Miestas

Seimas nepritarė, kad dominuojamu Lukiškių aikštės akcentu būtų Vytis

Iki galutinio Lukiškių aikštės statusą reglamentuojančio įstatymo projekto priėmimo teliko vienas žingsnis – Seimas penktadienį šiam projektui pritarė po svarstymo.

Už buvo 44 Seimo nariai, prieš – 12, susilaikė 5 parlamentarai.

Svarstant projektą, Seimas nepritarė, kad dominuojamu Lukiškių aikštės akcentu būtų joje įrengtas memorialas Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms ir istorinį laisvės kovų simbolį Vytį vaizduojantis monumentas.

 

Už tokį Seimo nario Povilo Urbšio pasiūlymą balsavo 25 Seimo nariai, prieš 6, susilaikė 28 parlamentarai

„Reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė privalo turėti dominuojantį memorialinį akcentą, kurį tinkamiausiai Lukiškių aikštėje įprasmintų valstybės simbolis – Vytis“, – sakė pasiūlymą Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo projektui pateikęs P. Urbšys.

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Parlamentarai taip pat nepritarė Seimo narių Vilijos Aleknaitės-Abramikienės ir Audroniaus Ažubalio kompromisiniam siūlymui įstatyme numatyti, kad „dominuojamu Lukiškių aikštės akcentu turi būti joje įrengtas memorialas Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms.“

 

Bandydama pateisinti paplūdimio atsiradimą Lukiškių aikštėje Seimo narė Aušrinė Armonaitė pastebėjo, kad šioje aikštėje buvo visko – nuo turgaus, riestainio iki kartuvių.

„Ieškokime istorijos santykio su ateitimi“, – kvietė parlamentarė.„Ar reikia mums Lukiškių aikštės paplūdimio įstatymo? Aš labai abejoju“, – sakė Seimo narys socialdemokratas Julius Sabatauskas. Jo nuomone, čia galimas prieštaravimas Konstitucijai, nes bandoma priimti įstatymą dėl vieno objekto.

„Tai dar vienas netikusių įstatymo leidybos pavyzdžių, kada priimame proginius teisės aktus dėl vieno įvykio“, – sakė jis.

 
Nuotrauka: Evaldo Čingos

Nepriimti įstatymo ir suteikti galimybę pilietinei visuomenei diskutuoti šiuo klausimu siūlė Seimo narys Mantas Adomėnas. „Pasitikėkime visuomene, tik visuomenės įžvalga padės rasti sprendimą. Siūlau nepriimti įstatymo, nes ne tokiais būdais reikia spręsti istorinės atminties problemas“, – sakė M. Adomėnas.

Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo projektą Seimas planuoja priimti kitą savaitę, pirmadienį.

Pagal svarstomą projektą, Lukiškių aikštė yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

 

Siūloma įteisinti, kad Lukiškių aikštė, kaip istoriškai susiformavusi vientisa, urbanistinė erdvė, turi atlikti valstybinę reprezentacinę, Lietuvos laisvės kovotojų memorialinę ir visuomeninę (kultūrinę bei rekreacinę) funkcijas.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rokas
Rokas
2 metus

Lietuvoje per daug susiktu naciu. Vytis reikalingas tik debilei mokytojai kuri kazkodel uz mano mokescius eda, gal ta karve laikas is darbo ismesti? ar galima butu mokyklos langus isdauzyti, butu dar vienas performansas

Blabla
Blabla
2 metus
Atsakinėti į  Rokas

Prie ko cia naciai? Tas memorandumas juk skirtas sukilomo dalyviams kurie buvo su vycio insignijom, o norima ta memoriala skirti ne tik jiems, matomai, kad toks tipas kur dauzo mokyklos langus, nes zmogui kuris reiskiasi tokiose temose ir kuris mokykloje bent ausinukuose nesedi nereiktetu tokiu dalyku aiskinti.

Blabla
Blabla
2 metus
Atsakinėti į  Rokas

Vytį sieji su nacizmu? Tipo tauta kuri bene labiausiai nukentėjusi nuo antro pasaulinio karo ir jos simbolis nacistinis?

🏳️‍🌈
🏳️‍🌈
2 metus

Svarbiausia nepaversti Lukiškių aikštės “gedulo vieta”. Čia yra viena iš centrinių miesto aikščių, čia žmonės turi teisę ilsėtis, juoktis, bendrauti ir būti savimi. Memorialas yra žinoma gerai, labai gerai, tačiau žmonės tikrai nesirinks į Lukiškių aikštę paklupėti ir prisiminti aukų.

o cia dar vienas pasiulymas
o cia dar vienas pasiulymas
2 metus
Atsakinėti į  🏳️‍🌈

siulau da padaryt kabinas meilei, man rodos, zmonem patiktu, jie ten bendrautu kuniskai ir butu savimi, man rodos, uz tai ir kovojo musus seneliai. Ane, vaivorykstini?

🏳️‍🌈
🏳️‍🌈
2 metus

Aš nesuprantu kodėl jūs iškart siejate LGBT su ištvirkavimu viešose vietose ir kitais nesveikais poelgiais. Čia jau ne su manim ar LGBT asmenimis kažkas negerai o matomai su jūsų ideologija.

Tomas
Tomas
2 metus

ŪŪŪ tas jūsų pasiūlymas, nors nieko keisto – menkas protas, menkos ir idėjos.

Laukiam
Laukiam
2 metus

Tau turbut subine niezti kazka primesti? Kalbetum apie tema, bet ne, reikia savo remarka leptelti.

aha
aha
2 metus

o ko tiketis, kai valdzioj tuteisiai?

Evaldas
Evaldas
2 metus

Tai gal dvigalvis ar viengalvis erelis tiktų? jai jau 800 metų su Lietuva tapatinamas simbolis neįtiko 🙁

Išmokit pagaliai būt politikais
Išmokit pagaliai būt politikais
2 metus

Čia ne usa kur ten atėjūnai su vienaragiais gyvena. Turime skaudžią praeitį tam kad skaudi praeitis netaptų mūsų ateitimi tą skaudžią praeitį reikia prisiminti kiekvieną mielą dieną, tam kad nepraeastume laisvės reikia prisiminti priespaudą ir visada būt pasiruošus, nesame 51 valstija, esame nepriklausoma respublika. Už laisvę, o ne už hormoninius išsišokinėjimus

Laukiam
Laukiam
2 metus

Kur tu buvai kai ledo arena ten buvo? Arba kai kaziuko muge tiesiai ant aikstes? Tai dar ir zmones uzdrauskim ant zoles guleti aiksteje, nes is esmes tas pats, ane?

Nemokantis politikuoti
Nemokantis politikuoti
2 metus
Atsakinėti į  Laukiam

nestenėk, ne apie paplūdimį kalbu, Vilnius turėjo jau prieš 29 metus su aikšte susitvarkyt, kuri aiškiai parodytų, mūsų tautos jėgą ir ištvermę prieš, nacių, rusų, sovietų okupacijas, Sidhartos mat.

Gyvenčiau NiuJorke, žinoma, ten kitas reikalas, bet mes, deja, gal tau, gyvename Europoje, Lietuvos Respublikoje, tokioje Tautoje kuri susidurė, ginčytinai, gal net su didesniais sunkumais nei Žydai. Atsipeikėk, užsienio žinių žiūrėtojau ir labiau kreipk dėmesio į savus.

Blabla
Blabla
2 metus
Atsakinėti į  Laukiam

Tas pats kai yra politikuojama del dalyku kurie yra auksciau politikos

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button