Minint antrąsias karo Ukrainoje metines, šeštadienį, Lukiškių aikštėje vyks įspūdingas solidarumo su Ukraina koncertas „Laisvė šviečia 2024. RADAROM!“. Nuo 18.55 val. koncertą tiesiogiai transliuos LRT, bus renkamos lėšos saugaus kario rinkiniams. 

Karas Ukrainoje tęsiasi jau dešimtmetį, žiaurioje jo stadijoje ukrainiečiai kovoja jau du metus. Lietuviai, kaip niekas kitas, gerai supranta, kad Ukraina negali pralaimėti. Kovojančių ukrainiečių pergalė yra vienintelis būdas išsaugoti taiką pasaulyje. Ką mes galime čia padaryti? Kai tada, taip ir dabar, ir jau daugybę kartų, išeikime už Ukrainą. Susitikime Lukiškių aikštėje. Aukokime. Visi drauge apsaugokime Ukrainos karius. Tai Ukrainos ir mūsų laisvės, mūsų ateities klausimas“, – sako renginio prodiuserė, scenarijaus autorė ir režisierė Agnė Zalanskaitė.  

„Vilnius saugiu prieglobsčiu, jaukiais, kad ir laikinais namais yra tapęs beveik 30 tūkst. ukrainiečių. Ukrainos žmonės yra mūsų miesto, šalies dalis, tačiau turime padaryti viską, kad jų namai ir vėl būtų saugi vieta kurti savo gyvenimus. Paremkime Ukrainos žmonių kovą už savo ir visos Europos laisvę“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Atlikėjų koncertas ir visuotinė tylos minutė

Solidarumo su Ukraina koncertą specialiu pasirodymu pradės grupė G&G Sindikatas, scenoje pasirodys FC Baseball, Baltos varnos, Raminta Naujanytė-Bjelle, Saulius Petreikis, Jonas Sakalauskas, Ieva Barbora Juozapaitytė, berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“, Dainotas Varnas, Ieva Narkutė, Kristina Žaldokaitė ir choras „Vilnius Voices“ ir kiti. 

Renginio pradžia – 18.30 val., koncertą Lukiškių aikštėje ves organizacijos „Stiprūs kartu“ iniciatorius Edmundas Jakilaitis ir Gerūta Griniūtė. Prieš prasidedant renginiui, 18 val. vyks Ukrainos palaikymo eisena iš Katedros aikštės į Lukiškių aikštę, kur bus nešamos didelio formato abiejų šalių vėliavos. 19 val. visuotine tylos minute bus pagerbti žuvusieji už Ukrainos ir mūsų laisvę.

Ukrainos palaikymo iniciatyvos vyks ir kituose Lietuvos miestuose, kur daugelis svarbių objektų nušvis Ukrainos vėliavos spalvomis, taip pat vyks parodos, filmų peržiūros, bendruomenių pasirodymai ir kt.

Paramos aukcione – vertingi išskirtinių žmonių daiktai

Pernai per akciją „Radarom!“ surinkta per 14 mln. eurų, už kuriuos nupirkta 17 radarų. Šiemet parama renkama saugaus kario rinkiniams, kurių kiekvieną sudaro naktinio matymo monokuliaras, lazerinis taikiklis ir individualus antidronas. 

Siekiant surinkti kuo didesnę paramos sumą, socialiniuose tinkluose rengiamas žinomų žmonių vertingų daiktų aukcionas. Jame galima įsigyti Dalios Grybauskaitės trispalvę, Valdo Adamkaus medalį su padėka, prof. Vytauto Landsbergio tautinę juostelę, taip pat Adolfo Ramanausko-Vanago šeimos aukcionui suteiktą jo paties pieštą politinę karikatūrą.

Aukcionai vyksta čia (https://www.facebook.com/edmundas.jakilaitis), aukciono nugalėtojai įsigytus daiktus bus kviečiami atsiimti paramos akcijos „Laisvė šviečia. RADAROM!“ koncerto Lukiškių aikštėje metu.

Prisidėti prie akcijos galima skambinant trumpuoju numeriu 1485 (auka – 5 Eur), per elektroninių mokėjimų sistemą PayPal ([email protected]) arba bankiniu pavedimu. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

29 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist