Festivaliai

Prasideda XXIII Tarptautinis akordeono festivalis VILNIUS 2020

Ilgai laukta žinia visiems akordeono muzikos mėgėjams: Vilniuje prasidėjo XXIII Tarptautinis akordeono festivalis VILNIUS 2020. Jame renginio organizatoriai klausytojams siekia pristatyti įdomiausias bei aktualiausias akordeono meno tendencijas.

Iki lapkričio 22 dienos klausytojų laukia net dvylika festivalio koncertų, kuriuose pasirodys veržlūs, novatoriški, aistringi ir kūrybiški atlikėjai, savo koncertinio gyvenimo neįsivaizduojantys be iššūkių ir eksperimentų.

Festivalis ir šiais metais pačiai veria duris visiems – dauguma jo koncertų nemokami. Organizatoriai kviečia pasinerti į spalvingą ir nuolat stebinančią akordeono šventę!

 

FESTIVALIO PROGRAMA:

Spalio 30 d. 19:00 val.

Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia (Savičiaus g. 13 )

 

Koncertas nemokamas! Būtina registracija: https://forms.gle/HRkuGiWbhR6ruhLr8

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeonistų ansamblis „ContemporACCO“

Vadovas – prof. R. Sviackevičius

 

„ContemporACCO“ – šiuolaikišką akordeoną pristatantis ir nusistovėjusius stereotipus apie šį instrumentą laužantis ansamblis, siekiantis įrodyti, jog XIX a. sukurtas akordeonas yra netgi parankesnis įrankis šiuolaikinei muzikai atlikti nei bet kuris iš standartinės orkestro sudėties instrumentų.

Vienas pagrindinių ansamblio tikslų yra akordeono galimybių pristatymas kompozitoriams, siekiant bendro rezultato: panaudojant instrumento galimybes, netradicinius garso išgavimo būdus, efektus, sukurti kompozicijas, atskleidžiančias modernias ir savitas kompozitorių idėjas.

Šio kolektyvo repertuare nedominuoja akordeonistų ansambliams būdingos aranžuotės ar transkripcijos – „ContemporACCO“ dažniausiai atlieka originalias kompozicijas, kurių atsiradimą dažnai inspiruoja pats ansamblis. Kitas aspektas – jaunų (studijuojančių ar studijas LMTA baigusių) atlikėjų įtraukimas į naujų kūrinių atsiradimo procesą bei lietuvių kompozitorių kūrybinio progreso skatinimas.

 

Šiuolaikinės muzikos bendruomenei tai yra itin reikšmingas pasiekimas, nes kiekvienas jaunas, naujovėms ir iššūkiams atviras kolektyvas atveria didžiules kūrybinio proveržio alternatyvas, kurios turi potencialą tapti istoriškai reikšmingais lietuvių muzikos progresui.

Spalio 31 d. 19:00 val.

Šv. Kotrynos bažnyčios koncertų salė (Vilniaus g. 30, Vilnius)

 

Koncertas nemokamas.

Būtina registracija https://forms.gle/Gct83vCWPEmED6bZ7

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeono katedros

studentų orkestras ir ansambliai

Visa be išimties akordeono klasė tarptautiniu mastu dalyvauja įvairiuose konkursuose, projektuose bei iniciatyvose. Ne kartą įrodę esantys verti didžiausių scenų ir ovacijų, talentingi jaunuoliai pasirodys su kamerinės muzikos partneriais. Koncerto programoje skambės klasikos aranžuotės, šiuolaikinių kompozitorių kūryba akordeonui, taip pat nemažai įspūdingų, virtuoziškų akordeono muzikos hitų.

Lapkričio 3 d. 19:00 val.

Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia (Savičiaus g. 13)

Koncertas nemokamas. Būtina registracija https://forms.gle/NA1UoFzrb8AjTgL3A

Indeed Trio. Laimonas Salijus, Sandra Veverskytė ir Lukas Katinas.

Profesionalūs atlikėjai, nuolat ieškantys naujų idėjų, išieškotų sąskambių ir unikalių sprendimų – taip apibūdinamas akordeonistų trio Indeed.

