Šie metai – ypatingi, nes Gyvų Tropinių Drugelių Paroda šiemet švenčia labai gražų pirmąįj 10 metų jubiliejų – per dešimtmetį buvo suorganizuota daugiau nei 15 laikinų parodų visoje Lietuvoje ir net už jos ribų. Gyvi drugeliai skraidė ir ugdymo įstaigose ir muziejuose, ir zoologijos soduose ir net prekybų centruose!

Pirmąjį kartą, 2014-aisiais gyvi drugeliai pasitiko sostinės gyventojus ir svečius Vilniaus Vingio parko estrados pastate – tą kartą lankytojai liko labai patenkinti, o organizatoriai atidaryti parodas ir skleisti žinią ir meilę gamtai nusprendė visoje Lietuvoje. Tais pačiais metais paroda vyko ir mažame turistiniame namelyje Šventojoje ir VDU Botanikos sode Kaune. 2015-aisiais metais atsidarė pirmą kartą ilgalaikė paroda, kuri truko metus. Tuo tarpu parodos taip pat veikė Klaipėdoje Jūros šventės metu, Panevežyje, ir Šiauliuose. 2017-ųjų pavasarį paroda atvėrė duris Ozo prekybos centre, Rygos prekybos centre Domino. Vasarą paroda persikėlė į pajūrį – ten ji keletą mėnesių veikė HBH komplekse.

2018-aisiais paroda vėl grįžo į Vilnių, kur prie parodų organizavimo prasidėjo ir aktyvus švietimas ir edukavimas ugdymo įstaigose – prasidėjo bendradarbiavimas ir su Kultūros paso sistema, tad edukacijos pasidarė dar prieinamesnės vaikams iš pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo įstaigų.

2019-aisiais metais drugeliai trumpam pavasarį apsigyveno Sapiegų parke, o rudenį Dvare Antikvare. 2020-ųjų rudenį paroda Žirmūnuose kvietė lankytojus nors akimirkai sustoti ir pasidžiaugti visiškai kitame, pokovidiniame pasaulyje. Deja, tačiau parodą po poros savaičių teko uždaryti dėl visuotinių apribojimų. Tais pačiais metais atsirado ir nemokamų Youtube pamokų ciklas apie drugio gyvenimą, kurį sudaro net 41 pamoka.

Tuo metu dar nebuvo aišku, ar idėjos autoriai vėl galės sugrįžti prie parodų organizavimo, ar dar galės leisti vaikams ir suaugusiems iš arti stebėti tropinių drugių grožį. Nuo 2021 m. pasibaigus didžiausiems karantinams vyko lėtas grįžimas į ugdymo įstaigas – nors parodų nebuvo, tačiau edukacijas klasėms vykdė ir darželiuose ir mokyklose. 2023-aisiais duris organizatoriai atvėrė visiems lankytojams parodoje Vilniuje, Naugarduko g.

Dešimtmetį švenčiančioje parodoje, kuri atsidarys balandžio 4 dieną lauks net 115 kv. m. tropikų, kurie šiais metais atsirado labai netikėtoje erdvėje – buvusioje kavinėje! Ozo g. 41 pastate, kurį Vilniečiai gerai pažįsta iš antrame aukšte esančio Impuls sporto klubo per tarnybines patalpas (buvusią virtuvę) klientus pasitiksime ir pakviesime pasidžiaugti buvusių piešimo konkursų gražiausiais piešiniais, apžiūrėti organizatorių rankų darbo suvenyrų. Iš buvusios virtuvės patalpų atsidarysime duris į kavinę, kur nuo šiol vietoj staliukų klientams – gėlės drugeliams, kur vietoj pusryčių, pietų ir vakarienių visuomet kvepia apelsinais ir žydi gėlės! Baro erdvė keliems mėnesiams taps knygų skaityklėle ir suvenyrų parduotuvė.

Pačioje parodos erdvėje taip pat rasite tyrėjo kampelį – jau gyvenimą pabaigusių drugių sparnus galima pasižiūrėti per mikroskopą, paliesti rankomis, per specialų žiūronėlį pasižiūrėti į kambarį “drugelio akimis”. Galėsite analizuoti drugelius per padidinamąjį stiklą.

Taip pat parodos erdvėje yra sukurta ir speciali erdvė fotosesijoms, nors tai drąsiai galėsite daryti ir betkurioje drugelių tropikų vietoje, įrengtas ir kampelis poilsiui, piešimo ir renginių kampelis, kur vienu metu prie stalų gali susėsti iki 15-20 žmonių.

Taip pat kaip ir kasmet, parodoje netruks ir įvairiausių renginių šventinėmis dienomis.

Parodos darbo laikas:

II – V nuo 15:00 iki 19:00.
VI – VII ir švenčių dienomis nuo 10:00 iki 19:00. Pirmadieniai ne darbo diena.

Adresas: Ozo g. 41

Paroda mokama. Nemokamai gali apsilankyti vaikai iki 3 metų (imtinai), negalią turintys asmenys, asmenys iš socialinių įstaigų (vaikų namai, globos centrai ir t.t.).

Darbo laikas gali keistis šiltuoju metų sezonu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist