Jau trečius metus iš eilės vyksiančiame kriminologijos festivalyje „DEMISTIFY“ tikimasi vėl sulaukti gausaus būrio kriminologų ir besidominčiųjų kriminologija. Šis renginys vyks 2023 m. rugpjūčio 18–20 d. toli nuo šurmuliuojančio Vilniaus, vaizdingame Šilėnų kaime (Kalvarijos savivaldybė), kuriame Dzūkijos miškai susitinka su Suvalkijos lygumomis. Tokie miško ir laukų, dienos ir nakties, gėrio ir blogio susidūrimai ir yra kriminologijos – mokslo apie nusikaltimus ir jų priežastis – esmė.

„DEMISTIFY“ festivalio misija – įtraukiai ir nuotaikingai skleisti kriminologijos žinias platesnei šiuo mokslu besidominčiai auditorijai ir pristatyti Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakultete vykdomas tarpdalykines kriminologijos studijų programas, jungiančias sociologijos, teisės, psichologijos bei kitų mokslų žinias ir suteikiančias įvairiapusį išsilavinimą būsimiems kriminologijos profesionalams.

„Festivalis yra puiki vieta susiburti ir VU Filosofijos fakulteto kriminologijos bakalauro studijų ir taikomosios ir teorinės kriminologijos magistrantūros studijų studentams, savanoriauti, plėtoti ryšius ir puoselėti profesinę bendrystę“, – sako VU Filosofijos fakulteto studijų prodekanė, kriminologė dr. Jolanta Aleknevičienė.

„DEMISTIFY“ festivalio idėjos autoriaus ir organizatoriaus, VU Filosofijos fakulteto Kriminologijos katedros docento Algimanto Čepo teigimu, renginys sumanytas siekiant atskleisti paslaptingą kriminologijos mokslo pasaulį taip, kad jis prilygtų įtaigiausiems detektyviniams romanams ar jaudinančioms kino patirtims.

Šių metų festivalio dėmesio centre – veidrodžiai ir (savi)refleksija. „Pasaulis yra visai kitoks, kai į jį žiūri iš anapus veidrodžio. Nejaukus ir šaltas. Norisi užsimerkti, užsimiršti kasdienybėje. Nematyti, negirdėti kitų. Bet ateina laikas žengti gilyn į veidrodį, išvaikščioti veidrodžių karalystės labirintus kažkieno kito klumpėse. Pasiklysti, susipainioti tarp tiesų ir mitų, bet grįžti. Išgliaudyti save, dekonstruoti pasaulį ir surinkti iš naujo. Kriminologija yra apie tai ir apie visa kita. Apie tai, kas yra, apie tai, ko nėra, apie tai, kas jau buvo ar tik gali ir turi būti. Apie žmones baudžiamus ir apie žmones baudžiančius. Kančią ir laimes, tiesas ir abejones. Erdvė, kurioje peržengiamos mokslų ribos ir diskursų apribojimai. Kur tyliai atpažįstamas blogis ir kuriamas švelnumas“, – apie festivalį pasakoja doc. A. Čepas.

Trečiojo festivalio programa – itin turininga, ji pristatoma renginio internetiniame tinklalapyje. Festivalyje kriminologai griaus įsigalėjusius mitus apie Lietuvą siaubiančias nepilnamečių gaujas, serijinius žudikus ar mirties bausmę. Patirtimi apie darbą įkalinimo įstaigose, žvalgybos ir kitose su nusikaltimais susijusiose institucijose dalinsis praktikai, o su kriminologija susijusias tyrinėjimų temas pristatys kitų VU Filosofijos fakulteto mokslų (filosofijos, socialinio darbo, sinologijos, psichologijos, teisės, sociologijos) atstovai.

Dalyvavimas „DEMISTIFY“ festivalio renginiuose nemokamas.

Festivalį organizuoja: VU Filosofijos fakultetas, Lietuvos kriminologų asociacija, Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutas, Vilniaus pažangių studijų institutas.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist