Koncertai

Kongresų rūmuose – šventinis koncertas „Džiazuojanti klasika“

Gruodžio 26–31 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pristatys jau tradicija tapusį šventinių koncertų ciklą, kuomet šventinę Kalėdų-Naujųjų metų savaitę Vilniaus kongresų rūmuose nuskambės net septyni skirtingi koncertai. Ypatingiems orkestro pasirodymams diriguos Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius. Viena iš šventinių koncertų naujienų – gruodžio 28 d. netikėtą klasikos ir džiazo sintezę klausytojams pasiūlysiantis projektas „Džiazuojanti klasika“.

Nors seserų pianistės Rūtos ir smuikininkės Saulės Rinkevičiūčių sumanytas ir šešis klasikos bei džiazo atlikėjus vienijantis projektas „Džiazuojanti klasika“ sėkmingai gyvuoja jau ne pirmus metus, gruodžio 28 d. Vilniaus kongresų rūmuose jie pirmą kartą pasirodys su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Gintaro Rinkevičiaus. Pianistė R. Rinkevičiūtė-Buškevics džiaugiasi, kad specialiai simfoniniam orkestrui pritaikyta iš garsiausių klasikos kompozitorių kūrinių sudaryta koncerto programa šįsyk pasipildys naujomis spalvomis.

„Koncerte atliksime specialiai aranžuotus J. S. Bacho, C. Saint-Saënso, G. Bizet, L. van Beethoveno, A. Vivaldi, M. Ravelio ir kitų žymiausių klasikos kompozitorių kūrinius, papildytus džiazo elementais. Šių kūrinių skambesys, juos atliekant kartu su simfoniniu orkestru, neabejotinai yra įspūdingesnis negu buvo mums grojant šešiese – netgi mes patys stebėjomės, kai pirmą kartą klausėme“, – apie koncerto programą pasakojo projekto „Džiazuojanti klasika“ sumanytoja R. Rinkevičiūtė-Buškevics.

 

Atlikėja tikina, kad džiazui būdingos laisvos improvizacijos suteikia klasikinei muzikai žavesio ir priartina ją prie klausytojų. „Manau, tokios muzikos ypač gera klausytis šventiniu periodu. Tai nėra džiazas tikrąja to žodžio prasme, bet be džiazo nebūtų tokio muzikinio paveikslo, koks yra dabar“, – kalbėjo pianistė R. Rinkevičiūtė-Buškevics.


Birželio mėnesį sūnaus susilaukusi atlikėja nesigaili, kad vaikelio gimimas pakoregavo koncertinį grafiką. „Mano nuomone, labai gražiai viskas susiklostė. Iš pradžių koncertas buvo suplanuotas birželį, beveik per gimdymą, tačiau pagalvojom, kad tai gali būti ir labai gražus šventinis koncertas. Paprasčiausiai viskas vyksta taip, kaip turi būti“, – sakė atlikėja. Paklausta, kaip sekasi suderinti vaiko auginimą ir pasiruošimą koncertui, pianistė sakė: „Aišku, nėra laiko, bet vis tiek tenka viską suspėti“, – šypsojosi R. Rinkevičiūtė-Buškevics.

„Džiazuojanti klasika“ vienija šešis profesionalius muzikantus – seseris pianistę R. Rinkevičiūtę-Buškevics ir smuikininkę S. Rinkevičiūtę bei džiazo atlikėjus smuikininką Tadą Dešuką, kontrabosininką Vytį Nivinską, akordeonininką Nerijų Bakulą ir perkusininką Vytį Vainilaitį.

 


Šventinis koncertas „Džiazuojanti klasika“ kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru įvyks gruodžio 28 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Dirigentas Gintaras Rinkevičius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button