Festivaliai

Sekmadienį Senamiestį nuspalvins romų festivalis „Gypsy Fest”

Vilniuje savaitgalį vykstančios Tautų mugės spalvinga dalimi sekmadienį taps jau tradicija tapęs romų kultūros festivalis „Gypsy Fest 2021“. Pasak vieno iš festivalio idėjos autorių, Lietuvos romų bendruomenės pirmininko, „Sare Roma“ lyderio Ištvano Kviko, šiemet renginys kviečia prisiminti, kad skirtingas tautybes vienija bendros vertybės.

Jau penktus metus Vilniuje rengiamas romų kultūros festivalis – socialinę misiją turintis renginys, kuriuo siekiama parodyti, kad romų bendruomenė yra atvira visiems, pasiryžusi bendrai integracijai, bendroms veikloms su visa Lietuvos bendruomene, kad romai nori ir gali dalyvauti socialiniame gyvenime, sakoma organizatorių pranešime.

„Festivalis yra socialinės pakraipos ir kasmet turi specialų šūkį. 2019-aisiais sakėme: „Romas – ne džinas!“ ir taip kvietėme susipažinti su romų tauta, nevengti, nesibaiminti romų. 2020-aisiais skelbėme – „Be etikečių!“, taip kviesdami neklijuoti prie tam tikrų žmonių ar tautos etikečių. Šiemet sakome – „Skirtingos tautybės – vienodos vertybės!“, norėdami parodyti, kad esame vienos valstybės piliečiai, esame vienos žemės gyventojai“, – pranešime cituojamas I. Kvikas.

 

Festivalis „Gypsy Fest“ tradiciškai rengiamas minint Tarptautinę romų dieną, kuri yra balandžio 8-ąją. Deja, jau antrus metus iš eilės pasaulinė koronaviruso pandemija reguliuoja planus, tad renginį tenka nukelti iš pavasario į rudenį. Tad festivalis turi progą papildyti įspūdingą Vilniaus Tautų mugę.

Spalvingo festivalio dalyviai sekmadienį po vidurdienio žygiuos muzikalioje ir linksmoje eisenoje nuo Rotušės aikštės iki Katedros aikštės. Kudirkos aikštėje Tautų mugės scenoje pasirodys romųs bendruomenės kolektyvai, o vakare A.Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje specialiai pastatytoje scenoje vyks ir didysis koncertas.

Viena iš festivalio idėjos autorių, Baltijos regiono romų asociacijos vadovė Vaiva Poškaitė-Kovaliuk primena, kad kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet vakarinėje renginio dalyje pasirodys visa puokštė Lietuvos žvaigždžių: „Sare Roma“, Merūnas, Inga Valinskienė, Irena Starošaitė, Žilvinas Žvagulis, Vidas Bareikis, Birutė Dambrauskaitė, Katažyna Zvonkuvienė, Rafailas Karpis, Aleksandras Ivanauskas-Fara ir kiti.

 

„Taip pat pasirodys mūsų svečiai iš Latvijos, Estijos, Slovakijos ir net Moldovos. Tad esame įsitikinę, kad pandemijos negandos liks šone, spalvingas ir siautulingas festivalis „Gypsy Fest“ leis visiems dalyviams ir svečiams vėl prisiminti, kaip gera susitikti renginiuose ir mėgautis gyvu bendravimu. Pažadame daug spalvų, čigoniškų ritmų ir nuotaikingų emocijų“, – sako V. Poškaitė-Kovaliuk.

2021-aisiais jubiliejinis V-asis Festivalis vyks keliais etapais:

  • rugsėjo 19-ąją, sekmadienį, 12:30-14:30 žygiuosime spalvingoje muzikalioje ir linksmoje eisenoje nuo Rotušės a. iki Katedros a., prisijungsime prie Tautų mugės, Gedimino pr. ateisime iki Kudirkos a., kur Tautų mugės scenoje pasirodys romų bendruomenės kolektyvai;
  • nuo 18 val. A.Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje Trakų g. specialiai pastatytoje scenoje vyks įspūdingas Grand koncertas.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button