VILNIETIS: Nenoriu nieko skųsti ar skųstis, tik pasmalsauti dėl esamos tvarkos mieste.

Taigi, mano trumpa įvadinė priešistorė prieš užduodant klausimą. Dažnai tenka eiti pro Žvėryną. Netoli tilto, vedančio link Vingio parko, yra didelė pieva, tapusi pailsėti trokštančių miestelėnų traukos centru.

Atšilus orams mano žvilgsnį vis patraukia pievoje dienos metu besideginantys žmonės. Kas po vieną, kas kompanijomis. Išsiplikę saulės voniomis mėgaujasi tiek vyresnio amžiaus vyrai ir moterys, tiek ir jauni.

Man tos nuogybės šiek tiek nejaukiai atrodo prestižiniame miesto rajone. Juo labiau, kad ten dažnai mėgsta iškylas rengti jaunimas, vaikai – neretai atvyksta darželio grupės, moksleiviai.

Toje vietoje nemačiau nei pliažo ženkliuko, nei į paplūdimį ta pieva nepanaši. Einant prie jūros ar į kokį Valakampių paplūdimį su maudymosi kostiumėliais begulinėjantys poilsiautojai nieko nestebintų. O štai pačiame miesto centre akiai kažkaip neįprasta, kažkam gal ir nejauku.

Todėl ir norėjau paklausti, ar galima ramiai sau degintis, kur sugalvojai? Ar niekas negali nubausti ar bent jau sudrausti, kad miestelėnai pusplikiai deginasi pievose, parkuose? Galų gale, juk apsinuogina žmonės ir prie to paties Baltojo tilto, nors ten irgi nėra jokio paplūdimio ženklo?

***

Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus Ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas pabrėžė, kad įstatymų ar kitų teisės aktų, draudžiančių degintis viešose vietose, nėra.

„Viešose vietose yra draudžiamas visiškas apsinuoginimas – už tai gali būti skiriama bauda iki 240 eurų.

Ženklo, nurodančio deginimosi vietą ar draudžiančio tą daryti, taip pat nėra. Paplūdimius žymintys ženklai nurodo maudymosi vietas, kuriose tą daryti yra saugu“, – atkreipė dėmesį Vilniaus savivaldybės atstovas.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt ir madeinvilnius.lt neatsako.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

143 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist