukšte numatomi 6 butai su atskirais patekimais į juos. Antrame ir trečiame aukšte numatomi po 12 butų. Po 6 butus kiekviename aukšte aptarnaus viena atvira laiptinė ir atvira galerija. Viso – 2 laiptinės.

„Projektuojami 30 butų, vyraujantis buto plotas apie 67 m². Butai projektuojami su vienu miegamuoju ir gyvenamąja patalpa, arba su dviem miegamaisiais. Butuose numatyti san. mazgai, sandėliukai. Pirmuose aukštuose numatyti du butai, pritaikyti žmonėms su negalia“, – apie būsimą daugiabutį rašoma projektinėje medžiagoje.

Visuomenės atstovai siūlymus šiam projektui gali siųsti iki lapkričio 23 dienos, elektrininiu paštu [email protected]

Projekto techniniai parametrai

Planuojamų statinių adresasEstų g. 1, KalnėnaiOsetinų g. 6, Kalnėnai
Sklypų plotas18 022 m2;2 607 m2;
Apželdintas sklypo plotas3 604,40 m2 (20% sklypo ploto);1 066,26 m2 (40,9% sklypo ploto);
Pastatų bendras plotas:9 200,18 m2: Sporto paskirtis: 4 325,76 m2Prekybos paskirtis: 4 874,42 m21 900,07 m2
Statinių aukštis2 aukštai (iki 11,97m aukščio); 2 statiniai3 aukštai (iki 19,75m aukščio); 1 korpusas
Pastato energetinio efektyvumo klasėA++A++
Butų kiekisnėra30vnt.
Automobilių parkavimo vietų skaičius198 vnt. (antžeminis parkavimas)30 vnt. (antžeminis parkavimas)
Dviračių parkavimo vietų skaičius36 vnt.10 vnt.
Projekto vystytojasUAB „E1 NT“UAB „E1 NT“
Projektinius siūlymus ruošė:UAB „Projesta Group“, projekto vadovė: Agnė Ilginytė;UAB „Projesta Group“, projekto vadovas: Kastytis Bieliauskas

Viešas svarstymas

Osetinų g. 6: Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks lapkričio 24 d., 15.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją čia. Prisijungimo slaptažodis: 937188

Estų g. 1: Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks lapkričio 28 d., 15.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją čia. Prisijungimo slaptažodis: 822040

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat informuoja, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

NT projektų žemėlapis

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist