Kai  renkamės būstą, kuriame planuojame gyventi didžiąją savo gyvenimo dalį, o galbūt ir visą gyvenimą, užduodame sau klausimą – namas ar butas mums tinkamiausias? Klausimas tampa itin aktualus, kai imame analizuoti kainas. Dažnai namo  kainos prilygsta buto pirkimo sumai, tačiau,  ilgiau pasvarsčius, visgi atrandame būsto daugiabutyje privalumų. Atsakymas į šį klausimą tikrai nėra vienareikšmis, todėl derėtų neskubėti, įsiklausyti į šios srities specialistų argumentus ir tuomet galutinai apsispręsti: visgi butas ar namas?

Prieš pradedant planuoti namo ar buto įsigijimą, bene svarbiausiu kriterijumi tampa būste gyvensiančių asmenų skaičius. Jeigu esate viengungis, studentas, senjoras, našlys ar dėl kitokių gyvenimo aplinkybių daugiau šeimos narių neturintis žmogus, tikriausiai butas jums bus priimtinesnis variantas. Butą renkamasi dažnai ir dėl to, jog jis reikalauja mažiau priežiūros, gausesnė socialinė aplinka (kaimynai),  daugelį ūkinių klausimų sprendžia už tai atsakingi butų ūkio bendrijos darbuotojai. O ir vietos mažesniam gyventojų skaičiui prireikia mažiau. Tuo tarpu jaunos šeimos, planuojančios šeimos pagausėjimą ar jau auginančios vaikus, pirmenybę teiktų erdviam namui.

Pasidomėjus nekilnojamo turto statistiniais duomenimis,  trečdaliu daugiau  respondentų pasirinko namo statybą ar pirkimą. Skaičiai laikui bėgant vis labiau auga nuosavo būsto naudai. Kyla klausimas – kodėl taip populiarėja namai? Manoma, jog tam įtakos turi pirkėjų amžius – nekilnojamąjį turtą dažniausiai perka jaunesni, 25 – 35 amžiaus asmenys. Tokie pirkėjai dažniausiai turi mažų vaikų, jų nevaržo mažos pajamos. Tuomet  didesnės erdvės ir jų teikiami privalumai yra itin pageidaujami. Tad kokie nuosavo namo argumentai „už“ ir „prieš“?

Privatumas ir ramybė

Nuosavo namo savininkai kone visą parą gali džiaugtis privatumu. Jokio nepageidaujamo triukšmo už sienos, neerzina kaimynų gaminamų pietų kvapai ar vaikų keliamas triukšmas (ypač tai aktualu naktimis ar anksti ryte). Tvarka tiek kieme, tiek namo viduje priklauso tik nuo jūsų pačių. Visos erdvės priklauso tik savininkui, todėl jas galima įrengti ir sutvarkyti pagal savo šeimos poreikius.

Pigesnis pragyvenimas

Išlaikyti tokios pačios kvadratūros plotą name yra gerokai pigiau nei bute. Jeigu namas kokybiškai apšiltintas, žiemą komunalinės išlaidos už šildymą bus gerokai mažesnės nei bute. Kaip naudoti elektros, dujų išteklius, sprendžia patys šeimininkai. Tokiu būdu galima sutaupyti ir neprireiks mokėti už laiptinių, rūsių ar kitų paties žmogaus nenaudojamų patalpų apšvietimą ar šildymą.

Saugumas

Šis kriterijus ypač aktualus, jei gyvenate užmiestyje. Nusikaltimų statistika neleis sumeluoti, jog užmiesčiuose įvykdoma gerokai mažiau vagysčių ir užpuolimų. Privačiuose kvartaluose ne tik gyvena mažiau gyventojų, bet ir prašalaičių užklysta rečiau. Tiesa paprasta – kuo mažiau žmonių, tuo mažiau nusikaltimų. Be to, kone kiekvienas namas turi tvorą, kieme amsintį kiemsargį ar  įrengtą signalizaciją. Tokie veiksniai tikriausiai dažnai atbaidys ilgapirščius.

Užtikrinta vieta automobiliui

Apie tai, jog nuosavo namo kieme tikrai surasite vietos net ir ne vienam automobiliui pastatyti, net neverta diskutuoti. Daugelis paprieštaraus, jog naujos statybos butai turi savo garažus. Bet tuomet reikia prisiminti, jog tai  papildomos  išlaidos.

Kiekvienas žmogus individualiai sprendžia, ką pasirinkti: butą ar namą. Tą jis daro atsižvelgdamas į savo norus, svajones ir galimybes. Galbūt norite įsigyti gyvenamą būstą, kuriame nereikia nieko keisti, galima  tuoj pat įsikelti ir gyventi, nereikia rūpintis aplinkos tvarkymu ir įvairiausiais ūkiniais reikalais? Tuomet drąsiai ieškokite buto jums priimtiname mieste ar rajone. Tačiau galbūt svajojate sukurti savo svajonių namus, kurių kiekviena detalė bus sugalvota jūsų pačių? Tuomet tereikia surasti profesionalią architektų komandą, kuri nuo pat pamatų iki stogo kamino suprojektuos ir padės pastatyti jūsų vizijoje susikurtą būstą. Jausitės taip, lyg patys savo rankomis pastatėte svajotus namus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist