Festivaliai

Startą Vilniuje paskelbė didžiausia kavos šventė Baltijos šalyse

Iš Kavos kultūros dienų ir „Coffee Week Lithuania“ formato į trijų dienų festivalį išaugęs „Vilnius Coffee Festival 2018 šiemet pasikeitė iš esmės. 10ą kartą rengiamas didžiausias Baltijos šalyse kavos festivalis, vyksiantis kovo 23-25 d. menų fabrike „Loftas“, spaudos konferencijos metu pristatė savo naują koncepciją ir spalvingą artėjančio renginio programą.

Net trys „Vilnius Coffee Festival 2018“ dienos bus dedikuotos kaip ant mielių augančiai kavos kultūrai, kavinių ir restoranų profesionalams ir, žinoma, kavos mėgėjams. Programa subalansuota taip, kad naujais skoniais ir daugiau kaip 50-ies festivalio dalyvių pristatomomis naujienomis, veiklomis ir renginiais bus galima mėgautis nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro.

 

Tradiciškai festivalio metu vyks net trys – Barista, Piešimo pieno puta („Latte Art“) ir Kavos ragavimo („Cup Tasting“) – Lietuvos kavos čempionatai. Jų nugalėtojai atstovaus Lietuvai pasaulio čempionatuose, šiemet vykstančiuose Amsterdame, Dubajuje ir Belo Horizonte, Brazilijoje.

Festivalyje pamatysite ne tik įspūdingus baristų pasirodymus, bet ir bene visus vietinius kavos skrudintojus, susibūrusius po „Roasters Village“ stogu, inovatyvią kavos įrangą ir profesionaliausius baristas oficialiame „Espresso Bar“, geriausius šalies kavos virėjus specialiame „Brew Bar“, gausybę puikios kavos ir su ja artimai susijusių patirčių „Coffee + Food Market“.

Renginio metu taip pat vyks edukaciniai susitikimai ir praktinės dirbtuvės, vadinamieji „workshopai“.  Jų metu mūsų šalies kavos profesionalai ir svečiai iš užsienio dalinsis savo patirtimi, įžvalgomis ir patarimais, kaip kuo geriau galime įsisavinti kavą ne tik kaip mėgstamą gėrimą, gyvenimo būdu tapusią profesiją, bet ir pažvelgti į kavos vartojimą iš aplinkai draugiškos perspektyvos. Festivaliui reikalinga elektros energija bus pagaminta iš kavos tirščių, taip palaikant „zero waste“ iniciatyvą.

 

„Pribrendome ir Lietuvoje pagaliau turėti pasaulinius standartus atitinkantį kavos festivalį, todėl šiemet renginys pakeitė ne tik savo veidą, vardą, lokaciją, bet ir koncepciją, tad ir jo programa bus įdomi tiek kavos mėgėjui, tiek profesionalui. Neapsilankyti festivalyje būtų tas pats, kaip ryte neišgerti kavos“, – juokauja Nidas Kiuberis, „Vilnius Coffee Festival 2018“ organizuojančios „Specialty Coffee Association“ (SCA) koordinatorius Lietuvoje.

Tris dienas Vilniuje vyksiančio „Vilnius Coffee Festival 2018“ organizatoriai pagalvojo ir apie tolimesniuose miestuose reziduojančius kavos mėgėjus, tad festivalio partnerių organizuojami nemokami kavos renginiai nuo kovo pradžios vyks visoje Lietuvoje. Išsamią „Vilnius Coffee Festival 2018“ programą rasite www.vilniuscoffeefestival.lt

 

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button