2016 metais įkurtame ansamblyje dabar groja akordeonininkai Laimonas Salijus, Sandra Veverskytė ir Lukas Katinas. Ansamblio nariai – VDU Muzikos akademijos absolventai, įvairių tarptautinių konkursų prizininkai ir nugalėtojai, kuriuose dalyvavo kaip solistai ir kaip ansamblių nariai.

Trio Indeed daugiausiai sutinkami Lietuvos festivalių programose, tačiau atlikėjai vis daugiau tampa pastebimi ir užsienio scenose. Surengti rečitaliai Latvijoje, Estijoje, Gruzijoje ir Vokietijoje. Ansamblio repertuaras neapsiriboja vien klasikiniais opusais – pripažintos klasikos programas papildo populiariąja, tango muzika. Neretai šį trio scenoje galima išvysti kartu su atlikėjais Dagna, Ieva Goleckyte, Giedriumi Prunskumi, VDU Kameriniu orkestru.

Lapkričio 5 d. 19:00 val.

Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2, Vilnius)

Koncertas nemokamas.

Būtina registracija https://forms.gle/KwMGN8kCjCZ1a5Kb6

SOLO-ORCHESTRA. Romas Morkūnas

SOLINIS ATLIKIMAS – ORKESTRINIS SKAMBESYS.

Akordeonistas Romas Morkūnas yra nepaprastai visapusiškas muzikantas ir kompozitorius. Savo atlikimu jis peržengia standartinių muzikos stilių ribas ir įrodo, kad muzikoje neegzistuoja jokie barjerai.

Atlikėjas, daugelį metų grojęs įvairių ansamblių sudėtyse, į sceną žengia su soline programa „OLD STORIES“, kurios atlikimui maksimaliai išnaudoja visas akordeono galimybes. Garso ir perkusiniai efektai, dėka „Loop Station“, sukuria įspūdį, jog scenoje groja orkestras.

Programoje skamba pačio atlikėjo sukurti bei aranžuoti kūriniai, kuriuose jungiami electro, minimal, jazz ir pasaulinės muzikos stiliai, girdimi klasikos pasažai bei šiuolaikinės muzikos akcentai.

Su beribe ekspresija ir energija akordeonu atliekamos visiškai netikėtos kompozicijos, priverčia naujai atrasti šį instrumentą.

Scenoje tik vienas žmogus, tačiau to užtenka akordeono muzikos magijai atskleisti.

Romas Morkūnas – jaunos kartos Lietuvos akordeonistas, daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Mokytis groti akordeonu pradėjo Joniškio meno mokykloje, vėliau studijas tęsė Šiaulių konservatorijoje. Profesionalaus atlikimo meno mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurioje 2010 m. įgijo muzikos magistro kvalifikacinį laipsnį.

Atlikėjas aktyviai dalyvauja Lietuvos akordeonistų koncertiniame gyvenime, tarptautiniuose festivaliuose, seminaruose, meistriškumo pamokose. Yra paruošęs solinių rečitalių, koncertuoja įvairių ansamblių sudėtyse su žinomais Lietuvos atlikėjais. Kaip solistas grojo su Šiaulių miesto bei Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto kameriniais orkestrais.

Lapkričio 7 d. 19:00 val.

Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia (Savičiaus g. 13)

Koncertas nemokamas! Būtina registracija https://forms.gle/WJ1jE6LWGBiNfodK7

Duetas „Tutto a Dio“. Greta Staponkutė-Rakauskienė (altas) Augustinas Rakauskas.

Lietuva / Šveicarija

Neįprasta klasikinių instrumentų, alto ir akordeono, kombinacija duete unikalus ir žavingas išskirtinumas Lietuvos ir pasaulio scenose. „Tutto a Dio“ savo atliekama muzika pakerėjo klausytojus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje bei Šiaurės Amerikoje: Los Andžele, San Diege, Santa Barbaroje, San Franciske (Kalifornija), Meine, Kolorade, Floridoje, Niuhempšyre, Masačiusetse, Niujorke, Baltimorėje, Filadelfijoje, (JAV), Toronte, Otavoje, Monrealyje (Kanada), Šveicarijoje, Latvijoje, Liuksemburge, Italijoje, Turkijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Sofijos filharmonijoje Bulgarijoje.

Pasauliniuose konkursuose laurus skinantis alto ir akordeono duetas „Tutto a Dio“ yra vertinamas už charizmatišką atlikimą, nuspalvintą profesionaliu ir kūrybišku muzikalumu. „Tutto a Dio“ tapo pirmaisiais Lietuvos atstovais prestižiniame konkurse „Trophée Mondial 2017“ Prancūzijoje pelniusiais pirmąją vietą konkurso istorijoje.

Duetas yra pelnęs pirmąsias prizines vietasžymiuose tarptautiniuose konkursuose „Premio Internazionale di Castelfidardo 2017“ (Italija), Pasaulio taurės konkurse „Coupe Mondiale 2018“ bei Grand Prix „Sion-2014“ (Šveicarija).

Už tarptautinius pasiekimus duetas yra apdovanotas LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Duetas kviečiamas dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose renginiuose LR ambasadose užsienyje – Lietuvos Generaliniame konsulate Niujorke bei Jungtinėse Tautose Ženevoje. 2018 m. duetas laimėjo Kultūros Tarybos stipendiją Lietuvos Šimtmečio koncertiniam turui, kurio metu buvo pristatytas 20 koncertų ciklas Europoje bei JAV.

Žingeidumas ir nuolatinis siekis tobulėti tai dar vienas ryškus „Tutto a Dio“ narių bruožas: Greta ir Augustinas baigė bakalauro studijas Lietuvoje, vėliau tobulinosi Lozanos muzikos universitete Šveicarijoje, kur abu baigė dvejas magistro laipsnio studijas. 2019 m. abiems dueto nariams Lietuvos Kultūros ministerija suteikė meno kūrėjo statusą. Dueto nariai individualiai koncertuoja ir daugelyje kitų įvairių ansamblių.

Abu menininkai yra Šveicarijos filantropinės asociacijos, „Les concerts du Cœur“ nariai. Augustinas Rakauskas aktyviai koncertuoja kaip solistas (Kinija, JAV, Europa) bei dėsto Jura-Bernois muzikos mokykloje Šveicarijoje. Greta Staponkutė-Rakauskienė dirba tarptautiniuose orkestruose: „Orchestre Internationale de Genève“, kameriniame ansamblyje „Lausanne Soloists“ bei Baltijos šalių kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“.

Lapkričio 10 d. 19:00 val.

Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2, Vilnius)

Koncertas nemokamas! Būtina registracija https://forms.gle/AvQGcnZ4QPxddkCC9

Akordeonistų duetas „TAUTINIS AIDAS“. Tautvydas Malūkas, Aidas Kvetkauskas

„Tautinis Aidas“ – tai kūrybinių idėjų nestokojančių, charizmatiškų, energija trykštančių, iššūkių ir naujovių nebijančių profesionalių akordeonistų duetas.

Ansamblis atsitiktinai, eksperimento būdu užgimė tarp Sluškų rūmų sienų (Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje), eksperimentas peraugo į duetą, kurio muzikinis kelias jau tęsiasi šešerius metus. Ansamblio nariai: Aidas neseniai baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos muzikos atlikimo bakalauro ir magistro studijas, šiuo metu gilinasi į džiazo žanrą, privačiai mokosi pas dėstytoją D. Golovanov. Tautvydas šiuo metu yra LMTA magistrantas.

Galima teigti, kad duetas atlieka beveik visų žanrų muziką. Nuo 2020 rugsėjo „Tautinis Aidas“ pradėjo bendradarbiauti su vokaliste, LMTA dėstytoja Zita Martinavičiūte, su kuria drauge ruošia programą „Rudens elegija“, keletą programos kūrinių atlikėjai dovanos ir Akordeono festivalio publikai.

Lapkričio 19 d. 19:00 val.

Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia (Savičiaus g. 13)

Koncertas nemokamas!

Būtina registracija https://forms.gle/35MXhcXnfUMd5hRH8

Agnė Dūkštaitė – akordeonas. Solo bei kamerinė muzika

Akordeonas ir klarnetas – nedažnai Lietuvoje girdimas instrumentų derinys, kurį šių metų festivaliui pristatys akordeonistė Agnė Dūkštaitė ir klarnetininkas Ignas Daniulis. Koncerto programoje siekiama įvairiais rakursais atspindėti šių instrumentų savybes: tembrinę ir dinaminę įvairovę, bei kartais kone identiškus sąskambius. Skambės išskirtinai šiam sąstatui sukurti žymių kamerinės muzikos grandų Jukka Tiensuu, Uroš Rojko, Jacob Ter Veldhuis ir kitų kompozitorių kūriniai.

Lapkričio 20 d. 19:00 val.

Šv. Kotrynos bažnyčios koncertų salė (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Koncertas mokamas. Būtina registracija https://forms.gle/eZkszndK9zRfAjvr8

„LA VIE PARISIENNE“

Evelina Sašenko (vokalas)

Nerijus Bakula ( akordeonas)

Instrumentinė grupė iš Lenkijos

Subtilus kvepalų dvelksmas, aukštosios mados elegancija, grakštūs judesiai, šviežiai kepto kruasano aromatingas traškumas – visi malonūs rafinuoti Paryžiaus aspektai atsispindi džiazo standartuose, jeigu jie suskamba prancūzų kalba. Puikiai Lietuvoje žinoma žavingoji Evelina Sašenko su instrumentine grupe, kviečia pasinerti į romantišką prancūzišką vakarą, palytėtą lengvo svingo ir nenuspėjamos improvizacijos kerų.

Lapkričio 22 d. 17:00 val.

Šv. Kotrynos bažnyčios koncertų salė (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Koncertas mokamas.

Būtina registracija https://forms.gle/vbxk6B61mpTEzM65A

„ImproDialogai“ Andrius Balachovičius (akordeonas), Vytautas Labutis (saksofonas)

Nuo populiariojo Tango iki netikėtų saksofono improvizacijų ir viesulingų akordeono pasažų. Tikra atgaiva ir malonumas gero džiazo mėgėjams.

Akordeonininkas Andrius Balachovičius ir saksofonininkas Vytautas Labutis puikiai žinomi tiek džiazo, tiek pramoginės muzikos gerbėjams, kurių muzikinis dialogas kaskart ir jiems patiems yra kupinas netikėtumų ir gerų emocijų. Beribė profesionali improvizacija persipynusi su pramogine varjetė stilistika – gero vakaro garantas.

Lapkričio 22 d. 19:00 val.

Šv. Kotrynos bažnyčios koncertų salė (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Koncertas mokamas.

Būtina registracija https://forms.gle/4JR1HbBSVghGHypT7

„4Tango“ – „FELLINI – ROTA“ Muzika kino filmams.

Du genialūs menininkai – kino ir muzikos – drauge sukūrė keletą neprilygstamų šedevrų: „8 ½“, „La Strada“, „Casanova“, „La Dolce Vita“, „Amarcord“, „I Clowns“… Šiuose filmuose Nino Rotos muzika subtiliai pabrėžia siurrealų ir ekscentrišką Frederiko Fellini vaizduotės gyvenimą. Žymiojo italų režisieriaus šimtmečio proga 4tango muzikantai atsiduoda kino muzikos magijai ir naujam skambesiui prikelia nostalgiškus garso takelius.

Programoje – N.Rotos ir kitų autorių muzika kinui.

Kristina Žebrauskaitė (akordeonas)

Feliksas Zakrevskis (fortepijonas)

Birutė Bagdonienė (altas)

Donatas Bagurskas (kontrabosas)

Dalyvauja Andrius Rekašius (ksilofonas)

XXIII Tarptautinį akordeono festivalis VILNIUS 2020 vyksta spalio 23 – lapkričio 22 dienomis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button