Statybos Vilniuje

Naujamiestyje planuojama rekonstruoti viešbutį „Grata“: bus įrengti ir butai nuomai

Sostinės savivaldybei pateikti viešbučio „Grata“ rekonstrukcijos projektiniai siūlymai. Numatoma rekonstrukcijos metu šalia esantis administracinis korpusas bus pertvarkomas į viešbutį. Dalyje viešbučio planuojama įrengti butus ilgalaikei nuomai.

„Prie pagrindinio įėjimo projektuojama viešbučio registratūra ir kitos funkcijos, reikalingos klientų aptarnavimui ir poilsiui – mini baras, holas palaukimui, bagažo patalpa, drabužinė. Šalia registratūros projektuojami du nauji stikliniai liftai, kurie kels į viršutiniuose aukštuose naujai įrengtus viešbučio kambarius. Vietoj esamo viršutinio švieslangio pastato viduje įrengiami papildomi du aukštai (4 ir 5 aukštai) su viešbučio kambariais. Naujai įstiklintame per 5-is aukštus hole paliekami esami atviri laiptai į 2-o aukšto holą, kuriuo galimas patekimas į viešbučio korpusus “B” ir “C”. Šalia erdvės naujai projektuojamais atvirais laiptais patenkama į 3 aukštą. Įstiklinta erdvė-holas projektuojamas arčiau pagrindinio įėjimo, sumažinama jos tūris, bet padidinamas aukštis, atveriantis įspūdingesnes apžvalgos vietas per visus aukštus“, – apie būsimus rekonstrukcijos darbus rašome siūlymuose.

Projektiniuose siūlymuose tęsiama, jog antrame aukšte bus praplečiamas restoranas (baro ir ofisų sąskaita) bei planuojamas atskiras konferencijų blokas per du aukštus. Viso planuojama įrengti penkias konferencijų sales.

 

Dalyje viešbučio bus įrengti butai

Rekonstrukcijos projektu siūloma pertvarkyti esamą pagrindinį patekimą į viešbutį iš Vytenio gatvės. Viešbučio “B” ir “C” korpusai rekonstruojami ir naujai perstatomi mansardiniai aukštai, kiek galima daugiau standartizuojant viešbučio kambarius.

„Nedidinant aukštų skaičiaus, bet perstatant mansardinius aukštus į stačiakampes formas, bus gaunamas pageidautinas kambarių išplanavimas ir komfortas. Didesni kambariai bus dalomi į smulkesnius kambarius, tuo bus padidinamas bendras kambarių skaičius. Korpuso “C” cokoliniame aukšte vietoj administracinių patalpų bus įrengiami 4 didesni viešbučio butai (~48 m2) ilgalaikei nuomai su atskiru patekimu iš vidinio kiemelio pusės“, – apie kitų dviejų korpusų rekonstrukciją tęsiama projektiniuose siūlymuose.

Tarp korpusų “A” ir “B” išliks atviras vidinis kiemelis. Taip pat minima, jog praėjimo koridoriuje iš korpuso “A” į korpusą “C”, vietoj buvusios registratūros, bus kuriamos atviros poilsio ir darbo vietos bei jauki aplinka viešbučio lankytojams. Kiekvienas korpusas turės savo įėjimus ir evakuacinius išėjimus.

 

Siūlymuose nurodoma, jog po pastatu išliks 31 vietos automobilių saugykla. Trūkstamas 48 parkavimo vietas planuojama laikyti mokamose parkavimo vietose prie pastato (kur dalis parkavimo vietų buvo įrengta už UAB “Centrum” pinigus pagal ankstesnius susitarimus su Vilniaus m. administracija) ir pagal atskirą susitarimą su privačiais investuotojais jų teritorijose esančiose parkavimo aikštelėse.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – Vytenio g. 9 ir Muitinės g. 39A, Naujamiestis;
 • Sklypo plotas – 4 412 m2;
 • Pastatų bendras plotas – 12 275,78 m2:
  • Antžeminis plotas – 9 863,03 m2;
  • Požeminis plotas – 2 407,75 m2;
 • Statinių aukštis – 5-7 aukštai (iki 22m aukščio);
 • Pastato energetinio efektyvumo klasė – A+;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 31 vnt. (požeminis);
 • Projekto vystytojas – UAB „Centrum“;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Forma“, projekto vadovas – Saulius Mikštas.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugsėjo 15-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks rugsėjo 15 d., 17.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją čia.

NT projektų žemėlapis
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aneta
Aneta
18 dienas (-ų)

Užsilenkė verslas. Bus butai ir tiek… O mašinas sukiš pas kaimynus į kiemus…

aga
aga
18 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Aneta

koks skirtumas, kaimynams kiemu parkavimo vietos pagal nuosavybes teises nepriklauso

Gintas
Gintas
17 dienas (-ų)
Atsakinėti į  aga

skirtumas tas, kad gyvenamasis namas privalo turėti parkavimo vietų tam tikrą skaičių, o viešbučiui minimalus parkavimas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button