Užsienio investicijos

JAV atsiskaitymo terminalų milžinė sistemą vystys Vilniuje

Atsiskaitymo sprendimus prekybos taškuose vystanti Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) bendrovė „Harbortouch“ Vilniuje įkurdins produkto kūrimo ir vystymo padalinį. Pirmajame bendrovės padalinyje ne namų rinkoje planuojama įdarbinti apie 60 informacinių technologijų specialistų.

„Lietuvą pasirinkome dėl čia esančių talentingų informacinių technologijų specialistų ir puikios infrastruktūros. Be to, kitų inovatyvių JAV bendrovių, tokių kaip „Uber“, sėkmė kuriant itin sudėtingas sistemas Lietuvoje leido įsitikinti, kad mes privalome būti čia“, – teigia bendrovės „Harbortouch“ generalinis direktorius Jaredas Isaacmanas, bendrovę įkūręs tuomet, kai buvo 16 metų.

Rinkdamasi investicijų lokaciją bendrovė taip pat svarstė kitas Vidurio ir Rytų Europos šalis: Lenkiją, Čekiją, Estiją, Latviją, Vengriją, Rumuniją ir kitas.

 

„Harbortouch“ be atsiskaitymo prekybos taškuose sprendimų (angl. – „Point-of-Sale“, POS) kuria ir vysto atsiskaitymų elektroninių pinigų skaitytuvais ir kreditinių kortelių terminalais informacines sistemas. Bendrovė taip pat teikia mokėjimų apdorojimo paslaugas, leidžiančias atsiskaityti kreditinėmis, debetinėmis, dovanų ir lojalumo kortelėmis. Bendrovės technologiniai sprendimai POS atsiskaitymų srityje apdovanoti įvairiais tarptautiniais prizais.

1999 metais įkurta bendrovė yra viena JAV rinkos lyderių ir šiuo metu aptarnauja apie 300 tūkst. prekybos vietų, o per metus pasinaudojant „Harbortouch“ vystoma sistema įvykdoma atsiskaitymų už maždaug 10,5 mlrd. eurų. 2015 metais bendrovė gavo apie 280 mln. eurų pajamų ir dirba pelningai daugiau nei dešimtmetį. Šiuo metu įmonėje dirba apie 400 žmonių.

„Šis projektas augančiam šalies finansinių technologijų klasteriui įdomus tuo, kad bendrovės kuriama sistema apjungia įrangos sprendimus, informacinių technologijų vystymą ir didžiųjų duomenų (angl. – „Big Data“) technologiją. Tai ateities produktų savybė, tad tokie projektai kaip „Harbortouch“ neabejotinai prisidės prie šalies pasiruošimo konkuruoti ateities ekonomikoje“, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

 

„Lietuva „Harbortouch“ tapo pirmo pasirinkimo šalimi po namų rinkos JAV ir tokių pavyzdžių inovatyvius produktus kuriančiose užsienio investuotojų gretose vis daugėja. Tai rodo teisingą Vyriausybės kryptį užtikrinant palankias sąlygas kurtis ne tik vietos, bet ir pažangiam užsienio verslui“, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Bendrovės įkūrėjas ir vadovas J. Isaacmanas buvo ne kartą nominuotas geriausio JAV verslininko titului. Jis taip pat yra vienas iš aviacijos bendrovės „Draken International“ įkūrėjų ir vadovas bei skrydžio aplink pasaulį rekordininkas, 37 tūkst. kilometrų apskridęs per 61 valandą, 51 minutę ir 15 sekundžių.

Šaltinis: Investuok Lietuvoje

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button