Lietuvos naujienos

Jei triukšmauja nuomininkai, siūloma bausti ir būsto savininkus

Siūloma administracinę atsakomybę taikyti ne tik triukšmaujantiems, kaimynų ramybę trikdantiems asmenims, bet ir jiems būstą nuomojantiems savininkams.

Tai siūlančią Administracinių nusižengimų kodekso pataisą įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Andrius Vyšniauskas.

Už kaimynų ramybės, poilsio trikdymą siūloma numatyti administracinę atsakomybę taikyti  „ne tik administracinį nusižengimą įvykdžiusiam asmeniui, bet ir pačiam nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto savininkui, kuris vienokia ar kitokia teise suteikdamas patalpas asmenims, jomis naudotis, pats sąmoningai leidžia (neužtikrina) ir (ar) sudaro sąlygas viešosios tvarkos trikdymui.“

 

Taip pat siūloma numatyti, kad administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt iki trijų šimtų eurų arba priemonių, kuriomis trikdoma viešoji rimtis, konfiskavimą.

„Parengti Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą paskatino poreikis užkardyti visuomenės rimties, sveikatos, privataus gyvenimo bei asmens teisių gynimo srities teisės aktų nesilaikymą ir pažeidimus daromus visuomenei, bei kiekvienam asmeniui, ypač, kai tai kalbama apie privatų (nuomojamą) būstą, gyvenamąją vietą ar kitas patalpas, asmeninį privatų gyvenimą.

Atkreiptinas dėmesys, jog daugelis Lietuvoje esančių daugiabučių ir kitų gyvenamųjų namų bei patalpų neturi garso izoliacijos, todėl triukšmingi kaimynai gali ypač trikdyti ir kelti diskomfortą“, aiškinamajame rašte sako Seimo narys Andrius Vyšniauskas.

 

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Žinovas...

Jei aš išnuomosiu savo automobilį kitam jis užmuš pestyji mane sodins į kalėjimą !? Čia tas pats .

Xmxm

Beprotis. Yra administracinės nuobaudos tegul policija rūpinasi, aš investuotojas, kaip galiu daugybėje butų skirtinguose miestuose užtikrint tylą? Žinau, kad kai kurie išvis negyvena Lietuvoj, kur jūs juos gaudysit po pasaulį su savo administracinėm baudom? Tikiuosi blaivus protas nugalės

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button