Šiais metais tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ švenčia dešimties metų sukaktį ir kviečia klausytojus į nemokamą jubiliejinį koncertą „Nuo Romos iki Vilniaus“, vyksiantį spalio 26 d. 18.00 val. Valdovų rūmuose.

Koncerto metu ansamblis atliks naujausios, dešimtmečiui skirtos kompaktinės plokštelės programą, kurioje pristatomi iškiliausi muzikos meistrai, vadovavę Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikiniam gyvenimui XVI a. pabaigoje – XVII a. pirmoje pusėje (kompaktinės plokštelės įrašai rengiami bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi). Valdant Vazų dinastijai rūmų kapelmeisteriais dirbo žymūs italų kompozitoriai, kurie prieš tai ėjo aukščiausias pareigas Romoje ir Vatikane bei buvo tiesioginiai G. P. da Palestrinos – Romos polifoninės mokyklos įkūrėjo, vieno įtakingiausių visų laikų kompozitorių – mokiniai.

Koncertas, kaip ir kompaktinė plokštelė, kviečia į muzikinę kelionę nuo Romos iki Vilniaus – nuo G. P. da Palestrinos ir jo mokinių A. Stabile’ės, A. Pacelli ir G. F. Anerio bei kitų Lietuvos valdovų rezidencijose dirbusių kompozitorių, tokių kaip L. Marenzio ir T. Merula, ikipirmosios Vilniuje pastatytos operos kūrėjoM. Scacchi ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerio Leono Sapiegos kapelmeisterio G. B. Cocciolos bei nežinomo „Sapiegų albumo“ autoriaus.

Programą atliks penki ansamblio dainininkai lietuviai ir tarptautinė instrumentininkų komanda – keturi senovinių pučiamųjų instrumentų atlikėjai bei vargonininkas. Būtent istoriškai pagrįstas balsų ir kornetų bei barokinių trombonų derinys kuria charakteringą ansamblio „Canto Fiorito“ skambesį.

Senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ džiaugiasi naujosios programos sėkme, nes albumą „Nuo Romos iki Vilniaus“ išleis ir išplatins tarptautinė muzikos įrašų kompanija „Brilliant Classics“. Ji viso pasaulio muzikos mylėtojus supažindins su iki šiol mažai žinomais faktais apie Lietuvą, kad nemažai garsių Italijos kompozitorių dirbo ir kūrė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Šiandien ši išlikusi, Lietuvos žemėse sukurta muzika yra ir mūsų paveldo, Vilniaus muzikos istorijos dalis. Taigi, muzikos albumu ir koncertu minima ne tik ansamblio „Canto Fiorito“ dešimties metų sukaktis, bet ir Vilniaus 700 metų jubiliejus, įamžinama jo istorija, garsinamas Vilniaus vardas.

Iš Brazilijos kilusio, Lietuvos klausytojams jau gerai pažįstamo išilginės fleitos ir korneto atlikėjo Rodrigo Calveyros vadovaujamas ir dainininkės Renatos Dubinskaitės prodiusuojamas ansamblis savo veiklą pradėjo 2013 metais (pirmaisiais metais veikė pavadinimu „Suonatori del granduca“). Ansamblio misija – skleisti Viduramžių, Renesanso ir Baroko muziką remiantis istoriškai pagrįsto atlikimo principais, ypatingą dėmesį skiriant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikos paveldui. Per dešimtį metų ansamblis „Canto Fiorito“ surengė 117 koncertų: Anglijoje, Austrijoje, Belgijoje, Estijoje, Ispanijoje, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Slovėnijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje.

Ansamblis parengė du teatralizuotus baroko operų pastatymus, įrašė tris kompaktines plokšteles. Išskirtinė „Canto Fiorito“ veikla Vakarų Lietuvoje: jau įvyko septyni Tarptautiniai Kretingos senosios muzikos festivaliai, kuriuose klausytojai išgirdo ir 29 žymiausių pasaulyje senosios muzikos atlikėjų – koncertus.

Per dešimtį metų daug laiko skirta senosios muzikos sklaidai: „Canto Fiorito“ parengė per 60 įvairiausio formato edukacinių renginių. Tarp jų – paskaitos vaikams ir suaugusiesiems, ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai pagrindinio ugdymo mokyklose, seminarai muzikos mokyklose (įskaitant tęstinius kursus, trukusius dvejus mokslo metus), meistriškumo kursai muzikos akademijų studentams, kursai mėgėjų chorams, išilginės fleitos pamokos vaikams ir vaikų globos namų auklėtiniams (truko vienerius mokslo metus), kūrybinės dirbtuvės su folkloro ansambliais, dailės konkursai, barokinio šokio užsiėmimai, multimedijų pamokos ir t. t.

„Canto Fiorito“ yra viena iš vos keleto Lietuvos institucijų, kurioms pavyko laimėti Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ konkursą lyderio statusu. Taip pat kolektyvas du kartus laimėjo Europos ekonominės erdvės fondo konkursus ir įgyvendino tarptautinius projektus bendradarbiaujant su kitų šalių ansambliais. Be to, ansambliui suteiktas Vilniaus miesto savivaldybės reprezentacinės kultūros įstaigos statusas. Visa ši muzikinė ir edukacinė veikla įgyvendinta vien iš projektinių lėšų, neturint nuolatinio finansavimo ir ilgalaikių darbo sutarčių su kolektyvo nariais, kviestiniais atlikėjais.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist