Vilniaus rinka

„Telia“ Vilniuje įjungė 5G ryšį komerciniais dažniais

Trejus metus 5G technologiją Lietuvoje testuojanti bendrovė „Telia“ pirmoji šalyje pradeda naudoti jau turimus komercinius dažnius 5G paslaugoms. Naujos kartos ryšio technologiją „Telia“ diegia 2100 MHz dažnių ruožo atkarpoje. Vilniuje su komerciniais dažniais jau veikia 20 bazinių stočių, skelbiama bendrovės pranešime.

Lietuvos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) suteiktus nekomercinius 5G dažnius „Telia“ Lietuvoje bando nuo 2018 m. gruodžio. Nuo 2020-ųjų lapkričio naujos kartos ryšiu nemokamai gali naudotis privatūs ir verslo klientai – ši technologija veikia Vilniuje, Kaune, Raseiniuose ir Klaipėdoje.

Pirmųjų komercinių 700 MHz ruožo dažnių aukcionų tikimasi jau šiemet, tačiau „Telia“ 5G komercinį ryšį Vilniuje aktyvavo panaudodama savo iš anksčiau turimą 2100 MHz dažnių ruožo atkarpą.

 

„Žengiame į naują, jau komercinio 5G ryšio plėtros etapą Lietuvoje. Tai yra svarbus signalas ne tik vartotojams, bet ir įrangos gamintojams – Lietuvoje 5G technologija tampa vis brandesnė. Pridėję 5G technologijai skirtus komercinius dažnius, tikrai galėsime pasiūlyti 5G paslaugas dar didesnei vartotojų grupei su dar daugiau įrenginių“, – sako „Telia“ vadovas Danas Strombergas.

Dabartinius 2100 MHz dažnius 5G ryšiui bendrovė pirmiausiai aktyvavo 20-yje bazinių stočių Vilniuje, jų signalas aprėpia Antakalnio, Saulėtekio ir Naujosios Vilnios mikrorajonus. Naujos kartos technologija veikia „Dynamic Spectrum Sharing“ režimu, jis leidžia paraleliai naudoti tą patį dažnių ruožą tiek 4G, tiek ir 5G ryšiui.

„Telia“ jau anksčiau skelbė, kad visoje Lietuvoje atnaujino savo mobiliojo tinklą ir per praėjusius metus įdiegė per 450 naujos kartos „Ericsson“ bazinių stočių. Tai leido operatoriaus turimus 2100 MHz dažnius panaudoti tiek 4G, tiek 5G ryšio technologijoms. Nors šis funkcionalumas be papildomo dažnio ypač didelio spartos šuolio nepadarys, tačiau klientai, kaip teigiama bendrovės pranešime, pajaus kitus 5G privalumus, tokius kaip mažesnė delsa ar didesnė aprėptis. Taip pat savo telefonų ekranuose žmonės matys jau nebe 4G ar LTE prierašą, o 5G.

 

Tiek testiniu 3,5 GHz, tiek ir 2100 MHz komerciniu dažniu teikiamomis paslaugomis „Telia“ klientai gali naudotis be jokių papildomų mokesčių. Jiems tereikia turėti neriboto interneto planą ir 5G Lietuvoje palaikantį įrenginį. Šiuo metu 5G Lietuvoje veikia su naujausiais „Asus“, „Huawei“, „Nokia“, „OnePlus“, „Sony“ ir „Xiaomi“ telefonais bei „Huawei“ ir ZTE modemais.

„Telia“ 5G ryšys naudojant komercinius 2100 MHz ir testavimui skirtus 3,5 GHz dažnius aktyvuotas 110-yje bendrovės bazinių stočių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
31 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vėtra
Vėtra
13 dienas (-ų)

Pagaliau pastangos išlįsti iš paskutinės vietos ES dėl 5G palaikymo. Gaila, kad nėra tiklesnių detalių apie šiuo metu veikiančius dažnius/bands. 700 MHz ruožas praktiškai pastebimos naudos neduos. Mums reikia kopti į 3.3-4.2 GHz, kad dauguma pastebėtų naudos. Be to įjungtas SA ar NSA? Ar viskas dar ant  3GPP Release 15 ar jau ir  Release 16 palaikomas?

Dar daug metų kol padoriai 5G veiks.

Julius
Julius
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vėtra

Su rusais neišeina susirast dėl 3.5 GHz. Jie nori savo karinėms reikmėms naudot.

Paskutinį kartą redaguota 13 dienas (-ų) (Julius)
Jonas
Jonas
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Julius

O kam stotis su n78 prie valstybines sienos statyti? Geriausiai 500m maksimum toliaudiai transliuotu.

Nereikalingas
Nereikalingas
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vėtra

Jokio pokyčio dauguma nepastebės dar labai ilgai. Niekam tas didesnis bandwidth praktiškai nereikalingas, o kki mmWave ir streamed VR turinio Lt dar daug vandens nutekės.

Skirmis
Skirmis
13 dienas (-ų)

O dabar prasides linksmybes su sveikatom. Debiliukai kurie galvojo,kad viskas yra samokslas,net nesupras kas darosi su sveikata.

Julius
Julius
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Skirmis

Nežinau, kas jums, bet 700 MHz dažniai buvo naudojami bent pusę amžiaus televizijai. O 2100 MHz bent nuo 3G laikų ir mobiliuose telefonuose. 3.5 GHz taip pat naudojamas Mezon internetui. Taip kad nepasikeitė niekas. Gal kažką įtikimesnio sugalvokite.

Paskutinį kartą redaguota 13 dienas (-ų) (Julius)
Jonas
Jonas
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Julius

Mezon/Bite naudoja TDD 2300 ir 2600.

Jonas
Jonas
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Skirmis

Na taip, zmones umini covida pasigaus. O kas ten zino, gal ir nanorobotus prades seti i zmoniu smegenis. Penki balai uz supratima tau.

Zinau
Zinau
13 dienas (-ų)

Va kodel covid nauju tiek daug

Tomas
Tomas
13 dienas (-ų)

Skiepitiems aliajuje

Paskutinį kartą redaguota 13 dienas (-ų) (Tomas)
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button