Kovo 8-ios vakarą, sostinėje gavus informaciją, kad įtrūko daugiabučio Gabijos g. 30 sienos, iš pastato buvo evakuoti visi gyventojai, tačiau ekspertams nustačius, kad pastato būklė nekelia pavojaus, šiems buvo leista sugrįžti į namus. Nepaisant pirminių išvadų, Vilniaus miesto savivaldybė įpareigojo būstą administruojančią įmonę atlikti papildomą, išsamesnę ekspertizę. Jos rezultatai atskleidė, kad laikančios konstrukcijos yra įrengtos tinkamai, tačiau rasta kitų trūkumų, kuriuos atlyginti žada pastato statytojas.

„Savivaldybės užduotis tokiose situacijose yra įsitikinti, kad gyventojai saugūs ir padėti išspręsti problemas, kurios kyla eksploatuojant daugiabutį. Dėl to ėmėmės labai atidžiai sekti šį atvejį. Po visų apžiūrų matome, kad problemų su pastatu yra, tačiau jos yra ištaisomos. O ir visos šalys yra suinteresuotos tas problemas spręsti“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Po incidento vietoje atliktos pirminės pastato apžiūros, savivaldybės administracijos specialistai, kuriems pavesta statinių naudojimo priežiūros funkcija, atliko papildomą pastato techninės priežiūros patikrinimą. Jo metu nustatyta, kad pastato techninės priežiūros vykdymas neatitinka teisės aktų reikalavimų, todėl už statinio naudotojo pareigų nevykdymą daugiabučio administratoriui savivaldybė skyrė administracinę nuobaudą. Atsižvelgiant į patikrinimo metu pastebėtus pastato defektus, būsto administratoriui taip pat pavesta apžiūrėti visus butus ir įvertinti, ar nėra supleišėjimų butų ribose, esančiose pastato laikančiosiose konstrukcijose ir butų atitvaruose.

Laikančios konstrukcijos – saugios

Daugiabutį administruojanti įmonė nedelsdama suorganizavo neeilinę apžiūrą, po kurios ypatingo statinio ir projekto ekspertas Vytautas Elenbergas pateikė išvadas, jog pagrindinių laikančių konstrukcijų neatitikimo mechaninio atsparumo ir pastovumo reikalavimams požymių nėra.

Eksperto teigimu, butų pertvarų bei vidaus sienų deformacijos yra susijusios su pastato projektiniais sprendiniais. Nustatyta, kad įtrūkimai atsirado dėl naudojimo metu pastatui tenkančių apkrovų, taip pat dėl to, kad virš įėjimų į butus durų angų gipsinių plokščių pertvarose nebuvo įrengtos sąramos bei dėl natūralaus medžiagų susitraukimo po padidinto drėgnio pertvarų sumūrijimo.

Gyventojų likimo valiai nepaliks

Ekspertas taip pat pateikė svarbias rekomendacijas saugiam namo eksploatavimui ateityje. Tarp jų – įvertinti statybos metu nustatytus viršijančius leistinus perdangų įlinkius ir atlikti pasirinktinų perdangų fragmentų įlinkių perskaičiavimą pagal esamas medžiagų charakteristikas, o gautus rezultatus sulyginti su faktinių įlinkių niveliavimo rezultatais. Šias rekomendacijas neatlygintinai skubos tvarka atlikti žada pastato statytojas UAB ,,Tadlita“.

Ekspertas pateikė pasiūlymus ir butų bei kitų patalpų savininkams, ketinantiems imtis apdailos ir nelaikančių elementų pažaidų šalinimo.

„Nuolat palaikome ryšį su pastato statytoju, administratoriumi, apžiūras atlikusiu ekspertu ir kitomis institucijomis. Gyventojai gali būti ramūs, kad nepaliksime jų likimo valiai ir iki galo išsiaiškinsime susiklosčiusios situacijos priežastis. Surasime gyventojų lūkesčius atitinkančius sprendimus, o jų įgyvendinimą lydės nuolatinė priežiūra. Po atliktų tyrimų ir stebėsenos bus sprendžiama dėl tolimesnių veiksmų dėl perdangų įlinkių pokyčių“, – tikina V. Benkunskas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist