Lietuvos meteorologijos pradžia yra siejama būtent su sostine. Pirmieji oro temperatūros matavimai prasidėjo 1770 m. M. Počobuto vadovaujamame Vilniaus Universitete. Tuo metu oro temperatūros matavimai nebuvo sisteminiai, daug kartų keitėsi ne tik vieta, bet ir termometrai, duomenų dorojimo metodikos bei stebėjimo laikas. Vis dėl to oro temperatūros matavimo duomenys išliko nuo 1777 m.
Deja I pasaulinio karo metu buvo sunaikintos visos Lietuvoje esančios meteorologijos stotys, o daugelis stebėjimų duomenų iki šiandienos neišliko.
Po karo meteorologijos biuras buvo įkurtas Kaune. Kiekvieną dieną jis išleisdavo meteorologinį biuletenį: lietuviškai ir vokiškai. Nuo 1926 m. buvo skelbiama ir orų prognozė.
,,Pirmoji prognozė skambėjo taip: „1926 m. sausio 3 d. numatomas oras Lietuvoje: oro temperatūra apie 0°, debesuota.“ Ši sinoptikų prognozė pasitvirtino” – savo facebook puslapyje dalinasi Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
,,Pirmuoju sinoptiku dirbo ir pirmąsias prognozes sudarinėjo klimatologas S. Olšauskas (be kitų pareigų, jis buvo ir vienintelis sinoptikas; jam susirgus, prognozes rašydavo jo sekretorius)” – rašoma.
1938 m. buvo įkurtas Klimatologijos institutas, orų prognozavimą perduota Krašto apsaugos ministerijos Karo meteorologijos tarnybai. Ji iki Antrojo pasaulinio karo rengė prognozes, kurios buvo skelbiamos per radiją ir spausdinamos laikraščiuose. Karo metu oro prognozavimas pasidarė itin komplikuotas, o po jo teko viską atstatyti iš naujo.
Sovietmečiu Lietuvos hidrometeorologijos valdyba priklausė Sovietų Sąjungos hidrometeorologijos sistemai. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę Lietuvos hidrometeorologijos valdyba perėjo į Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamentą.
