Jau šį trečiadienį, liepos 10-ąją, prasidės III tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis „A duo”, sukviesiantis vilniečius ir miesto svečius net į penkis nemokamus koncertus, kuriuose žinomus kūrinius atliks kariliono ir vokalo arba muzikos instrumento duetai. Koncertų kviečiame klausytis kiekvieną trečiadienį iki rugpjūčio 7 dienos, po vakaro Mišių, 19 val., Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventoriuje. 

„Praėjusiais metais lenkų karilionierei gyvai pritarė valtorna. Pasirodė įdomi koncepcija, todėl šių metų dalyvių paprašėme parengti programas a duo, t. y. kariliono ir vokalo ar kito instrumento duetą. Galiu išduoti, kad šių metų koncertuose klausytojai išgirs saksofoną, gitarą, dūdelę ir armoniką, elektroninius instrumentus, – festivalio detales atskleidžia brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas OP. – Suprantama, klausytojai to nepajus, tačiau techniškai įgarsinti antrą instrumentą bažnyčios bokšte buvo tikras iššūkis festivalio organizatoriams”.

Vienuolis sako, kad ne mažiau įdomi III Vilniaus kariliono festivalio programa, kurioje – ir populiarūs, gerai plačiajai visuomenei žinomi kūriniai.

„Festivalio programa – išties įdomi ir įspūdinga. Skambės ne tik karilionui rašyti kūriniai, bet ir klasikos melodijos, populiarių muzikantų ir grupių dainos, filmų ir animacijos muzikos takeliai, – vardina brolis dominikonas. – Štai atidarymo koncerte gros žinoma Nyderlandų karilionierė Gerda Peters, jai saksofonu pritars Sarina Brouver. Muzikantės atliks A. Piazolos, E. Claptono, L. Enaudi, grupių „Coldplay”, „Queen”, „The Beatles” kūrinius. 

Olandės gros ir gerai žinomą, daugelio mėgstamą Lietuvos estrados grando Jono Mašanausko dainą „Senieji Vilniaus stogai”.

III tarptautinio Vilniaus kariliono festivalio nemokami koncertai vyks liepos 10 – rugpjūčio 7 d., trečiadieniais, 19 val.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist