Jau šiandien, rugsėjo 17 d., Tautų mugės metu Vilniaus centrą nuspalvins teatralizuota eisena. Tai – kasmetinė tarptautinio romų festivalio GYPSY FEST eisena, kuri šiemet taps Tautų mugės dalimi. Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas ir romų ansamblio SARE ROMA lyderis Ištvanas Kvik žada, kad eisenoje romai pasirodys su tikrais žirgais, kaip tai įprasta romų kultūroje.

Septintus metus Lietuvoje organizuojamas tarptautinis romų festivalis GYPSY FEST tapo neatsiejama tradicija, kurios kasmet laukia Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai. Tai socialinis projektas, skatinantis griauti stereotipus apie romų bendruomenę. Festivalis kasmet sulaukia vis daugiau žiniasklaidos dėmesio bei vis didesnės žiūrovų minios. Šiemet spalvinga festivalio eisena prasidės nuo Rotušės ir judės Pilies, Šventaragio, Tilto gatvėmis iki Kudirkos aikštės.

Prieš tai, jau šį penktadienį, Seimo spaudos konferencijų salėje vyks pirmoji renginio dalis – spaudos konferencija, kurios metu bus aptariami šių metų pasiekimai, pergalės ir svarbūs darbai. Seime taip pat bus pristatyta išskirtinė paroda, kurioje bus galima susipažinti su pasaulinio garso įžymybėmis, kuriuos visus sieja romų kraujas. Tarp jų ir Motina Teresė, C.Chaplinas, P.Picasso, E.Presley ir kiti.

Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas, SARE ROMA lyderis I.Kvik sako, kad  šiemet festivalis skleidžia mintį nepamiršti šeimos, bendruomeniškumo vertybių. „Įprastai kiekvienais metais į festivalį kviečiame romų grupes iš užsienio, pristatome juos mūsų Lietuvos publikai. Šiemet norime dėmesį skirti mūsų namams – Lietuvai. Kviečiame romus iš visos Lietuvos, kad susibūrę talentingi romų ansambliai surengtų įspūdingą šventę Vilniaus centre. Renginys visiškai nemokamas, tad kiekvieną kviečiame prisijungti, mėgautis romų muzika, dalyvauti eisenoje. Joje ketiname surengti muzikinius ir šokių pasirodymus, o jeigu viskas pavyks, išpildysime savo svajonę ir sostinėje  centre pasirodysime su tikrais žirgais – kaip tai įprasta romų tradicijose.

Visuomet sakome, kad betarpiškas susitikimas, bendravimas yra tiesiausias kelias į stereotipų laužymą ir mitų išsklaidymą. Kviečiame susitikti“, – sako I.Kvik.

Viena iš festivalio idėjos autorių, Baltijos regiono romių asociacijos vadovė Vaiva Poškaitė-Kovaliuk džiaugiasi, kad kasmet augantis festivalis jau ne kartą įvertintas dėl savo misijos. Pernai GYPSY FEST buvo atrinktas Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimams kaip vienas iš trijų verčiausių projektų „Tautų dialogo” skatinimo kategorijoje. O šiemet tarptautiniuose „Revolution awards 2023″ apdovanojimuose festivalis buvo nominuotas kategorijoje „Miesto šventė”. Tačiau kompetentinga komisija įvertino festivalio reikšmę ir mastą bei nusprendė, jog festivalis nbetelpa vien į „miesto šventės“ sąvoką, todėl skyrė festivaliui išskirtinį – specialųjį apdovanojimą.

„Kai kūrėme projektą, svajojome, koks jis galėtų būti turint pakankamai finansavimo, kiek kokių ansamblių pasikviestume, kiek visokių veiklų suorganizuotume, netgi užmezgėme kontaktą su bene žymiausiu romų kolektyvu Gypsy Kings. Bet tuomet nežinojome, kaip festivalis keisis su kiekvienais metais ir kiek didelis bei svarbus jis taps. Tik tikėjomės, jog taip bus. Todėl viską darome iš širdies, ir būti pastebėtiems ir įvertintiems – labai svarbu. Ačiū atsidavusiai komandai, kuri kiekvienais metais prisideda prie šio nepaprasto renginio. Taip pat dėkojame ir savo rėmėjams, be kurių negalėtume žengti tokiais plačiais žingsniais. Labai laukiame visų ir šių metų festivalyje!“, – sako V. Poškaitė-Kovaliuk.

Festivalio eiseną stebėti ir mėgautis renginiu visi kviečiami dalyvauti nemokamai. Šiemet projektą finansuoja Tautinių mažumų departamentas ir Vilniaus miesto savivaldybė.

„GYPSY FEST 2023 Vilnius“ rugsėjo 17 d. programa:

  • 13:30 šventinė eisena juda nuo Rotušės a. Pilies, Šventaragio, Tilto gatvėmis
  • 15:00 Vyksta pasirodymai Tautų mugės scenoje Kudirkos a.
  • 16:00 Pabaiga.
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist