Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija ir Jano Olszewskio vardo fondas „Parama lenkams Rytuose“ lapkričio 7 d. kviečia į dviejų dalių nemokamą klasikinės muzikos koncertą Vilniaus rotušėje „Muzikiniai tiltai: Šopenas, Mickevičius, Moniuška. Lietuvos ir Lenkijos susitikimas“. Renginys sieks atskleisti gilius kultūrinius ryšius tarp Lietuvos ir Lenkijos, suartinti abiejų tautų muzikinį paveldą ir parodyti Vilniaus įtaką lenkų klasikų kūrybai.

Vakarą pradės komentuojamas garsaus pianisto Marek Bracha rečitalis. Jo metu bus atliekamos Frederiko Šopeno „Baladės“, kurias savo ruožtu įkvėpė jo draugo, Vilniuje gyvenusio poeto  Adomo Mickevičiaus baladės ir romansai.

Antrą koncerto dalį sudarys opera – daugiausiai Stanislovo Moniuškos kūriniai, atliekami populiarių Lenkijos nacionalinio operos teatro Varšuvoje (Teatr Wielki) dainininkų – Tomasz Rak (baritonas), Joanna Motulewicz (mecosopranas) ir Rafał Żurek (tenoras). Greta gros Baltstogės styginių kvartetas „Consort 415“ (vad. Amadeusz Buczyński), ne kartą kūręs muzikinę aplinką literatūriniams susitikimams. Šis pasirodymas sieks vilniečiams pademonstruoti klasikinę Lenkijos operą ir atskleisti stiprią Vilniaus ir Lietuvos įtaką jai. Renginio vedėjai pertraukų metu papasakos įdomių istorinių faktų apie Moniuškos ryšius su Vilniumi.

Pasak fondo „Parama lenkams Rytuose“ valdybos pirmininko Mikołaj Falkowski, fondas Vilniuje jau yra organizavęs ne vieną koncertą, tačiau renginiai pirmiausia buvo skirti lenkų tautinei mažumai. Visgi šis koncertas pirmą kartą bus visų pirma skirtas lietuviams.

„Manome, kad lapkričio 7 d. koncerto programa, tyrinėjanti ir atskleidžianti giliai įsišaknijusius kultūros ryšius tarp Lietuvos ir Lenkijos bei patraukli įvairių amžių ar skonių publikai, yra puikus atspirties taškas naujai fondo krypčiai į veiklą įtraukti ne tik lenkų, bet ir lietuvių bei kitų tautų atstovus. Šis koncertas pabrėš muzikinius ir poetinius Lenkijos ir Lietuvos tiltus, o į dvikalbius aukštosios kultūros renginius Vilniaus publiką planuojame kviesti kasmet“, – sako M. Falkowski, pabrėžiantis, kad renginys taip pat skiriamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 105-mečio ir Sausio sukilimo 160-ųjų metinių progoms.

Įėjimas į koncertą rotušėje nekainuos, bet siekiant valdyti lankytojų srautą, svečių prašoma įsigyti nemokamą bilietą „Kakava.lt“ sistemoje.

Renginys dalinai finansuojamas iš Lenkijos Respublikos valstybės biudžeto – Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos lėšų. Koncertą taip pat remia „ORLEN Lietuva“, prie jo prisideda partneriai Vilniaus lenkų kultūros namai, Vilniaus lenkų teatras „Studija“ ir VšĮ „Polska Scena Muzyczna na Litwie“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist