Vilniaus rinka

Vilniaus šilumos tinklai darbuotojams suteikia laisvą dieną – skiepadienį

Antrus metus besitęsiant pandemijai AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) darbuotojus vakcinuotis skatina papildomai – esant poreikiui suteikiamas skiepadienis. Taip pat didelis dėmesys skiriamas emocinei sveikatai, kuriai įtakos turi karantinas ir apribojimai darbe.

Pasiskiepijus laisva diena suteikiama paprašius tiesioginio vadovo darbuotojui patogia forma. Tokia galimybė bendrovėje galioja nuo balandžio pabaigos. Šia pilnai apmokama laisva diena pasinaudoti gali ir besiskiepijantys antra vakcinos doze. Tikimasi, kad skiepadienis ne tik papildomai motyvuos, padrąsins vakcinuotis, bet ir sumažins nerimą dėl galimo šalutinio poveikio.

„Pastebėjome, kad kai kurie kolegos nerimauja, jog kitą dieną po skiepo gali jaustis prastai, todėl negalės tinkamai atlikti savo darbo. Taigi dieną po skiepo galės praleisti ramiai“, – sako VŠT Darbuotojų saugos ir aplinkosaugos skyriaus vadovas Ramūnas Štreimikis.

 

Bendrovės skiepijimosi rodikliai geri – jau 45 proc. darbuotojų paskiepyti pirma vakcinos doze.

Per karantiną bendrovėje laikomasi ypatingai griežtų saugumo reikalavimų, beveik pusė darbuotojų dirba nuotoliu. Tiems, kurių darbas nuotoliu negalimas, taip pat taikomi apribojimai ir saugumo taisyklės.

„Jaučiame, kad besitęsiantis karantinas darbuotojus išvargino. Vis dažniau sulaukiame klausimų dėl galimybės grįžti dirbti į biurą, todėl ieškojome būdų, kaip padėti darbuotojams nerizikuojant jų sveikata ir nepažeidžiant šiuo metu galiojančių įstatymų“, – teigia VŠT Darbuotojų saugos ir aplinkosaugos skyriaus vadovas R. Štreimikis.

 

Nuo gegužės pradžios bendrovės viduje veikia dar viena motyvacinė galimybė, kuri simboliškai pavadinta „žaliuoju pasu“. Šis „žaliasis pasas” atveria galimybę esant dideliam poreikiui ir kuomet reikalinga darbo funkcijoms atlikti, dirbti biure. Be abejo, privaloma laikytis tokių apsaugos priemonių kaip rankų higiena, čiaudėjimo etiketas, saugus atstumas, veido kaukės bendrose patalpose. Atvykus į darbą būtina matuotis temperatūrą įrengtu termovizoriumi.

Vienoje didžiausių šalies energetikos sektoriaus įmonių „žaliuoju pasu“ gali pasinaudoti apie 80 proc. darbuotojų. Ši papildoma galimybė suteikiama tik tiems, kurie atitinka bent vieną iš šių kriterijų: praėjus nustatytam laikui po vakcinacijos, persirgus COVID-19, turint antikūnių arba periodiškai (kas 7-10 d.) testuojantis.

Toks „pasas“ gavus vakciną arba persirgus COVID-19 galios beveik pusmetį, turint antikūnių – du mėnesius, o periodiškai testuojantis tol, kol bus neigiami atsakymai.

 

Emocinei darbuotojų sveikatai įmonė skyrė dėmesį visą pandemijos laikotarpį – darbuotojai iki šiol gali naudotis nemokamomis psichologų konsultacijomis, klausėsi prof. Eugenijaus Laurinaičio paskaitos „Kaip gyventi ir tvarkytis su nerimu pandemijos metu?“. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button