Statybos Vilniuje

Paskelbė, kaip gali atrodyti naujasis „3 Burių“ verslo centras

Verslo komplekso „3 Burės“ valdytojų „Eastnine Lithuania“ paskelbtame tarptautiniame atvirame architektūriniame konkurse, skirtame verslo centro plėtros galimybėms įvertinti, buvo gauti du pasiūlymai. Konkurso organizatorių teigimu, pasiūlymų koncepcija visiškai skiriasi viena nuo kitos. Išrinkti konkurso laimėtoją komisija rinktis liepos 19 dieną.

„Abu konkursiniai darbai yra visiškai skirtingos koncpecijos, todėl komisijai teks nelengva užduotis nuspręsti, kuria kryptimi turi būti tęsiamas darbas – ar išlaikant komplekso vientisumą, ar sukuriant didesnę komplekso jungtį su jį supančia aplinka“, – sako Julius Niedvaras, „Eastnine Lithuania“ direktorius.

Pirmasis konkursinis darbas yra vientiso tūrio 18 aukštų objektas, kurio fasado skaidymas sukuria lengvumo įspūdį. Objekto eksterjero sprendiniai ne tik pritaikyti prie esamo „3 Burės“ komplekso, bet ir integruojasi į dabartinį kompleksą bei supančią aplinką. Objektas yra daugiafunkcinis, jo bendras plotas neviršija 18 tūkst. kv. m, iš kurių biurų plotas sudaro daugiau kaip 10 tūkst. kv. m, o prekybos ir maitinimo plotas – daugiau nei 3 tūkst. kv. m.

 

Antrasis konkursinis darbas yra į atskirus tūrius suskaidytas 17 aukštų objektas, kurio laiptavimas įsilieja dešiniajame Neries krante formuojamą architektūrinės kalvą iš rytinės pusės. Šis projektas taip pat jungia verslo centro rajoną ir greta esančią medinio paveldo teritoriją naudojant struktūrinius medinius elementus. Objektas taip pat yra daugiafunkcinis. Bendras jo plotas nežymiai viršija 18 tūkst. kv. m, iš kurių daugiau negu 10 tūkst. kv. m sudaro biurų plotas, daugiau kaip vieną tūkst. kv. m užima prekybos ir maitinimo plotas.

Su darbais galima susipažinti trečiosios „burės“ hole Lvovo g. 25.

Balandžio gale paskelbto konkurso tikslas – išrinkti geriausią architektūrinį sprendimą ketvirtosios „burės“ statyboms, papildant šiuo metu iš trijų dangoraižių sudarytą kompleksą. Konkurso komisijos posėdis numatytas 2021 m. liepos 19 d., tuomet bus paviešinti ir konkursinių darbų autoriai. Jau kitą dieną turėtų būti paskelbtas ir nugalėtojas, su kuriuo bus sudaroma projektavimo sutartis ir konkursinis darbas bus toliau tobulinimas iki galutinio jo realizavimo.

 

Naujas projektas turi įsilieti į verslo centrą prestižiniame Vilniaus rajone, Neries krantinėje.  Ketvirtosios „burės“ statybos planuojamos dabartinės antžeminės automobilių stovėjimo vietos aikštelės teritorijoje.

Abu pateikti pasiūlymai atliepė pagrindinę konkurso užduotį – geriausias architektūrinis sprendimas pagal projektavimo programą, išnagrinėjat naujo vystymo galimybes, sukuriant jungtis su esamais statiniais ir Drakonų pievos skveru.

Verslo kompleksą „3 burės“ šiuo metu sudaro trys 17, 23 ir 24 aukštų pastatai. Dangoraižiai pasižymi ne tik išskirtine lokacija, neįprasta „burės“ architektūra ir unikaliu statybos būdu, bet ir atsakingu požiūriu į supančią aplinką bei verslo centre dirbančiųjų gerovę. Kone 60 tūkst. kv. m kompleksas įvertintas „LEED Platinum“ bei „LEED O&M Platinum“ sertifikatais, patvirtinančiais visų aukščiausios klasės aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimą.

 

Pirmas pasiūlymas

Antras pasiūlymas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
60 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
linas

Aleliuja. Abu projektai puikus. Retas atvejis Vilniuje. Na, jei vienas ju bus pastatytas, jau sveikintina. Aisku Pakalnis negaves kysio gali abu blokuoti…

Eco

Laiptuotas rusvas statinys – netinka ekstravagantiškam Konstitucijos prospektui..Tai jau atgyvena.Drąsiai imkitės stiklo statinio ir įveskite daug žalumos pačiame statiny.
Pagarbiai iš Duesseldorf

Xmxm

Antras

hmmm

na, didoki, taip užkemša erdves, kad net atrodytų kvėpuot nėra kuo… pirmos 2 burės tikrai labiau pasisekusios

hmmm

matyt didžiausias neigiamas minusų/pliusų balansas mano komentavimo istorijoje:D negi visiems tikrai taip patinka (projektai)?:)

Mykolas

abu puikūs bent antrasis man labiau patinka, labai geri tūriai, sukuria pastatų kalno iliuziją ir primena ketvirto dešimtmečio New Yorką. Pirmam įdomus fasadas, galėjo tokia būti geriau trečioji burė….

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button