Renginiai

VU Botanikos sodo Vingio skyriuje vyks Žolynų diena

Rugpjūčio 10 d. Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodo Vingio skyrius kviečia į Žolynų dieną pasigrožėti suvešėjusiais žolynais, pajusti jų išskirtinumą ir aromatą, sužinoti apie augalų priežiūros subtilybes šią neįprastai karštą vasarą.

VU Botanikos sodo Vingio skyrius įsikūręs Vingio parke, apsuptame šimtamečių pušų, ir kiekvienu metų laiku išsaugo išskirtinį savitumą. Nuo XVI a. pr. ši Lukiškių priemiesčio dalis priklausė Radvilų giminei. Vėliau dvaras buvo padovanotas Vilniaus jėzuitams – Vilniaus universiteto įkūrėjams. Su jėzuitų Lukiškėmis siejama ir farmacijos mokslo pradžia Lietuvoje. Čia jų auginamos vaistažolės buvo naudojamos vaistams gaminti. Vėliau Vingio rūmus plačiai išgarsino L. Tolstojaus romane „Karas ir taika“ aprašytas pokylis.

Dabar VU Botanikos sodo Vingio skyriuje skaičiuojama per 2000 dekoratyvinių žolinių ir sumedėjusių tiek Lietuvos savaiminės floros, tiek svetimžemių augalų atstovų. Jaukumo ir išskirtinumo suteikia ilgaamžiai medžiai – sode puoselėjama viena seniausių mažalapių liepų alėjų, kuriai daugiau kaip 200 metų. Čia žydi ir dera katalpos, amūrinis kamštenis, kurio žievė turi kelių centimetrų storio kamštinį sluoksnį, graikinis riešutmedis, baltasis šilkmedis ir kt. Net 12 medžių ar jų grupių yra įtraukta į Valstybės saugomų augalų sąrašą.

 

Žolynų dienos edukacinėje ekskursijoje bus galima išsamiau susipažinti ne vien su gausiai žydinčiais augalais, bet ir su sistemine ekspozicija. Šioje kolekcijoje plati augalų šeimų, genčių, rūšių ir veislių įvairovė. Ekspozicijoje auginama per 700 augalų iš visų pasaulio geografinių zonų. Šiuo metu dėmesį traukia asiūklinių, astrinių, karpažolinių, miglinių šeimų atstovai. Vaisius jau brandina pietinė barškė, žirnikinė karpažolė, šalavijai ir kiti įdomūs augalai.

Rugpjūčio viduryje visoje Lietuvoje švenčiama Žolinė, derliaus ir augmenijos brandos diena, o VU Botanikos sodas šia proga kviečia rugpjūčio 10 d. 17.00 val. ateiti susipažinti su sodo lobiais.

Ekskursijoje lankytojus lydės viena labiausiai patyrusių VU Botanikos sodo darbuotojų, vyr. botaninių kolekcijų kuratorė Kristina Balnytė. Sužinosite įdomių istorijų apie augalus, kurie dovanoja žmogui įvairias gėrybes: maistą, vaistus ir grožį.

 

Žolynų diena vyks VU Botanikos sodo Vingio skyriuje (M. K. Čiurlionio g. 110, Vilniuje), kuris įsikūręs Vingio parke, už Vasaros estrados, link Neries.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button