Žiema Lietuvoje dar nesibaigia, o vilniečiai vis užfiksuoja skirtingus su šalčiu ir sniegu susijusius įvykius. Šįkart vilnietis, važiuodamas Vakariniu aplinkkeliu užfiksavo, kaip nuo sunkvežimio ledas pradėjo kristi tiesiai ant kelio, kas galėjo sukelti pavojų kitiems eismo dalyviams.

Kaip paaiškino Kelių policija, KET nėra atskiro punkto, kuriam būtų reikalavimas nuvalyti ledą ar sniegą nuo mašinos. Taigi vairuotojas pats turėtų suprasti, kad važiuoti su kalnu sniego ar apledėjusiu stogu nepatartina. Priešingu atveju vairuotojai gali susilaukti baudos.

„Laikomės tvirtos nuomonės, kad vairuotojams taikomi KET 18, 25 punktų reikalavimai, kurie įpareigoja prieš važiuojant tinkamai pasirūpinti savo automobiliu, nesukeliant pavojaus sau ir kitiems eismo dalyviams.  KET nurodo, kad draudžiama tęsti kelionę, jeigu yra kliūčių, kol kliūtys nebus pašalintos. Vertinant tai, kad sniegas ar ledas gali riboti matomumą, uždengti valstybinius numerius, žibintus bei posūkio signalų žibintus, vertinam, kad nenuvalytas sniegas kelią pavojų kitų eismo dalyvių saugumui”, – komentuoja Kelių policija.

Kiekvienas atvejis yra vertinamas atskirai. Policijos pareigūnai atsižvelgia į sniego kiekį ant automobilio, valstybinių numerių būklę. Didelės įtakos gali turėti ir vairuotojo nusiteikimas bei paaiškinimas, vyraujančios oro sąlygos.

Vairuotojams, kurių nevalytos mašinos gali sukelti pavojų kitiems eismo dalyviams, pagal ANK 417 str. 7 d. gali būti taikoma bauda nuo 10 iki 12 eurų.

„Tačiau įžvelgus vairuotojo tyčinius veiksmus, dėl numerių nenuvalymo, kaip numeris uždengtas sniegu ar ledu, galimas ANK 415 str. 5d. taikymas, kuris užtraukia baudą vairuotojams nuo dviejų šimtų keturiasdešimt iki trijų šimtų keturiasdešimt eurų gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 6 – 12 mėn.”, – komentuoja policijos atstovai.

Nors nėra atskiro punkto, nurodančio, kad žiemą transporto priemonės turi būti nuvalytos, vairuotojai vis tiek turi paisyti KET ir rūpintis savo transporto priemonėmis. Kitokiu atveju, apgadinus svetimą turtą, pvz. važiuojant su apledėjusiu stogu, nuo kurio ledas vėliau nukris ant kito eismo dalyvio, gali tekti aiškintis jau su policijos pareigūnais.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

43 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse įrengiamus greičio matuoklius?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist