Spalio 25 d. LNOBT simfoninio orkestro koncerte „Dedikacija”, skirtame lietuvių tenorui Virgilijui Noreikai (1935-2018) atminti, scenoje pasirodys trys jo buvę mokiniai – pasaulinio lygio tenorai Kristian Benedikt, Algirdas Drevinskas ir Merūnas Vitulskis. Jie atliks gražiausias Giuseppe’s Verdi, Giacomo Puccini ir Piotro Čaikovskio operų arijas.

Vokietijos Sarbriukeno mieste gyvenantis ir dirbantis tenoras Algirdas Drevinskas LMTA operos dainininko studijas V. Noreikos klasėje baigė 1995 m., jau pradėjęs mokslus Graco menų universitete (Austrija). Gavęs pastarojo universiteto magistro diplomą su pagyrimu, tapo Saro žemės valstybinio teatro (Saarl¦ndisches Staatstheater) operos trupės nariu ir dainuoja šiame Vokietijos teatre jau 20 metų. A. Drevinskas scenoje sukūrė beveik 100 tenoro vaidmenų. 2011 m. už Lenskio vaidmenį buvo apdovanotas Sarbriukeno teatro operos rėmėjų draugijos premija. Solistas dainavo Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Rusijos teatruose, tarptautiniuose muzikos festivaliuose Europoje, Japonijoje ir JAV. Šį sezoną A. Drevinską po 25-erių metų pertraukos girdėsime LNOBT spektakliuose: jau spalio 27 d. jis dainuos Alfredo partiją „Traviatoje”, o gruodžio 12 ir 14 d. – pagrindinę partiją operoje „Idomenėjas”.

Kitas buvęs V. Noreikos studentas, TV projekte „Kelias į žvaigždes” išgarsėjęs tenoras Merūnas Vitulskis studijuodamas 2008 m. Estijoje vykusiame tarptautiniame konkurse Laagna-Laul pelnė Grand Prix, tarptautiniame dainų festivalyje Canzoni dal Mondo Pompėjoje (Italija) užėmė I vietą; 2009 m. konkurse LMTA garbės daktaro Stasio Baro premijai laimėti tapo nugalėtoju; XIX vokalistų ir instrumentininkų konkurse Societa Umanitaria Milane (Italija) pateko į finalinį penketuką ir laimėjo gastroles po Europą. Kaip kviestinis solistas dainavo Ispanijos, Italijos, Vokietijos, Austrijos, Liuksemburgo, Didžiosios Britanijos, Estijos operos teatruose. LNOBT dainavo Alfredą „Traviatoje”, Rudolfą „Bohemoje”, Pinkertoną „Madam Baterflai” ir Lenskį operoje „Eugenijus Oneginas”. Paskutiniaisiais V. Noreikos gyvenimo metais M. Vitulskis dažnai koncertuodavo kartu su savo Mokytoju ir liudijo, kad tai buvo didžioji ištikimybės scenai pamoka: „V. Noreika buvo energingas ne pagal savo amžių – ir koncertų metu, ir įrašų studijoje. Kartais atrodydavo, kad jis turi daugiau jėgų už gerokai jaunesnius kolegas. Aktyvus, šiltas, visada palaikantis žmogus. Aukščiausio lygio diplomatas. Savas ir kartu nepasiekiamas. Beprotiškai mylėjo savo žmoną, šeimą. Mano atmintyje V. Noreika visada išliks su šypsena veide.”

Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas) kadaise pats įsiprašė į Virgilijaus Noreikos dainavimo studentų klasę LMTA ir iš „Dedikacijos” dalyvių joje mokėsi ilgiausiai: net septynerius metus. „Nebuvau pats geriausias, pats lengviausias jo studentas. Kiekviena gėlė turi savo žydėjimo metą: vienos pražysta vos sniegui nutirpus, kitos – vėliau. Mano žydėjimas buvo truputį vėlesnis”, – prisipažino solistas. Tačiau savo triumfo valandos jis sulaukė: Kristian Benedikt balsas jau skambėjo Vokietijos, Olandijos, Danijos, Rusijos, Austrijos, Ispanijos, Italijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Anglijos, Kinijos, Čilės, Meksikos, Kanados operos teatruose, o neseniai Samsono vaidmeniu operoje „Samsonas ir Dalila” lietuvis debiutavo Niujorko „Metropolitan” operos teatre. Nemažai ryškių vaidmenų Kristian Benedikt sukūrė ir LNOBT scenoje: čia dainavo operose „Otelas”, „Žydė”, „Karmen”, „Madam Baterflai”, „Ernani”, „Traviata” ir kt.

Koncerto „Dedikacija” programą sudarė dirigentas Sesto Quatrini. 2017 m. pavasarį ruošdamas Vincenzo Bellini operos „Kapulečiai ir Montekiai” pastatymą LNOBT jis buvo susitikęs V. Noreiką ir prisimena jį kaip malonų žmogų, kuris negailėjo nei gerų žodžių, nei vertingų pastabų.

„Todėl, manau, V. Noreika kažkur aukštai bus patenkintas, jog jo atminimui skirtą koncertą diriguoju būtent aš. Atsižvelgdamas į jo asmenybę, parinkau ir vakaro repertuarą. Pradėsime nuo Piotro Čaikovskio Penktosios simfonijos e-moll, op.64, nes V. Noreika dainavo daug šio kompozitoriaus kūrinių. O antroje koncerto dalyje išgirsime tris Mokytojo išugdytus lietuvių tenorus, dainuojančius žymiuose pasaulio teatruose. Siūlydamas jiems repertuarą, taipogi atsižvelgiau į V. Noreikos vokalinę biografiją. Man pačiam koncertas bus reikšmingas dvigubai: visų pirma tuo, kad didžiuosiuosi pirmąkart pasirodydamas publikai kaip LNOBT Operos meno vadovas, ir kartu tuo, kad koncertas bus dedikuotas asmenybei, kuria turėtumėte didžiuotis jūs. Juk V. Noreika buvo pats ryškiausias operos meistras, kokį kada nors Lietuva yra turėjusi”, – įsitikinęs dirigentas.

Tenorai Kristian Benedikt, Algirdas Drevinskas ir Merūnas Vitulskis savo Mokytojui dedikuotame koncerte dainuos be atlygio, o koncerto klausytojai turės galimybę aukoti lėšas V. Noreikos atminimo įamžinimui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist