Vilniaus rinka

Didžiosios šalies organizacijos solidarizuojasi su LGBT+ bendruomene: išreiškė palaikymą partnerystės reglamentavimui Lietuvoje

Vienas didžiausių darbdavių Lietuvoje „Danske Bank“ kartu su kitomis lyderiaujančiomis kompanijomis reiškia vieningą poziciją, siekdami atkreipti dėmesį į partnerystės reglamentavimo būtinybę šalyje. Savo socialinių tinklų paskyrose organizacijos dalijasi vaizdo klipu, kuriame reiškia paramą LGBT+ bendruomenei ir pasisako už lygias žmonių teises nepaisant jų seksualinės orientacijos. Prie „Danske Bank“ Lietuvoje Vaivorykštės iniciatyvinės grupės organizuojamos iniciatyvos jungiasi kompanijos „Vinted“, „Telia“, „Nasdaq“, „Moody‘s“, „Thermo Fisher Scientific“.

Lapkričio mėnuo šiai iniciatyvai pasirinktas neatsitiktinai – prieš pusmetį, minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (IDAHOBIT), „Danske Bank“ sostinės Lukiškių aikštėje kvietė atkreipti dėmesį į įvairovės ir įtraukties svarbą šalies darbovietėse ir pačioje visuomenėje. Artimiausiu metu į Seimą turėtų grįžti Partnerystės įstatymo projektas, tad viešojoje erdvėje gausu diskusijų apie partnerystės reglamentavimo svarbą.

„Partnerystės reglamentavimo klausimas kyla jau pastaruosius 20 metų, tad tikime, kad ilgiau delsti nebegalima, o tiek tų pačių, tiek skirtingų lyčių poros turi turėti įstatymais nustatytą teisę į partnerystę. Šia iniciatyva reiškiame tvirtą palaikymą civilinės partnerystės reglamentavimo idėjai ir jos įgyvendinimui Lietuvoje bei išsakome poziciją, kuri verslo atstovų lyg šiol galbūt nebuvo taip aiškiai reiškiama“, – teigia „Danske Bank“ Verslo operacijų rizikos valdymo vadovas ir Vaivorykštės iniciatyvinės grupės „Danske Bank“ Lietuvoje įkūrėjas Kęstas Nugaris.

 

Įvairovės valdymo ekspertė Vilma Gabrieliūtė pabrėžia, kad tai, jog didieji šalies darbdaviai imasi praktinių veiksmų įvairovės užtikrinime organizacijose ir apie tai komunikuoja viešai, yra itin svarbu ir atskleidžia, kad įmonės yra įsipareigojusios įgyvendinti lygių galimybių principus bei suvokia, kokią žalą daro lyčių nelygybė, homofobija, ksenofobija ir kitos išankstinės nuostatos.

„Darbdavių veiksmai įvairovės srityje, įvairių tyrimų duomenimis, prisideda ne tik prie socialinės nelygybės mažinimo visuomenėje, bet ir lemia pačių darbuotojų geresnę savijautą bei lojalumą organizacijai. Organizacijos, palaikančios įvairovę, siunčia aiškią žinutę savo darbuotojams, kad čia kiekvienas žmogus gali būti savimi, o įvairios šeimos formos yra vertinamos“, – kalba V. Gabrieliūtė.

K. Nugario teigimu, visi „Danske Bank“ darbuotojai žino, kad organizacijoje ugdoma įvairialypė ir įtrauki vidinė kultūra, puoselėjamas bendrumo jausmas ir sudaromos lygios galimybės visiems kolegoms, nepaisant jų rasės, tautybės, lyties, seksualinės orientacijos, religijos ar pažiūrų.

 

„Net jei greitu metu nepasieksime partnerystės reglamentavimo šalyje, toliau skatinsime aktyvią diskusiją ir reikšime palaikymą partnerystės institutui. Taip pat sieksime užtikrinti pagarbą bei lygias galimybes įvairių formų šeimoms“, – kalba K. Nugaris.

Įgyvendindamas socialinės atsakomybės veiksmus „Danske Bank“ didžiausią dėmesį skiria įvairovės ir įtraukties (angl. diversity & inclusion) bei emocinės gerovės klausimams, tad ir toliau kartu su partneriais žada kelti darbuotojams ir visuomenei aktualius klausimus.

Viešai skelbiamame vaizdo klipe ir akimirkos iš lapkričio 17 d. tiesiogiai transliuoto renginio „Inclusion Day‘21“, kuriame pranešimus įvairovės ir įtraukties temomis skaitė ir palaikymą LGBT+ bendruomenei išreiškė šalies verslo atstovai, visuomenininkai ir menininkai. Renginyje dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos žmogaus teisių centro atstovai, menininkių duetas Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė, „Danske Bank“ Lietuvoje, „Thermo Fisher Scientific“, „Telia“, „Moody’s“, „Nasdaq“ atstovai.

 

„Inclusion Day“ renginį „Danske Bank“ kartu su organizacijomis partnerėmis siekia paversti kasmetiniu, pasirenkant vis kitą įvairovės ir įtraukties temą viešoms diskusijoms ir darbdavių pozicijai išreikšti.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Optimistė
Optimistė
15 dienas (-ų)

Labai nuostabi iniciatyva – šaunuoliai! Kam įdomu, susiraskite Danske Bank Lithuania kanalą Youtubėje- ten rasite visą „Inclusion Day‘21“ įrašą (yra keletas tikrai dėmesio vertų pranešimų). Etikos mokytojai net galėtų diskutuoti kai kuria pranešimuose pateikta informacija su mokiniais – idėjų ir susimąstyti skatinančių minčių ten su kaupu. Tikiuosi daugiau tokių atsakingų kompanijų išdrįs išreikšti palaikymą socialiai atsakingomis temomis, ir tuo pačiu – daugiau mūsų šalies piliečių suvoks, kad lygios teisės visiems turėtų būti savaime suprantamas dalykas. Jau 30 metų esame laisvi, bet deja kai kurių mąstymas vis dar stipriai įstrigęs nelaisvėje. Laikas palikti tą priespaudą ir nebesmerkti/nebelinčiuoti paprastų žmonių tik todėl,… Skaityti daugiau

ddddd
ddddd
15 dienas (-ų)

Nausėda vėl kaip apsišikęs nežinos kur bėgt ir ką daryt, katram atsiduot, kad reitingą išlaikyt

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button