Verslo komplekso „3 Burės“ valdytojų „Eastnine Lithuania“ paskelbtame tarptautiniame atvirame architektūriniame konkurse, skirtame verslo centro plėtros galimybėms įvertinti, buvo gauti du pasiūlymai. Konkurso organizatorių teigimu, pasiūlymų koncepcija visiškai skiriasi viena nuo kitos. Išrinkti konkurso laimėtoją komisija rinktis liepos 19 dieną.

„Abu konkursiniai darbai yra visiškai skirtingos koncpecijos, todėl komisijai teks nelengva užduotis nuspręsti, kuria kryptimi turi būti tęsiamas darbas – ar išlaikant komplekso vientisumą, ar sukuriant didesnę komplekso jungtį su jį supančia aplinka“, – sako Julius Niedvaras, „Eastnine Lithuania“ direktorius.

Pirmasis konkursinis darbas yra vientiso tūrio 18 aukštų objektas, kurio fasado skaidymas sukuria lengvumo įspūdį. Objekto eksterjero sprendiniai ne tik pritaikyti prie esamo „3 Burės“ komplekso, bet ir integruojasi į dabartinį kompleksą bei supančią aplinką. Objektas yra daugiafunkcinis, jo bendras plotas neviršija 18 tūkst. kv. m, iš kurių biurų plotas sudaro daugiau kaip 10 tūkst. kv. m, o prekybos ir maitinimo plotas – daugiau nei 3 tūkst. kv. m.

Antrasis konkursinis darbas yra į atskirus tūrius suskaidytas 17 aukštų objektas, kurio laiptavimas įsilieja dešiniajame Neries krante formuojamą architektūrinės kalvą iš rytinės pusės. Šis projektas taip pat jungia verslo centro rajoną ir greta esančią medinio paveldo teritoriją naudojant struktūrinius medinius elementus. Objektas taip pat yra daugiafunkcinis. Bendras jo plotas nežymiai viršija 18 tūkst. kv. m, iš kurių daugiau negu 10 tūkst. kv. m sudaro biurų plotas, daugiau kaip vieną tūkst. kv. m užima prekybos ir maitinimo plotas.

Su darbais galima susipažinti trečiosios „burės“ hole Lvovo g. 25.

Balandžio gale paskelbto konkurso tikslas – išrinkti geriausią architektūrinį sprendimą ketvirtosios „burės“ statyboms, papildant šiuo metu iš trijų dangoraižių sudarytą kompleksą. Konkurso komisijos posėdis numatytas 2021 m. liepos 19 d., tuomet bus paviešinti ir konkursinių darbų autoriai. Jau kitą dieną turėtų būti paskelbtas ir nugalėtojas, su kuriuo bus sudaroma projektavimo sutartis ir konkursinis darbas bus toliau tobulinimas iki galutinio jo realizavimo.

Naujas projektas turi įsilieti į verslo centrą prestižiniame Vilniaus rajone, Neries krantinėje.  Ketvirtosios „burės“ statybos planuojamos dabartinės antžeminės automobilių stovėjimo vietos aikštelės teritorijoje.

Abu pateikti pasiūlymai atliepė pagrindinę konkurso užduotį – geriausias architektūrinis sprendimas pagal projektavimo programą, išnagrinėjat naujo vystymo galimybes, sukuriant jungtis su esamais statiniais ir Drakonų pievos skveru.

Verslo kompleksą „3 burės“ šiuo metu sudaro trys 17, 23 ir 24 aukštų pastatai. Dangoraižiai pasižymi ne tik išskirtine lokacija, neįprasta „burės“ architektūra ir unikaliu statybos būdu, bet ir atsakingu požiūriu į supančią aplinką bei verslo centre dirbančiųjų gerovę. Kone 60 tūkst. kv. m kompleksas įvertintas „LEED Platinum“ bei „LEED O&M Platinum“ sertifikatais, patvirtinančiais visų aukščiausios klasės aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimą.

Pirmas pasiūlymas

Antras pasiūlymas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

60 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist