Teatras

Su Lietuvos istorija kviečia susipažinti per muziką ir kostiumus

Šou operos misterijos „Vilniaus kronikos“ kūrėjai vilniečius kviečia į neįprastą pasimatymą. Būrys šou pasirodysiančių garsių operos solistų pasiryžo miestiečiams iš anksto papasakoti dalį didingos Vilniaus miesto ir visos Lietuvos istorijos. Vieši nemokami muzikiniai pasakojimai vyks šeštadieniais, lapkričio 4 ir 11 d., nuo 15 val. Vilniaus „Akropolyje“ (2 aukšte).

Gražiausias operos misterijos „Vilniaus kronikos“ arijas ir reikšmingiausius istorijos epizodus gyvai atliks „Triumfo arkos“ laureatė Joana Gedmintaitė, Fausta Savickaitė, Lietuvos nacionalinės premijos laureatė Irena Milkevičiūtė, prestižiniu „Kristoforu“ apdovanotas Audrius Rubežius, Egidijus Dauskurdis, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Dainius Stumbras ir koncertmeisterė Eleonora Taškinaitė.

„Tai dar viena mūsų dovana miestiečiams artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Turime didingą istoriją, kuria galime didžiuotis, deja, dažnai daugelis geriau nei savą žino tolimų kraštų istoriją. Norime padėti šią neteisybę ištaisyti“, – sako kompozitorius Gediminas Rimkus Rimkevičius.

 

Jam antrina ir muzikologas Viktoras Gerulaitis: „Tam, kad deramai pagerbtume didingą ir įvairialypę Vilniaus miesto istoriją, reikėjo, kad nuo Gedimino valdymo laikų praeitų net 700 metų. Džiugu, kad didinga istorija atkuriama didinga menine išraiška – muzikos kalba.“

Vilniaus „Akropolyje“ įrengtoje „Vilniaus kronikų“ salelėje taip pat galima apžiūrėti ir susipažinti su specialiai šiam šou kurtais ir beveik 200 metų Lietuvos istoriją atspindinčiais didžiųjų šalies valdovų kostiumais. Kostiumų paroda veiks iki lapkričio 15 d.

„Kurti kostiumus didiesiems kunigaikščiams Vytautui, Gediminui, Algirdui, Kęstučiui, Jogailai buvo labai įdomu, tačiau kartu mano pečius užgulė ir didelė atsakomybė. Dirbant prie šio projekto teko pavartyti ne vieną Lietuvos istorijos vadovėlį, ne vieną valandą pasiknaisioti archyvuose. Iš naujo atradau savo šalies istoriją. Gilinausi ne tik į to meto drabužių modelius, daug dėmesio skyriau audiniams. Galiausiai, išgryninau kostiumų formas, atrinkau audinius – viską perleidau per šiuolaikinę prizmą“, – sako šou operos misterijos „Vilniaus kronikos“ kostiumų dailininkė Marija Rubavičiutė.

 

Magiška didybe ir paslaptimi dvelkiantis Lietuvos istorijos muzikinis pasakojimas „Vilniaus kronikos“ bus parodytas gruodžio 26 d., antrąją Kalėdų dieną, Vilniaus „Siemens“ arenoje. Nepamirštamą reginį kartu su ryškiausiais Lietuvos operos solistais kurs Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir valstybinis choras „Vilnius“. Scenoje iš viso pasirodys net 150 atlikėjų.

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button