Rekonstruojamame šv. Stepono skvere esančius gamybinius pastatus numatoma rekonstruoti. Šv. Stepono skverą numatoma apželdinti, pritaikyti įvairioms laisvalaikio veikloms. Teigiama, jog buvusi pramoninė teritorija virs patrauklia žaliąja zona. Vilniaus miesto savivaldybė viešajame susirinkime su visuomene svarstys gamybinių pastatų rekonstrukcijos projektinius siūlymus.

Vilniaus miesto savivaldybė Banglenčių sportas įveiklinimo konkursą laimėjusi MB „Coffee break LT“ čia įrengs „Citywave“ dirbtinės bangos infrastruktūrą, o maždaug 685 kv. m patalpų dalis virs kūrybinių-edukacinių bei kultūrinių veiklų paslaugų erdve ir rezidentų gyvenamosiomis patalpomis.

„Vilnius – inovatyvus miestas. Esame labai laimingi, kad prie to prisidėsime ir mes. Banglenčių sportas taps prieinamas visiems – gal net nedrįstantiems apie tai svajoti. Tokio tipo dirbtinės bangos „surf“ baseinas bus pirmasis 1000 km spinduliu. Tikime, ši erdvė taps nauju traukos centru Vilniuje inovatyviems ir kūrybiškiems žmonėms“, – sako MB „Coffee break LT“ vadovas Arūnas Budreckas.

Projektas „Citywave“ vandens pramogomis leis mėgautis tiek banglenčių sporto profesionalams, tiek norintiems pradėti ar išbandyti šią sporto šaką.

Po rekonstrukcijos bus įrengtos ir viešbučio paskirties patalpos

Projektiniuose siūlymuose teigiama, jog du gamybinius pastatus numatoma apjungti į vieną sporto paskirties pastatą.

„Atliekant rekonstravimo projektą, būtų atnaujinama stogo danga, esamos mūro sienos nuvalomos ir dažomos RAL 7030. Esami langai, durys apdailinami rūdinto plieno apdaila. Rekonstruojamas pastatas, pagal patalpų funkciją, būtų dalinamas į tris dalis: 1) esamose patalpose būtų įrengiamos 5 rezidentų gyvenamosios patalpos su holo bei virtuvėlės patalpomis. 2) kultūros paskirties patalpos. Patalpose projektuojama parodų patalpa, restorano erdvė, rūbinė. 3) sporto paskirties, maitinimo bei pagalbinės patalpos. Šioje pastato dalyje projektuojamas dirbtinės bangos baseinas. Baseine galės sportuoti ir profesionalūs banglentininkai, ir pradedantieji, šio sporto mėgėjai. Šalia baseino kavinės patalpa, administracijos zona, pagalbinės patalpos – rūbinės, san. mazgai, inventoriaus patalpa. Lauke būtų įrengiama terasa“, – apie pastatų rekonstrukciją ir pritaikymą rašoma projektiniuose siūlymuose.

Kadangi pačiame Šv. Stepono skvere nenumatytas transporto priemonių judėjimas ir parkavimas, t.y. būsimo sporto ir kultūros centro lankytojai nevažiuos į skverą prie pastato prieigų, todėl transporto priemonių parkavimas numatytas Šv. Stepono gatvėje. Bus įrengtos papildomos antžeminio parkavimo vietos.

Tokio tipo baseinas atidarytas Berlyne

Pernai panašus baseinas atidarytas Berlyne. Šiame baseine dirbtinės bangos generuojamos bangletininkams. Šis specialiai sukurtas baseinas naudoja pažangias technologijas, kad sukurtų itin kokybiškas ir ilgas bangas, kurios idealiai tinka „surfingui“. Šiame baseine gali treniruotis ne tik profesionalai, bet ir pradedantieji.

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – Algirdo g. 48, Naujamiestis;
  • Sklypo plotas – 12 438 m2;
  • Pastato bendras plotas – 1 910,27 m2;
  • Statinio aukštis – 1 aukštas su antresole (iki 7m aukščio);
  • Pastato energetinio efektyvumo klasė – C;
  • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 19 vnt. (antžeminis parkavimas šv. Stepono gatvėje);
  • Dviračių parkavimo vietų skaičius – 8 vnt.;
  • Projekto vystytojas/statytojas – Vilniaus miesto savivaldybė;
  • Projektinius siūlymus ruošė UAB „313 architects“, projekto vadovas – Justinas Žalys;

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugsėjo 29-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected]. Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks spalio 4 d., 16.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos metu. Nuoroda į transliacija čia.

Atkreipiame dėmesį, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat informuoja, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

35 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist