Aplinkos apsaugos departamentas birželį baigęs UAB „Ekobazė“ patikrinimą Vilniuje, nustatė, kad įmonė užteršė šalia veiklavietės esantį sklypą 4794,9 t nepavojingų atliekų kiekiu. Dėl aplinkos apsaugos teisės aktų pažeidimų ir žalos aplinkai departamentas kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą. 

Įmonė neteisėtai šalindama atliekas pažeidė Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatyme nustatytus reikalavimus ir padarė žalą žemei bei giliesiems jos sluoksniams. Apskaičiuotos žalos, padarytos aplinkai, teršiant žemę ir gilesnius jos sluoksnius nepavojingomis atliekomis, dydis sudaro apie 21 mln. Eur. 

Be to, departamento pareigūnai atlikę patikrinimą nustatė, kad įmonė savo veikloje gamindama produktą neatitinka standarto, neįgyvendina jame numatytų vidinės kontrolės procedūrų, netinkamai tvarko dokumentaciją.

Atsižvelgdamas į patikrinimo metu surinktus duomenis, departamentas kreipėsi dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.  

UAB „Ekobazė“ kategoriškai atmeta Aplinkos apsaugos departamento kaltinimus

UAB „Ekobazė“ kategoriškai atmeta Aplinkos apsaugos departamento kaltinimus dėl žemės sklypo užteršimo atliekomis ir pateikia savo paaiškinimus. 

„Visų pirma, Aplinkos apsaugos departamento vertinimas, kad sklypas užterštas atliekomis yra visiškai nepagrįstas. Įmonė teisėtai naudojamame žemės sklype laiko statybos ir griovimo atliekų perdirbimo metu pagamintą produkciją – perdirbtą, atsijotą inertinę medžiagą, gruntą. Ši produkcija, kuri gali būti naudojama vietinės reikšmės kelių tiesimui ar sklypų formavimui, buvo pagaminta laikantis įmonei išduoto taršos leidimo sąlygų ir teisės aktų reikalavimų. Todėl jos laikymas žemės sklype yra teisėtas. 

Antra, Aplinkos apsaugos departamentas žalos gamtai dydį nustatė formaliuoju skaičiavimo būdu, nepaisydamas to, jog nėra žalos aplinkai fakto įrodymų, t. y. departamentas neatliko jokių žemės ar grunto taršos tyrimų, produkto atitikties ir eksploatacinių savybių tyrimų. Išvados priimtos nesulaukus, kol įmonė pateiks papildomus paaiškinimus, ekspertų išvadas dėl produkcijos. Todėl apie žalą aplinkai arba juo labiau jos dydį kalbėti yra absurdiška. UAB „Ekobazė“ nuolat investuoja į mokslinius tyrimus, susijusius su produktų, pagamintų iš atliekų, panaudojimu. Šiuo metu bendraujame su Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslų ir inovacijų katedra, kur bus atliekami produkcijos atitikties, cheminės sudėties bei eksploatacinių savybių tyrimai, kurie padės įmonei gintis nuo nepagrįstų Aplinkos apsaugos departamento kaltinimų.

Trečia, įmonė atkreipia dėmesį, kad iki šiol Lietuvoje nėra teisės aktais aiškiai sureglamentuota statybinių medžiagų atliekų laikymo ne atliekomis tvarka ir kriterijai, todėl nuolat atsiranda skirtingų interpretacijų ir ginčus su institucijomis tenka spręst teismuose. Ši problematika, be kita ko, minima LR Aplinkos ministerijos užsakymu atliktoje Statybinių atliekų panaudojimo vertinimo studijoje“, – rašoma įmonės komentare.

UAB „Ekobazė“ ginčys Aplinkos apsaugos departamento sprendimą ir kreipsis į teismą. Įmonė taip pat pažymi, kad ji yra pasiruošusi konstruktyviai bendradarbiauti tiriant šį atvejį ir pateikti visą prašomą medžiagą. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist