Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (44-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (lapkričio 3 d. – lapkričio 5 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Pasivaikščiojimas po atnaujintą Lukiškių aikštę

Kur? Lukiškių aikštė Kada? Visada

vilniečiai ir miesto svečiai vėl gali įžengti į Lukiškių aikštę, lankytojams atvertą po rekonstrukcijos. Aikštėje per pusantrų metų buvo atlikti svarbiausi tvarkybos darbai, pagal realius pėsčiųjų srautus perplanuoti bei naujai išvedžioti takeliai. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad Lukiškių aikštė ateityje bus kur kas žalesnė nei iki šiol – joje planuojama pasodinti apie 200 naujų medžių.

 

Daugiau apie renginį čia.

Nuotraukos: Sauliaus Žiūros

2. Ekskursija-žygis po Panerius

Kur? Paneriai Kada? Lapkričio 4 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Ekskursija-žygis. Būtent taip tiksliausiai galėtume įvardinti šią kelionę po Žemuosius ir Aukštuosius Panerius. Kodėl ir ekskursija, ir žygis? Žygis – nes nueisime neįprastai didelį atstumą (apie 10 km), užtruksime apie 3:30-4:00 val., o tuo pačiu pusiaukelėje padarysime 15 min pertraukėlę poilsiui bei pasimėgavimui sumuštinuku ar kava. Ekskursija – nes, kaip ir priklauso, sustosime prie pačių įdomiausių objektų ir papasakosime apie juos viską, ką žinome.

 

Daugiau apie renginį čia.

Paneriai

3. UNIKALUS MUZIKOS SPEKTAKLIS „AQUASONIC“

Kur? Lietuvos nacionalinis dramos teatras Kada? Lapkričio 5 d. (sekmadienis) 20:00 val.

 

Pasaulinį pripažinimą pelniusi tarptautinė komanda kviečia publiką į ypatingą kelionę po dar nepažintą meninę teritoriją. Penki atlikėjai, pasinėrę į vandens talpyklas, muzikuoja specialiai pagamintais instrumentais ir net dainuoja. Garsai, transformuoti didelių vandens masių, skamba lyg atsklindantys iš anapus – ir paslaptingai, ir mistiškai, ir magiškai, o muzikos turinys kupinas savito bei kerinčio melodingumo.

Pribloškiantis kūrinys atskleidžia aistringą ir net kiek pamišusiai atradėjišką šios muzikos autorių ir atlikėjų mąstyseną, kurios variklis – „Between Music“ pasivadinęs tandemas iš Danijos: kompozitorė ir atlikėja Laila Skovmand bei prodiuseris Robertas Karlssonas. Tokio spektaklio kaip „AquaSonic“ sukūrimas reikalauja metų metus trunkančių eksperimentų ir nesuskaičiuojamų bandymų su įvairių sričių žinovais – ne tik ir ne tiek su menininkais, kiek su giluminiu nardymu užsiimančiais narais, nestandartinio mąstymo instrumentrų meistrais ir talentingais mokslininkais – žmonėmis, vedinais to paties tikslo pralaužti pažinimo ledus ir mesti iššūkį egzistuojančioms pasaulėžiūroms. Kaip prisimena patys kūrinio autoriai, prireikė beveik 10 metų nuo pirminės kūrinio idėjos iki pirmojo pasirodymo – oficialios premjeros.

Daugiau apie renginį čia.

 

4. OPEROS MISTERIJA „VILNIAUS KRONIKA“

Kur? PC Akropolis Kada? Lapkričio 4 d. (šeštadienis) 15:00 val.

 

 

Šou operos misterijos „Vilniaus kronikos“ kūrėjai vilniečius kviečia į neįprastą pasimatymą. Būrys šou pasirodysiančių garsių operos solistų pasiryžo miestiečiams iš anksto papasakoti dalį didingos Vilniaus miesto ir visos Lietuvos istorijos. Vieši nemokami muzikiniai pasakojimai vyks šeštadieniais, lapkričio 4 ir 11 d., nuo 15 val. Vilniaus „Akropolyje“ (2 aukšte).

Gražiausias operos misterijos „Vilniaus kronikos“ arijas ir reikšmingiausius istorijos epizodus gyvai atliks „Triumfo arkos“ laureatė Joana Gedmintaitė, Fausta Savickaitė, Lietuvos nacionalinės premijos laureatė Irena Milkevičiūtė, prestižiniu „Kristoforu“ apdovanotas Audrius Rubežius, Egidijus Dauskurdis, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Dainius Stumbras ir koncertmeisterė Eleonora Taškinaitė.

Daugiau apie renginį čia.

5. DALIA KUTKAITĖ CUP VILNIUS 2017

Kur? Siemens arena Kada? Lapkričio 5 d. (sekmadienis) 17:00 val.

„Dalia Kutkaitė Cup 2017“ – jau trečią kartą organizuojamas tarptautinis turnyras, kuriame laukiamos dalyvės iš stipriausių meninės gimnastikos šalių: Izraelio, Japonijos, JAV, Rusijos, Baltarusijos, Rumunijos, Bulgarijos, dalyvaus ir Lietuvos atstovės.

Varžybos įtrauktos į Tarptautinės gimnastikos varžybų kalendorių.

Daugiau apie renginį čia.

meninė gimnastika

6. COLOURS OF BUBBLES IR ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS „UNTOLD STORY”

Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia Kada? Lapkričio 4 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Viena geriausių Lietuvos roko grupių Colours of Bubbles šį rudenį vienija jėgas su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir lapkričio 4 dieną, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje pristato bendrą projektą „Untold Story“.

„Untold Story“ – dar nepapasakota muzikinė „Colours of Bubbles“ istorija, kurioje susijungs kartais griausmingos, o kartais jautriai skambančios grupės gitaros, modernus rokas ir didingas kamerinio orkestro skambesys. Tik šio projekto metu grupės dainos suskambės naujai ir su visa savo turima jėga.

7. SOHN | RENNEN TOUR 2017

Kur? Loftas Kada? Lapkričio 4 d. (šeštadienis) 20:00 val.

SOHN tęsi savo duotą pažadą ir grįžta į Lietuvą. Patvirtinta, kad metų pradžioje naują albumą „Rennen“ išleidęs britų talentas lapkričio 4 d. menų fabrike „Loftas“ išstos dar kartą.

Karjeros pradžioje Londoną iškeitęs į Vieną, šiandien SOHN savo dienas leidžia Los Andžele. Čia Christopheris Tayloras vedė savo mylimąją ir tapo tėvu. Legendinės britų leidyklos „4AD” globojamam atlikėjui reikėjo pertraukos ir pakeisti aplinką. Juk pristatydamas debiutinį albumą „Tremors“ SOHN ir komanda pasaulį išmaišė net tris kartus.

8. NEMOKAMOS ŠILDUKŲ SIUVIMO DIRBTUVĖS

Kur? Energetikos ir technikos muziejus Kada? Lapkričio 4 d. (šeštadienis) 11:00 val.

Lapkričio 4 d. kviečiami dideli ir maži į kūrybines dirbtuves Energetikos ir technikos muziejuje, Rinktinės g.2, Vilnius.

Atšalus orams ir pamažu artėjant Kalėdų laukimo laikotarpiui, iš audinių likučių siūsime šildukus – mylimus draugus vaikučiams ar dovaną geriausiam draugui.

9. INSTALIACIJŲ PARODA „KITA TAMSOS PUSĖ“

Kur? Loftas Kada? Lapkričio 3 d. – gruodžio 1 d.

Kviečiame Jus lapkričio 3 d., 18 val. į Dianos Radavičiūtės ir Vytenio Lingio instaliacijų parodos „Kita tamsos pusė“ atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius). Paroda vyks iki guodžio 1 d.

“Mūsų pasaulis iš tamsos kuriamas nuolat… Jis didelis, unikalus ir tiktai mums priklausantis, su savo nuostabiais netikėtumais, liūdesiu ir … šviesa.
Ten, toje kitoje tamsos pusėje, yra mūsų horizontai, nuolat kintantys ir nesibaigiantys vilties keliai.”

10. KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „KAIP LIETUVĄ KŪRĖ PASAULIO MENININKAI”

Kur? Nacionalinė dailės galerija Kada? Lapkričio 5 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiasi rugsėjo pradžioje prasidėjusi svetingumo programa „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai”. Dalyvauti Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ir Lietuvos muziejų asociacijos inicijuotoje programoje kviečiami moksleiviai, jų tėvai ir mokytojai. Svetingumo programa yra skirta Lietuvos valstybės kūrėjų ir puoselėtojų pažinimui bei jų veiklos aktualizavimui. Jos renginiai nemokami ir vyks iki 2017 m. gruodžio 31 d.

„Kaip Lietuvą kūrė pasaulio menininkai” – užsiėmimas apie įvairiausių tautybių skirtingose šalyse gyvenusius menininkus, savo darbais praturtinusius Lietuvos kultūrą. Kartu tai užsiėmimas apie Lietuvos kultūros ženklus visame pasaulyje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button