Koncertai

Japoniškame sode koncertuos japonų choras „AK-choir”

Liepos 5 d. 18 val. japoniškame sode su šaltiniu SEI SHIN En koncertuos japonų choras „AK-choir”.

Renginio metu bus altliekamos Anime filmuko, Japonijos šiaurėje gyvenančios Ainų, samurajų, žvejų ir Fukušimos dainos. Koncerto pabaigoje visi dainuosime G. Paškevičiaus daina „Mano kraštas” (žodžiai E. Drungytės) – japonų ir lietuvių kalbomis. Kai kurių dainų metu bus šokama, bei žiūrovai kviečiami dainuoti kartu.

2014 vasarą choro vadovas Akihito Kinashi lankėsi Lietuvoje, Vilniuje vykusioje „Dainų Šventėje”. Jį sužavėjo lietuviškos dainos ir chorų meistriškumas. Jis sako: „Muzika neturi sienų ir aš tuo įsitikinau, kai paprašytas mano draugas išvertė dainą „Mano kraštas” į japonų kalbą. Šios dainos žodžiai, meilė gamtai buvo ir yra aktualūs japonams. Todėl nusprendžiau susisiekti su Gyčiu Paškevičiumi, gauti leidimą ir įrašyti šią dainą japonų ir lietuvių kalbomis”, – sako Akihito Kinashi. Tolimos kultūros atstovas atvirai pasakoja, kad po didžiosios Japonijos nelaimės jis visada jautė ir norėjo nuveikti ką nors gera savo šaliai.

 

Žinodamas, kad tokią sunkią akimirką muzika gali paliesti širdį ir padėti, 2016-aisiais jis nusprendė įrašyti folklorinių dainų albumą, o gautus pinigus paaukoti Japonijos miškų gaivinimui. „Choras – tai galinga muzikos jėga. Choras gali pakeisti mąstymą, o jo dainuojami kūriniai neša ramybę, suteikia stiprybės. Pabuvęs Lietuvoje ir pamilęs šią šalį bei jos kultūrą, norėjau jos dalelę parvežti į Japoniją, todėl su choru sudainavome dainą „Mano kraštas”)

Koncertų Japonijoje metu, lietuviška daina sužavėjo ir palietė japonų širdis. Atlikdami savo dainas Lietuvoje, “Mitama” choristai tikisi pasitelkdami muziką nutiesti tiltą tarp Lietuvos ir Japonijos. Choras lietuviškai atliks G. Paškevičiaus dainą „Mano kraštas” (dainos žodžiai Erikos Drungytės) ir japoniškas “Minyo” dainas. Taip pat, bus rodomas “Miko Mai” tradicinis japoniškas šokis.

Vieta: Japoniškas sodas su šaltiniu SEI SHIN En (šalia Kosciuškos 26 ir Sluškų 7 namų).

 

Koncertas nemokamas.

www.facebook.com/japsodas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button