MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Sostinės geriausieji

7 vietos Vilniuje, kuriose atrasite ne tik kokybišką kavą, bet ir jaukumą

Koks kvapas jums siejasi su jaukumu? Knygų? Obuolių pyrago? Rudens ryto? O gal… kavos?

Kava neabejotinai užima tvirčiausią poziciją “mano jaukiausių dalykų” sąraše. Dar ir dabar užuodžiu jos kvapą mamos virtuvėje – ten ir prasidėjo mano neišskiriama draugystė su šiuo aromatingu ir įdomiu, sakyčiau netgi – solidžiu gėrimu, dėl kurio ryte lengviau keliuosi iš lovos.

Tikra tiesa, jog kavą šiandien geriame visur – vaikštinėdami parke, lūkuriuodami draugų autobusų stotelėje, keliaudami į darbą… Tačiau atėjus šaltajam metų sezonui, kavos vietų sąrašas negailestingai sutrumpėja – tamsesni vakarai ir žvarbesni rytai, šaukte šaukiasi vietų, kuriose gera sušilti gurkšnojant puodelį tobulo cappuccino arba pagaliau prabusti mėgaujantis nepriekaištingu espresso.

Dažnai sulaukiu klausimo, kur gi aš randu tą harmoningą jaukumo ir gero kavos skonio kombinaciją. Turiu jus pradžiuginti, jog tokių vietų Vilniuje – tikrai ne viena. Būtent todėl ir nusprendžiau su jumis pasidalinti savo mėgstamiausių kavos vietų sostinėje sąrašu.

Žemiau paminėtas vietas išvardinau atsitiktine tvarka.

Strange Love

Įdomu, tačiau pirmas pavadinimas, prabėgantis mano mintyse kuomet galvoju apie gerą kavą yra “Strange Love”. Ši stilinga vieta – kavos parduotuvė įsikūrusi prie pat Bernardinų sodo Vilniuje mane kaskart atgaivina ne tik puodeliu puikiai paruoštos kavos, bet ir vaizdais pro langus bei stilinga, kiek kitokia negu įprasta kavos vietoms, aplinka. Rekomenduoju apsilankyti ryte, kai natūrali dienos šviesa “Keistai meilei” suteikia dar daugiau gyvybės.

Strange Love

Elska coffee

Viena jauniausių kavinių šiame sąraše – “Elska coffee” mano simpatijas pelnė ne tik už skanią kavą, bet ir neįpareigojančią aplinką – čia malonu ne tik šnekučiuotis su draugais, bet ir padirbėti kompiuteriu, ramiai paskaityti knygą ar tiesiog pro didelius langus stebėti gatve skubančius praeivius.

Neprašausite paragavę jų siūlomo chia pudingo – sveika ir skanu.

Elska coffee

Backstage cafe

“Backstage cafe” tituluočiau tikra stiliaus ikona – madinga, solidžia ir.. sunkiai prieinama. Nesupraskite klaidingai – šioje kavinėje aptarnauti būsite tikrai maloniai, tačiau tam, kad sėkmingai pasiektumėte šią kavos vietą – teks pasitelkti automobilį arba apsišarvuoti kantrybe – “Backstage cafe” įsikūrusi loftų ir įvairiausių dirbtuvių apsuptyje T.Ševčenkos gatvėje. Ne centre, tačiau pamatyti savo akimis – labai verta.

Backstage cafe

16 i kava

Tęsiant nuo centro nutolusių kavinių temą, turiu paminėti ir už kelių žingsnių nuo “Backstage” įsikūrusią kavinę – “16 i kava”. Labai maža, tačiau be galo miela erdvė, kuri papirks kokybiška kava ir maloniu personalu. Atskleisiu nedidelę paslaptį – rytais ši jauki kavinukė kvepia ne tik kava, bet ir cinamonu. Tiksliau – šviežiomis cinamoninėmis bandelėmis. Atrodo, aplink besidarbuojantys verslininkai nepraleidžia progos į “16 i kava” užsukti šių skanėstų. Barista patikino – išperka akimirksniu!

16 i kava

Huracan coffee

Vokiečių gatvėję įsikūrusią “Huracan coffee” jau praminiau savo darbo vieta – čia keliauju ne tik į susitikimus, bet ir pati mėgstu įsikurti su kompiuteriu ant kelių. Kiek romantiškesnį “Huracan coffee” variantą rasite prekybos centro “GO9” knygyne trečiajame aukšte – ten jus pasitiks ne tik jaukus kavos bei knygų kvapas, bet ir gražiausi Vilniaus stogų vaizdai pro langus.

Huracan coffee

Taste Map

Kavos mylėtojų malda galėtų prasidėti dviem žodžiais – “Taste Map”. Tai ne tik puiki vieta tobulai paruoštai kavai, bet ir didelę Vilniaus kavinių bei restoranų dalį “užvaldžiusi” šviežiai skrudinta kava. Be viso to, “Taste Map” įkūrėjai – Domas Ivonis ir Ieva Ivonė skatina kavos kultūros augimą Lietuvoje – pora 2016m. suorganizavo pirmąjį “Aeropess” čempionatą mūsų šalyje. Nuostabu, kai darbas, kurį dirbi sutampa su pomėgiu.

Taste Map

Kavos virėjai

Puikiu kavos skoniu mane kaskart džiugina ir “Kavos virėjai”. Tiesa, pastaruoju metu, kavos mylėtojų kasdienybę šį vieta paįvairina skirtingais renginiais ir kolaboracijomis – su “Ice Dunes” keptais ledais ar “Waffle LAB” ruoštais belgiškais vafliais. Visa tai, kaip ir pridera, vyksta sekmadieniais, kuomet geriant kavą tiesiog būtina pasilepinti desertu.

Kavos virėjai

Kalbant apie kavos gėrimo ritualą kavinėje – dažniausiai renkuosi stiprų espresso su pienu arba dvigubą espresso papuoštą glotniu pieno kremu – flat white.

O kokią kavą ir kur Vilniuje pamėgote jūs?

Straipsnio autorė: Greta Gumuliauskytė, gazuota.blogspot.lt

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Paskelbtas geriausių barų TOP100

Evaldas Činga

Paskelbtas 30 geriausių šalies restoranų Lietuvoje reitingas

Made in Vilnius

Kur rasti skaniausius ledus Vilniuje?

Donatas Andrijauskas

Kur rasti skaniausius mėsainius Vilniuje?

Donatas Andrijauskas

Kur galime rasti skaniausias ir sočiausias itališkas picas Vilniuje?

Donatas Andrijauskas

„Mint Vinetu“ įkūrėjas: užsienyje nieks nesuprastų, jei knygyne nebūtų vyno

LRT.lt

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika