Lietuva kartu su visu pasauliu pasitiko 2021 m. Bene kiekvienas linkėjo, kad naujieji metai būtų laimingesni ir geresni nei praėję. 2020 metais Vilniuje atsirado naujų vietų: atsidarė naujos kavinės bei greitojo maisto restoranas, atsinaujino erdvė prie Baltojo tilto, dviračių takai, keliai, atgimė sostinės rajonas „Paupys” ir t.t. Tačiau kai kurios, itin gyventojų laukiamos statybos, pernai taip ir nebuvo įgyvendintos.

Meilės krantai

Pernai žiemą savivaldybė prabilo apie ketinimus atsisakyti „Meilės krantų“, kurie spėjo tapti vienu atpažįstamiausiu, kasmet atnaujinamu miesto ženklu. Kiekvieną vasarą, tarp Žaliojo ir Karaliaus Mindaugo tiltų, raudonai žydinčios perkūnropės ir begonijos dešiniajame krante suformuodavo prisipažinimą „Aš tave myliu“, o kairiajame – atsakymą „Ir aš tave“.

Šiek tiek vėliau savivaldybė patikslino, kad ,,Meilės krantų” niekas neatsisakys ir jie bus perkelti į kitą vietą jau 2020 m. pavasarį. Iki šiol užrašai nebuvo perkelti. Nagrinėjama galimybė ateityje gražiesiems abiejų krantų užrašams rasti vietos ties senuoju Žvėryno tiltu, Seimo rūmų pusėje.

Nuotr.: VilniusGo.lt

Lazdynų baseinas

Anksčiau žadėta, kad į atsinaujinusį Lazdynų baseiną galėsime nueiti jau 2020 m. Pernai sausį savivaldybė nutraukė Lazdynų baseino statybų sutartį su bankrutuojančia bendrove „Irdaiva”. Projekto įgyvendinimas užtruko, darbai sustojo.

Buvęs subankrutavęs Vilniaus daugiafunkcinio Lazdynų sveikatinimo centro rangovas yra atlikęs apie 40 proc. visų sutartyje numatytų darbų. Lapkritį buvo nutrauktas statybos rangos užbaigimo darbų tarptautinis pirkimas. Šis sprendimas priimtas atsižvelgus į rinkos dalyvių, ketinančių dalyvauti pirkime, klausimus ir pasiūlymus. Pirkimas paskelbtas iš naujo. Šiuo metu baseino atidarymas perkeltas į 2021 m. pabaigą.

Rotonda

Atnaujinta kavinė-ledainė „Rotonda” pirmus lankytojus turėjo priimti jau pavasarį. Vėliau naujo restorano atidarymą perkėlė į vasarą, toliau į rudenį. Lapkritį paaiškėjo, kad naujas restoranas 2020 m. dar neatsidarys.

Kavinėje užtruko vandentiekio įvedimo darbai. Kadangi teko atlikti archeologinius tyrimus, o pagal archeologinių tyrimų duomenis – reikėjo pakeisti vandentiekio įvedimo trajektoriją. Užstrigę remonto darbai kol kas neleidžia ,,Rotondoje” įsikurti naujiems savininkams. Anot savininkų, prognozuoti, kada atsidarys restoranas – kol kad sunku, tačiau stengiamasi kuo greičiau baigti visus numatytus remonto darbus ir pirmus lankytojus priimti sekančių metų vasarą arba rudenį.

Nacionalinio stadiono projektas

Nacionalinio stadiono Vilniuje projektas jau spėjo tapti kelių dalių istorija. Po kelerius metus trukusių konkurso procedūrų koncesijos sutartį su konkursą laimėjusia „Axis industries“ bei projekto finansuotoju „Baltcap“ savivaldybė planavo pasirašyti dar kovą. Tam pritarė tiek savivaldybės taryba, tiek Vyriausybė. Stadioną tikėtasi pastatyti 2023 m.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) kovą nusprendė neleisti pasirašyti sutarties. Paskui prasidėjo ilgas teismo procesas, savivaldybės skundas buvo atmestas. Po teismo sprendimo savivaldybė pasiūlė VPT susitarti taikiai, tačiau pastaroji tokį siūlymą atmetė.

Reformatų parkas

Iki 2020 m. pabaigos buvo planuota atnaujinti Reformatų sodą. Tačiau ir šis projektas užsitęsė.

Po atnaujinimo, istoriškai reformatų bendruomenei svarbi vieta įgaus naują veidą, kuriame atsispindės ir bus tinkamai įamžinti patys svarbiausi praeities istorijos momentai, o savo vietą medžių pavėsyje ras ir visi dabarties vilniečiai.  Atnaujintas parkas turėtų atsiverti 2021 m.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

31 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.