Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (12-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (kovo 23 d. – kovo 25 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. VILNIUS COFFEE FESTIVAL 2018

Kur? Loftas Kada? Kovo 23-25 d.

Vilniaus Kavos Festivalis, išaugęs iš Kavos Kultūros Dienų ir Coffee Week rūbų, keliasi į naują vietą – menų fabriką LOFTAS!

 

Trys dienos – dedikuotos kaip ant mielių augančiai kavos kultūrai, kavinių ir restoranų profesionalams ir, žinoma, kavos mėgėjams.
Tradiciškai, festivalio metu vyks net trys Lietuvos čempionatai: Barista, Piešimo pieno puta (Latte Art) ir Kavos Ragavimo (Cup Tasting).

Naujos erdvės įkvėpė išplėst ir dalyvių ratą: festivalyje pamatysite bene visus vietinius kavos skrudintojus, susibūrusius po Roasters Village stogu, inovatyvią kavos įrangą ir geriausius baristas oficialiame Espresso Bar, geriausius šalies kavos virėjus specialiame Brew Bar, gausybę puikios kavos ir susijusių dalykų Coffee + Food Market.

Daugiau informacijos apie renginį, rasite čia.

 

2. ŽEMĖS VALANDA

Kur? Katedros aikštė Kada? Kovo 23-25 d.

Visi žmonės kovo 24 d. 20:30 vietos laiku yra kviečiami valandai išjungti gyvybiškai nebūtinus elektros prietaisus namuose, biure ar kitose prieinamose erdvėse.

 

Ateikite į viešą renginį (žvakučių akciją) Vilniuje, kuris vyks kovo 24 d. 20:30 Katedros aikštėje.

Daugiau informacijos apie renginį, rasite čia.

 

3. ATVIRŲ DURŲ DIENA LEU ORANŽERIJOJE

Kur? Lietuvos edukologijos universiteto oranžerija Kada? Kovo 24 d. (šeštadienis) 10 val.

Šeštadienį, kovo 24 dieną, nuo 10 iki 15 valandos kviečiame vilniečius ir miesto svečius apsilankyti Lietuvos edukologijos universiteto oranžerijoje ir paklaidžioti atogrąžų džiunglėse.

Dabar oranžerijoje vyksta kambarinių gėlių paroda „Mokslininkų ištirti augalai, iš aplinkos oro šalinantys chemines medžiagas ir mikroorganizmus“.

 

Daugiau informacijos apie renginį, rasite čia.

4. EKSKURSIJA PO ANTAKALNIO ŠIAURINĘ DALĮ

Kur? Mildos g. 17 Kada? Kovo 24 d. (šeštadienis) 10 val.

Antakalnis – labai įvairialypis Vilniaus rajonas, o geriausiai tai galima pajusti šiaurinëje jo pusėje. Čia mįslingi LDK laikų karališki rûmai persipynę su pirmųjų Vilniaus troleibusų istorija, judrią pagrindinę gatvę ramina gausûs miškai, o kapinėse vieni greta kitų sugulę priešiškiausių kariuomenių atstovai. „Gatvės gyvos“ kviečia į antrąją pasivaikščiojimų Antakalnyje dalį, kurios metu po truputį tolsime nuo miesto centro.

Nuotr.: Gyvos gatvės

5. 17-ASIS JAPONIJOS KINO FESTIVALIS

Kur? Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka Kada? Kovo 24-25 d.

Japoniškais filmais galės mėgautis žiūrovai ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Alytuje, Plungėje ir Visagine, tad kviečiame nepraleisti progos ir atrasti japonų kino talentus.

Šiemet festivaliui pasirinkti keturi skirtingo žanro filmai, leisiantys geriau pažinti Japoniją: filmai perteikia ypatingas šeimos akimirkas ir tarpusavio santykius, nukelia į istorinius samurajų ir netgi į senovės Romos laikus, atskleidžia šių dienų visuomenėje vyraujančias baimes ir stereotipus, mėgina pažvelgti į atsiskyrėliško gyvenimo keliamus iššūkius, leidžia pasimėgauti Japonijos kraštovaizdžiu ir susipažinti su lietuviams kiek neįprastomis japonų tradicijomis.

6. Pavasario lygiadienio šventė ant Pūčkorių piliakalnio

Kur? Pūčkorių piliakalnis Kada? Kovo 25 d. (sekmadienis) 15:00 val.

Susiburkime drauge pavasarinio virsmo metą kada diena susilygina su naktimi, kada žiema grumiasi su vis aukščiau kylančia saule. Prie gražiosios Vilnelės Pūčkorių piliakalnio papėdėje kur ošia šimtamečiai ąžuolai, iš rytų pusės srūva šaltinis, atliksime vandens pagerbimo apeigas, nusiprausime, pasilabinsime, budinsime žemę iš žiemos miego, uždegsime naują pavasario ugnį. Prie ugnelės paminėsime Ugnies dainiaus, Romuvos įkvėpėjo, tautiškumo žadintojo VYDŪNO 150-ąsias gimimo metines.

7. Pavasarinė Būsto mugė

Kur? Radisson Blu Lietuva Kada? Kovo 24 d. (šeštadienis)

Kaip per vieną dieną išgirsti visą reikalingą informaciją apie teisingą būsto pasirinkimą ir susipažinti su 30 skirtingų nekilnojamojo turto projektų? Viskas įmanoma Būsto mugėje kovo 24 dieną.

8. VELYKINĖS DIRBTUVĖS SU AMATAUK

Kur? Knygynas „Vaga“ (PPC Ozas) Kada? Kovo 25 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Metas pasimokyti vieno iš senųjų kiaušinių marginimo būdų – jau kovo 25 d. 12 val. kiaušinius puošime tradiciniais raštais, naudodami natūralų bičių vašką, ir kiekvienas dalyvis išsineš savąjį margutį.

Daugiau informacijos apie renginį, rasite čia.

9. EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS ŠEIMOMS „VERBŲ SEKMADIENIS“

Kur? Bažnytinio paveldo muziejus Kada? Kovo 24 d. (šeštadienis) 12:00 val.

2018 m. kovo 24 d. 12 val. kviečiame į šeimų popietę Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilniuje) – velykinį edukacinį užsiėmimą „Verbų sekmadienis“.

Paskutinį sekmadienį prieš Velykas minimas iškilmingas Kristaus įžengimas į Jeruzalę. Daugelyje Europos šalių ši šventė vadinama Palmių sekmadieniu. Visoje Lietuvoje įprasta, kad Verbų sekmadienį bažnyčioje susirinkę žmonės būtinai turi laikyti po kadagio šakelę ar kitokią verbą. Verbų sekmadienio rytą snaudaliai buvo plakami kadagio šakele, kol pažadėdavo velykinį margutį. Kalbėsime apie tradicijas ir papročius, patys susirišime savo verbelę, kurią sekmadienį galėsime nusinešti į bažnyčią.

10. Eitynės už gyvūnus 2018

Kur? Katedros aikštė Kada? Kovo 24 d. (šeštadienis) 14:00 val.

Europos šalys viena po kitos uždraudžia kailių fermas dėl šio verslo neetiškumo. Jeigu norime, kad ir Lietuva prisijungtų prie progresyvių valstybių, turime iškovoti teisę gyvūnams nebūti kankinamais ir žudomais dėl drabužių. Todėl Jūsų dalyvavimas eitynėse labai svarbus!

Kviečiame ateiti visus, kurie neabejingi gyvūnų kentėjimui. Praėjusiais metais į eitynes už gyvūnus atėjo apie 1000 žmonių, šiais tikimės dar daugiau.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button