Vilniaus gatvės

Applinkelyje eilinį kartą partrenkus briedį, savivaldybė nieko keisti nežada

Prieš savaitę Vakariniame aplinkkelyje eilinį kartą buvo partrenktas briedis. Savivaldybės atstovai aiškina, kad žmonės nėra vieninteliai šios vietos šeimininkai, todėl jokios tvoros čia statyti nežadama.

Rugpjūčio 11 d. rytą Vakariniame aplinkkelyje automobilis partrenkė briedį, dėl ko gatvėje susidarė didžiulės spūstys. Tai jau antras toks įvykis šią vasarą. Migruojantys gyvūnai kelia didelę grėsmę ne tik vairuotojams, bet ir po susidūrimo su automobiliais dėl patirtų traumų nugaišta patys. Visgi Vilniaus miesto savivaldybė tvorų šioje vietoje nestatys bei tvirtina, kad yra imamasi visų būtinų priemonių.

,,Daugelyje šalių pakelėse esanti augmenija nekelia problemų dėl saugumo. Tiesiog mažinamas leistinas greitis, pastatomi matomumą didinantys veidrodžiai. Vilnius – žalias ir miškais apsuptas miestas. Laukiniai gyvūnai migruoja pro šias teritorijas šimtus metų, turi savo takus. Mes nesame vieninteliai šios vietos šeimininkai, todėl reikia mokytis gyventi darniai su gamta. Specialių tvorų miesto teritorijoje nėra įrengta. Už miesto miškingose vietose statomi kelio ženklai “Laukiniai gyvūnai”, kurie ragina vairuotojus būti atidžius ir sumažinti greitį”, – aiškina Eglė Vankevičė, Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus Visuomenės informavimo specialistė.

 

Gyvūnų migracijos metu miesto savivaldybė stengiasi atkreipti vairuotojų dėmesį, įrengiant greitį mažinančius ženklus. Tokių veiksmų yra imamasi varlių migracijos periodu Vingio parke.

,,Vietose, kuriose dažniausiai migruoja gyvūnai, pasirūpinsime įrengti ir įspėjamuosius ženklus, kurie atkreiptų vairuotojų dėmesį ir perspėtų sumažinti greitį”, – priduria savivaldybės atstovė.

Vairuotojai turėtų likti atidūs ir vietose, kur yra miškai, stovi įspėjamieji kelio ženklai arba ten, kur gyventojai girdėjo apie gyvūnų migracijos sukeltus eismo įvykius, turėtų sumažinti greitį. Ypač atidiems reikėtų išlikti tamsiu paros metu, kuomet matomumas yra ženkliai blogesnis. Savivaldybei atsisakius statyti tvorą, savo saugumu gyventojai turėtų pasirūpinti patys.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
35 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
tetris

aplinkkelis ne autobanas, mažinti greitį ir tiek

vilnietis

O miestas nėra kaimas. Miesto valdžia privalo užtikrinti saugumą, arba turi būt pakeista.

tetris

tai kad Vilnius pats tikriausias kaimas, tikro miestietiško perimetrinio užstatymo su komercija pirmuose aukštuose turime porą gatvių, visa kita yra kurortinės miegamosios sanatorijos. Bėginio miesto viešojo transporto irgi nerasta. Nieko keisto kad apie kaimus bėgioja briedžiai. Eik pasiimk šautuvą ir medžiok juos jei tau jie taip nepatinka bet neprašyk valstybės visur padėti tau po kojomis pagalvės. žmogus skardinėje dėžutėje ir taip pakankamai saugus, dabar irgi žmogus nenukentėjo, tai saugumas pakankamas. labiau reikia saugoti pėsčiuosius nuo skardinių dėžučių ant ratų, briedžiai dar kol kas žmonių neužmušinėja.

Sarcastic Bob

Labai teisingai, nes dabartinis greičio ribojimas nebeužtikrina saugaus eismo. Manau 60km/h būtų pats tas. Ir galima šiek tiek susiaurinti eismo juostas, papildomai įrengti greičio kalnelius, o ten kur įvažiavimai ir greitėjimo juostos – padaryti turbo žiedus.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button