Vilniuje duris atvėrė jau 16-tą kartą organizuojama gyvų tropinių drugelių paroda. 

Praeitą savaitę vykęs išankstinis atidarymas puikiai pavyko ir svečiai galėjo susipažinti su daugiau nei 60 drugių – virš 10 skirtingų rūšių drugių iš tropikų. Visiems puikiai pažįstamos Mėlynosios Morfos džiugino savo ryškiaspalviais sparnais, Pelėdos stebėjo savo ryškiomis akimis, drugeliai – Lapeliai kaip visada gudriai maskavosi tarp medžių ir vienareikšmiškai tropiniai drugiai vėl pavergė visų širdis. 

Pirmą kartą tokia paroda Vilniuje buvo suorganizuota 2014-aisias Vingio parke. Tuomet pirmą kartą Lietuvoje buvo galima ne tik išvysti tropinius drugius, bet ir apie juos sužinoti daug įdomių faktų – vaikams iš ugdymo įstaigų buvo vedamos specialios edukacinės pamokėles drugelių apsuptyje. Daug kas pasikeitė nuo to laiko, parodos formatas ir vietos keitėsi, tačiau meilė drugeliams ir gamtai išliko ir sustiprėjo. 2020-aisiais pasauliui užsidarius į namus organizatoriai sukūrė ilgą ciklą nemokamų pamokėlių apie drugius, kurias dar ir dabar galite pasižiūrėti parodos youtube kanale.  Nuo 2019-ųjų metų edukacijas galima užsisakyti ir per Kultūrinių edukacijų sistemą Lietuvos mokyklose. 

Šį kartą paroda atvėrė duris netoliese Vilniaus senamiesčio – Naugarduko gatvėje. Čia gyvi tropiniai drugeliai skraidys beveik iki pat Joninių – paskutinė parodos diena – birželio 21-oji. Visu parodos laikotarpiu lankytojai tikrai galės pamatyti virš 100 skraidančių, tupinčių, valgančių, vaikščiojančių, besiritančių iš savo lėliukių drugelių, o visu parodos laikotarpiu planuojama, jog bus net 50 skirtingų rūšių drugių! Tačiau čia vien akių paganyti neužteks – parodos darbuotojai kiekvienam norinčiam papasakoja apie drugių vystymosi ciklą, supažindina su įdomiausiomis pasaulio drugių rūšimis, duoda rankose palaikyti kokoną ar patiems išsiaiškinti kodėl negalima liesti drugių sparnų. Norintys taip pat gali ir pamaitinti drugelį apelsinu bei žinoma nusifotografuoti su labiausiai patikusiu.

Parodos darbo laikas I-V 16:00-19:00, VI-VII 10:00-19:00 (registracija telefonu ar žinute)

Adresas: Naugarduko g. 5

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist