Užsienio investicijos

„Harbortouch“ bendrovė atidarė pirmąjį užsienio padalinį

2017 m. kovą į Lietuvos informacinių technologijų (IT) rinką įžengusi Jungtinių Amerikos Valstijų atsiskaitymo sprendimus prekybos taškuose vystanti „Harbortouch“ bendrovė antradienį įsikūrė naujame biure Vilniaus A. Goštauto gatvėje.

Tai yra pirmasis bendrovės padalinys ne namų rinkoje, kuriame bus vystomos „Harbortouch“ produkto kūrimo ir vystymo (angl. R&D) funkcijos bei bus steigiamas globalus skambučių centras. Trumpuoju laikotarpiu iš viso yra tikimasi sukurti per 80 naujų darbo vietų.

„Rinkdamiesi investicijų ir pirmą ne namų rinkos lokaciją be Lietuvos, taip pat, svarstėme apie kitas Vidurio ir Rytų Europos šalis: Lenkiją, Čekiją, Estiją, Latviją, Vengriją bei Rumuniją. Lietuvą pasirinkome dėl puikiai išvystytos infrastruktūros, talentingų IT specialistų bei jau esamų sėkmingų užsienio investicijų pavyzdžių“,- teigia bendrovės „Harbortouch“ įkūrėjas ir vadovas Jaredas Isaacmanas.

 

Bendrovė daugiausia ieško patyrusių specialistų, kurių pagrindinė užduotis bus kurti naujus inovatyvius POS sprendimus bei mokėjimo kortelių apdorojimo sistemas.

„Darbuotojų paieška einasi sklandžiai, nes įmonė dėl savo unikalaus produkto gali pasiūlyti visas tobulėjimo ir augimo galimybes darbuotojams. Be viso to, „Harbortouch“ darbuotojai kiekvienais metais turės galimybę, tiek Lietuvoje, tiek JAV apsikeisti savo darbo vietomis 4-6 savaitėms, kurių metu vyks įvairūs mokymai, gerosios praktikos dalinimasis bei bus puiki proga susipažinti su Amerikos ir Lietuvos kultūromis“,- sako Tadas Vizgirda, UAB „Harbortouch Payments Lithuania“ vadovas.

Bendrovė šiuo metu daugiausiai ieško Android ir BackEnd programuotojų.

 

„Lietuvoje pastaruoju metu itin stiprėja produktinių bendrovių klasteris, kurio pagrindą sudaro Skandinavijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų bendrovės. Kaip rodo kitų valstybių patirtis, tokios bendrovės į darbo rinką atneša į kokybę orientuotą požiūrį, vėliau padedantį suklestėti startuolių ekosistemai. „Harbortouch“, kaip vienas naujausių tokio tipo investuotojų, tampa svarbia ekosistemos dalimi“,- teigia Mantas Katinas, užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius.

Per 2016 m. Lietuvoje iš viso buvo įgyvendinta 6 TUI (tiesioginių užsienio investicijų) projektai iš JAV. Per 2010 – 2016, metus JAV buvo lyderiaujanti šalis investuotoja Lietuvoje, pagal naujų darbo vietų sukūrimą. Iš viso JAV investicijos Lietuvoje 2016 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje siekė 223,05 mln. EUR.

„Harbortouch taip pat yra puikus pavyzdys, parodantis, kaip Lietuva, modernizuodama savo įstatymus, tokius kaip naująjį Darbo kodeksą, įgyvendindama naujus kovos su korupcija, mokesčių teisės aktus būtinus ruošiantis narystei ESBO pritraukia inovatyvias kompanijas. Dėl visų šių pokyčių Lietuva taps dar patrauklesnė užsienio investicijoms ir pasieks nuoseklaus ekonomikos augimo“,- sako Anne Hall, JAV Ambasadorė Lietuvoje.

 

1999 metais įkurta bendrovė yra viena JAV rinkos lyderių ir šiuo metu aptarnauja apie 300 tūkst. prekybos vietų, o per metus pasinaudojant „Harbortouch“ vystoma sistema įvykdoma atsiskaitymų už maždaug 10,5 mlrd. eurų. 2015 metais bendrovė gavo apie 280 mln. eurų pajamų. Šiuo metu įmonėje dirba apie 400 žmonių.

„Harbortouch“ įkūrėjas ir vadovas Jaredas Isaacmanas kompaniją įkūrė būdamas 16 metų savo tėvų namų rūsyje Naujajame Džersyje, JAV ir ne kartą buvo nominuotas geriausio JAV verslininko titului. Jaredas Isaacmanas taip pat yra vienas iš aviacijos bendrovės „Draken International“ įkūrėjų ir vadovas. 34-erių metų verslininkas yra sertifikuotas reaktyvinio lėktuvo pilotas, akrobatinių skrydžių pilotas ir instruktorius, kuris 2009 m. pagerino skrydžio aplink pasaulį rekordą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button