Statybos Vilniuje

Paaiškėjo, kaip atrodys ketvirtosios „burės“ projektas

Vilniaus biurų komplekso „3 Burės“ plėtra bus realizuojama pagal Danijos architektų biuro „Arrow architects“ idėją.

Pasak konkursą paskelbusios Švedijos kapitalo nekilnojamojo turto bendrovės „Eastnine Lithuania“ direktoriaus Juliaus Niedvaro, nors du konkursui pateikti darbai atitinka konkurso sąlygose įtvirtintus vertinimo kriterijus, konkursinio darbo rengėjo „Arrow architects“ darbas nustebino įdėtomis pastangomis ir išplėtotais sprendiniais, todėl, vertinimo komisijos sprendimu, tolesnis teritorijos vystymas turėtų būti įgyvendinamas pagal šio rengėjo pasiūlytus sprendinius.

„Vieta, kurioje bus statoma ketvirta „burė“, yra labai sudėtinga, todėl ir konkursiniam projektui buvo keliami aukšti reikalavimai. Komisijos sprendimu, danų idėja yra perspektyvi ir gali būti realizuojama“, – komentuoja J. Niedvaras.

 

Dėl projektavimo darbų sutarties šiuo metu vyksta derybos.

Projektu numatyta prie šiuo metu stovinčių trijų pastatų statyti į atskirus tūrius suskaidytą 17 aukštų objektą ir laiptuota architektūra jį įlieti į dešiniajame Neries krante formuojamą architektūrinę kalvą iš rytinės pusės. Šiame projekte bendras pastato plotas kiek viršija 18.000 kv. m, iš kurių daugiau negu 10.000 kv. m numatoma biurams ir daugiau kaip 1.000 kv. m – prekybos ir maitinimo patalpoms.

„Eastnine Lithuania“ paskelbto architektūrinio konkurso ketvirtosios „burės“ statybai geriausio sprendimo parinkimas užtruko, nes pernai liepą gautos idėjos dar buvo tobulinamos. 

 

Iki parinktos architektūrinės idėjos realizavimo laukia ilgas darbas, tačiau tikimasi, kad dar šiemet bus spėta visuomenei pristatyti būsimo pastato projektinius pasiūlymus.

NT projektų žemėlapis
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
45 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rimas
Rimas
7 dienas (-ų)

Panasus stilius i singapuriska, vyrauja daug stiklo -grazu, geriau negu betonines sienos, antra vertus reiketu aukstesniu pastatu-dangoraiziu,vertikalumas ,pagrazintu miesto silueta.

Vaclovas
Vaclovas
6 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Rimas

Patinka. Ir nieko prieš, kai stiklą pritaiko ir prie kitokių medžiagų (nusistovėjusių tame tarpe), atranda įvairių ir netikėtų derinių.

Tulžinskas
Tulžinskas
7 dienas (-ų)

Nu čia tikrai geriau nei dabar esamas garažas. Tik klausimas ar apskritai parkavimo vietų padaugės ar sumažės…

Grikis
Grikis
7 dienas (-ų)

Tęsias Vilniaus “įslojikinimas”, bet ką aš žinau, gal ir apie “įrenesansinimą” taip pat amžininkai kalbėjo. Šiaip, akivaizdu, – didžiuliai “kvadrato kainos” apribojimai, stato kuo pigiau.

Kaimas gonna kaim
Kaimas gonna kaim
7 dienas (-ų)

Reikia labai savimi pasitikėti, kad kritikuoti Arrow architects.
Geras darbas, tik galėtų būti dvigubai aukštesnis.
Bet, in general, gera diena Vilniui.

Tomas
Tomas
7 dienas (-ų)

Ar aš vienas šiame projekte nematau tų labai didelių pastangų? Stiklinis pastatas kaip stiklinis pastatas, nei jis baisus, nei jis gražus, tačiau jokio ypatingumo tikrai nėra.

Kaimas gonna kaim
Kaimas gonna kaim
7 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Tomas

Gal, bet.
Dažnai ypatingi pastatai po 10 metų, praėjus to laikotarpio architektūrinei madai, atrodo nebeypatingai, o kartais net juokingai.
Paprastumas architektūroje nėra pats blogiausias dalykas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button