Renginiai

Kultūros nakties Šeimų erdvėje vyks ir dingusio juoko paieškos, ir gražiausios karalaitės rinkimai

Šių metų „Kultūros naktis“ tęsdama gražiausias tradicijas vilniečius ir miesto svečius vėl pakvies į „Šeimų erdvę“. Bernardinų sodas birželio 14-osios vakarą ir naktį taps erdve, kurioje netrūks veiklos ne tik vaikams, bet ir su jais į renginius atėjusiems suaugusiems. Leidykla „Nieko rimto“ šiemet taip pat jungiasi prie „Šeimų erdvės“ renginių programos ir kviečia šeimas ne tik aktyviai, bet  ir kūrybiškai praleisti laiką.

„Kultūros nakties“ metu Vilniaus gatves, parkus, aikštes ir kitas įvairias erdves užpildo įvairiausių meno rūšių projektai – muzika, šokis, teatras, kinas, fotografija ir daugybė kitų. Džiugu, kad tą vakarą ir naktį veiklos netrūksta ir vaikams. Šeimoms yra skirta visa atskira erdvė, įsikūrusi Bernardinų sode.

Renginių gausa suteiks progą laiką su šeima praleisti ne tik aktyviai, kūrybiškai, socialiai atsakingai bet ir leis kritiškai pažvelgti į mus supančius dalykius. Bendri žaidimai, dalyvavimas dirbtuvėse, pokalbiai, aktyvios pramogos – puiki proga ką nors kartu nuveikti visai šeimai. O bendri žaidimai, įveiktos užduotys, mieste kartu pramogaujant praleistas laikas vienija, kuria glaudesnį ryšį tarp vaikų ir tėvų, skatina pokalbių temų atsiradimą šeimoje.

 

Leidykla „Nieko rimto“ kartu su Europos Sąjungos programos projektu „Mūsų mažoji biblioteka“ siekia kuo didesnės Europos šalių vaikų literatūros sklaidos. Kad vaikas susidomėtų knyga, nebepakanka tiesiog paskaityti knygos aprašymo, reikia vaikus patraukti kitomis priemonėmis, susieti žodinius pasakojimus su dalykais, patraukliais šiuolaikiniam vaikui. „Kultūros nakties“ proga buvo paruoštas orientacinis žaidimas „Dingusio juoko paieškos“. Pagal Grigoro Vitezo knygą „Apie kiškį, kuriam patiko juoktis“, Andrejaus Rozmano Rozos knygą „Kaip Oskaras tapo detektyvu“ ir Idos Mlakar knygą „Burtai šmurtai“ sukurtame orientaciniame žaidime vaikai su suaugusiųjų pagalba spręs užuominas, įmins mįsles, atliks kitas smagias užduotis ir ieškos dingusio juoko.

Tuos, kam labiau nei orientaciniai žaidimai patinka grožio konkursai, rašytoja Jolita Zykutė kvies į kūrybinę provokaciją dideliems ir mažiems „Gražiausios karalaitės pasaulyje rinkimai. Ką renkiesi Tu?“. Kūrybinėje provokacijoje vaikai ir jų tėvai pieš ir aiškinsis, kaip atrodo gražiausia karalaitė pasaulyje, kuo ji skiriasi nuo laimingiausios karalaitės pasaulyje. Ar būti laimingam reiškia būti gražiam?

Renginių organizatoriai mano, kad svarbu vaikus nuo mažų dienų aktyviai įtraukti į įvairias veiklas, nes taip jie kūrybiškai bei smagiai susipažins su knygomis. Taip vaikai pamato, kad smagūs, įdomūs dalykai ateina iš knygų, kad jose slepiasi nuotykiai ir į juos pačius panašūs veikėjai.

 

„Kultūros nakties“ organizatoriai ir dalyviai paruošė tiek veiklos, kad jos užteks iki pat vėlumos, o leidykla „Nieko rimto“ kviečia nepraeiti pro šalį, sustoti ir minutę kitą paplepėti apie knygas. Juk vis dėlto tai kultūros naktis, o knygos – viena svarbiausių kultūros dalių.

Autorė: Vaiva Rutkauskaitė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button