Patarimai žvelgti į ateitį arba gyventi šia diena laikinai nebeaktualūs, nes rytojus neaiškus, o šiandiena nesmagi. Reikėtų susigrąžinti tai, kaip gyventa vakar. Susigrąžinti ir išlaikyti.

Tokios idėjos vienijamas Chorų choras, virtualioje erdvėje subūręs daugiau kaip 150 choristų iš šešiolikos Lietuvos chorų, įrašė Gintauto Venislovo kompoziciją „Vakar ir visados“ Marcelijaus Martinaičio žodžiais. Specialiai šiam projektui G. Venislovas sukūrė naują aranžuotę.

asak projekto iniciatoriaus Lino Balandžio, kūrinys transliuoja stiprią energetiką ir kalba apie bene svarbiausią dabarties aktualiją – grįžimą į įprastas vietas ir būsenas.

„Norisi vėl atsidurti ten, kur buvome vakar. Nes vakar gyventi buvo gera, o šiandiena kur kas komplikuotesnė“, – kalbėjo keturiuose Lietuvos choruose dirbantis dirigentas.

Chorų choro įrašą parengė vaizdo režisierė Karolina Sinkevičiūtė ir garso režisierius Paulius Ramonas.

Mintis suburti Lietuvoje virtualų chorą dar 2016 metais kilo muzikologei Ingridai Alonderei. Tada šimtas dainininkų atliko Juozo Gudavičiaus dainą „Kur giria žaliuoja“. Po poros metų, minint Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį, organizuoti net du projektai: įrašyta „Tautiška giesmė“ ir specialiai virtualiam chorui sukurtas Vaclovo Augustino opusas „Sanctus“.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist