Rugsėjo  24 d. nuo 14.00 iki 16.00 val. Bernardinų sode jau trečią kartą įvyks akcija „Aš noriu tave išgirsti“. Jos metu psichologai ir apmokyti emocinės paramos teikimo savanoriai kvies žmones prisėsti šalia ir pasikalbėti apie tai, kas jiems svarbu.

Nerimas dėl ateities, greitas gyvenimo tempas, rezultatų siekimas, technologijos – tai tik kelios priežastys, kodėl šiandien vis daugiau žmonių jaučiasi vieniši. Dalis jų ieško paramos ir pagalbos, tačiau dalis dar labiau užsisklendžia, atsiriboja ir su savo skausmu lieka vieni. Gaila, bet šį kito žmogaus patiriamą skausmą dažnai pamatome per vėlai – po sukrečiančių įvykių, sunkios depresijos atvejų ar net savižudybių.

Emocinės paramos programos „Drauge“ komanda ir psichologė Vaiva Gradauskienė dar kartą siekia atkreipti dėmesį į kalbėjimo ir aktyvaus klausymosi svarbą bei kviečia sudalyvauti akcijoje „Aš noriu tave išgirsti“.

Renginio metu norintieji bus kviečiami užimti tuščią kėdę Bernardinų sode, šalia kurios sėdės juos išgirsti pasiruošę klausytojai. Jie kvies papasakoti, kaip žmonės gyvena, kas slegia jų pečius, dėl ko jie nerimauja, o gal džiaugiasi.

Kiekvienas klausytojas be išankstinio nusistatymo bus pasirengęs klausytis kito žmogaus istorijos, nemoralizuoti ir nepatarinėti, bet priešingai – tiesiog skirti jam laiko ir padėti patirti, ką reiškia būti išgirstam.

„Kartais toks gilesnis pokalbis, santykis, kur manim iš tikrųjų domisi, gali būti labai nauja patirtis. Gali ir šiek tiek gluminti, gąsdinti, Bet dažniausiai tai geras, malonus jausmas, patiriant artumą ir dėkingumą“, – sako akcijos sumanytoja, psichologė V. Gradauskienė.

Ankstesnių akcijų patirtis parodė, kad žmonėms reikia bendravimo: atsirado daug pasiryžusių dovanoti savo laiką kitiems bei dar daugiau tokių, kurie išdrįso prisėsti pokalbiui ir pasidalyti savo išgyvenimais.

„Išsinešiau daugiau nei tikėjausi. Maniau, kad bus labai paprastas, lengvas ir gal paviršutiniškas pokalbis, nes nebuvau atsinešusi sunkios temos, bet lengvai slydom į gilesnius sluoksnius ir išėjau net su sprendimu, žinau, ką padarysiu artimiausiu metu. Esu dėkinga tam žmogui“, – taip po akcijos kalbėjo viena iš jos dalyvių.

Ši akcija yra tarsi priminimas, kad kiekvienas nori būti išgirstas, o galinčių tai padaryti žmonių bus visada – tai artimi žmonės, draugai, psichologai, o kartais net ir nepažįstamieji.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist