Vienas geriausių šalies virtuvės meistrų, šefas Liutauras Čeprackas džiaugiasi – vasarą Lietuva turėtų prisijungti prie prestižinės kompanijos. Mūsų šalies maisto kultūrą pasiekė aukštą „Michelin“ vertinamą lygį. Apie tai, kaip vyksta restoranų, galinčių gauti trokštamą įvertinimą, atranka, šefas papasakojo laidoje „Šeškinės 20“.

„Latviai turi, estai turi ir mes Lietuvoje jau laukiame ir labai viliamės, kad vasarą jau turėsime“, – sakė L. Čeprackas.

„Michelin“ yra organizacija, vertinanti geriausius, aukščiausios klasės pasaulio restoranus, ir suteikianti jiems vertinimą žvaigždutėmis. Kol kas Lietuvoje taip įvertinto restorano nėra.

Paprašytas paaiškinti, kaip vyksta vertinimo procesas, per kurį „Michelin“ atstovai vertina potencialius kandidatus į aukštą įvertinimą, L. Čeprackas pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo tyrimo.

„Jie atvažiavo, prasivažinėjo po visą Lietuvą, padarė išvadas ir pasakė, kad potencialiai čia mato tiek ir tiek restoranų, kurie gali atsidurti „Michelin“ restoranų gide – vardais ir pavardėm niekas nevardina“, – sakė šefas.

L. Čeprackas atskleidė, kad už buvimą prestižinėje kompanijoje reikia susimokėti.

„Ši paslauga yra mokama beveik visame pasaulyje, išskyrus tuos miestus, į kuriuos „Michelin“ ateina, kaip patys sako, vien dėl to, kad tiesiog negali ten nebūti dėl itin aukštos maisto kokybės ir kultūros“, – sakė šefas.

Toks miestas yra Japonijos sostinė Tokijas – dabar ten yra daugiausiai „Michelin“ žvaigždučių turinčių restoranų. Daugiausiai įvertintų vietų vienam gyventojui turi Liuksemburgas, antroje vietoje – Kiotas, trečioje – San Sebastianas Ispanijoje.

Restoranai vertinami be jokios korupcijos, labai diskretiškai ir slaptai.

„Nėra jokio nepotizmo, švogerystės ir panašių dalykų. Čia ne tas variantas, kai kas nors „Michelin“ gali pasakyti, kad mano brolio pusbrolio bičiuliui reikėtų duoti ką nors – taip negalioja“, – kalbėjo patyręs virtuvės šefas.

Šaltinis: LNK

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist